Ébred ​a dzsungel 25 csillagozás

Vadászírók elbeszélései
Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel

„A néma völgyben” című gyűjtemény nagy sikere után a Delfin sorozat ezúttal régi magyar vadászírók emlékezéseit adja közre, akik egzotikus tájakra, félelmetes nagyvadak világába vezetik olvasóikat. Az izgalmas forró atmoszférájú vadászkalandok azonban nem csupán a veszélyes helyzeteken is úrrá lévő embert dicsérik: a magyar vadászokat mindenkor a természet alapos ismerete, a vadon világának szeretete is jellemezte, vadászútjaik mindig tudományos gyűjtőmunkával is párosultak.

A művek szerzői: Bíró Lajos, Damaszkin Arzén, Torday Emil, Vojnich Oszkár, Kittenberger Kálmán

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 1967
214 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Csergezán Pál

Biró_Krisztina>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Kicsit hiányoltam az ilyen vadászkönyvek elmaradhatatlan kellékét a képet.A leírások valóban gyönyörűek voltak.Elgondolkodtam,azon,hogy maga a történet milyen rég történhetett,mivel több író is megemlíti,hogy a puskalövésre az állatok nem is reagálva békésen legelésztek tovább egész addig míg el nem találta valamelyiket.

Aurora_Serenity_White I>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Izgalmas, szép történetek. Gyerekként többször is elolvastam őket.

Balázs_Erőss>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Nem járok vadászni, sőt, egyszer sem voltam vadászni, nem is igazán érdekel, mint elfoglaltság. Arra viszont emlékszem, milyen dicsfény ragyogta körül a vadászírókat gyerekkoromban. Ebben a kötetben egyetlen igazán szórakoztató írást sem találtam. Némelyik olyan unalmas volt mint egy könyvtári katalógusjegyzék, egyik-másik pedig egy igazi állatkínzó dühöngésére hasonlít. Az mindre igaz, hogy egyikben sem volt élvezhető, szép leírás. Nemrég olvastam a Néma völgyben-t, ami a hazai vadászatokról szólt, és értelme sincs összevetni a két kötetet. Az jó volt, szép leírásokkal, ez pedig szinte szürke az unalomtól.

Móra, Budapest, 1975
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631103900 · Illusztrálta: Csergezán Pál
Katherine_Grey>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Az én példányomon a nemes arcú tigris van… Imádtam ezt a könyvet és most is nagyon tetszik: hiteles, izgalmas dzsungelbéli vadászkalandok, melyek elhozzák egy másik kor, egy másik földrész (időnként pedig egy másik Magyarország) levegőjét oroszlánvadászattal, vadlessel, hősiességgel és barátsággal telve.

Eynregiujkonyvek I>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Valaha gyermekként kaptam már használtan ezt a könyvet. Van benne néhány érdekes leírás és izgalmas vadászélmény. Főleg Torday Emil írásai tetszettek. Lásd bővebb bemutatásomat: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/05/ebred-dzsungel…

Lahara IP>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

El lehet olvasni, de különösebben nem nyűgözött le. És vajon miért nem értékeltem akkor, amikor olvastam?

kanga021>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Vannak érdekes történetek is, de van, ami nem nyerte el a tetszésemet. Nem adott semmi pluszt, mikor csak egy átlagvadászatot írtak le.

pwz I>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Nagy kedvenc volt általános iskolás koromban! Szerintem hamarosan megint előveszem!

Móra, Budapest, 1979
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631119718 · Illusztrálta: Csergezán Pál
slawter>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Először több mint húsz éve láttam ezt a könyvet, kisgyerekként. Akkor nagyon tetszettek a rajzok. Nemrég jutott szembe, és szerencsére még megvolt nekünk.
Néhol már-már Rejtőt idéző írásokat találni a könyvben, annyi különbséggel, hogy itt a valóság munkálkodott. Magával ragadó olvasmány volt.

Gáborr_Nagy>!

Véber Károly (szerk.): Ébred a dzsungel Vadászírók elbeszélései

Sokféle írás, a szerzők közt számomra teljesen ismeretlen nevekkel. Van közöttük tudós, aki részletesen bemutatja a hely madárvilágát, és alig vadászik, nagy tudású múzeumi gyűjtő, és van olyan kevésbé szimpatikus kalandor is, aki minden mozgó élőlényre rálő. Némelyik írás nem is vadászkaland, hanem hadakozás a bennszülöttekkel, vagy mulatságos történet, anekdota,pl. hogyan nézi vízilónak a vadász a saját szamarát, ilyesmi. Általában tele vannak az írások a bennszülöttek szavaival, amit nem mindig magyaráznak meg. Nekem inkább a hosszabb történetek tetszettek a könyvből, kiemelkednek Torday Emil és Kittenberger Kálmán írásai, azok többször mulatságosak is.

kanga021>!

A békafejlődésről szólva mellesleg megemlítem, hogy a bennszülöttek jól ismerik a béka szokásos fejlődési módját, ha nincsen is műszavuk erre: átalakulás. Akármelyik jabim legényt kérdeztem ki, az mind tudta, hogy az ebihal a „béka fia”.