A ​Horthy-család története 4 csillagozás

Vécsey Olivér: A Horthy-család története

Vitéz ​nagybányai Horthy Miklós a XX. századi magyar történelem legfontosabb alakja, személyének megítélése mégis szélsőséges nevének említése gyakorta szül indulatokat. A tengerésztisztből lett államférfi élettörténete a görög drámákkal vetekszik: világraszóló győzelmek és megrendítő erejű tragédiák, pompás sikerek és szörnyű kudarcok tagolják. Az első világháborúban ádáz tengeri ütközeteket vezetett, melyekből mindig győztesként került ki, mégis kapitulálni kényszerült az ellenség előtt. A két háború közötti időszakban megkísérelte kivívni a trianoni diktátum békés revízióját, de a történelem pusztító viharaitól nem tudta megkímélni az országot. sokáig dacolt a náci Németországgal, de kormányzói tisztségéből erőszakkal eltávolították, becsületét megtépázták.
Miként a nemzetet, családját sem tudta megoltalmazni a tragikus veszteségektől: idősebbik fia a keleti frontos halt hősi halált, ifjabbik fiát pedig elrabolták, és haláltáborba deportálták a nácik. Egyaránt megszenvedte… (tovább)

Vagabund, Kecskemét, 2015
Vagabund, Budapest, 2008

Kiss_Csillag_Mackólány P
Vécsey Olivér: A Horthy-család története

Érdekes dolog, hogy ahány Horthy Miklósról szóló könyvet veszek a kezembe, mindig érezhető a megítélésbeli különbség, általában másért értik meg, illetve nem értik meg Horthy viselkedését.
Valahol természetes, hiszen mindenki más szemmel lát.
Ettől függetlenül szeretem olvasni mindegyiket, hiszen mindig találok valami újat.
Itt, most, kicsit kevesebbet kaptam a családról, mint amennyit szerettem volna, hiszen szeretem olvasni az „erős asszonyok” történeteit is.
De azért jó volt, ezért, és magáért Horthyért jár az öt csillag.