Vis ​Major (Vis Major 1.) 323 csillagozás

Vavyan Fable: Vis Major Vavyan Fable: Vis Major

A boldog-boldogtalan őslakók által csak Fertő Cityként emlegetett nagyváros éjszakájában tort ül a bűn. És mintha ez nem volna épp elég: jut belőle a nappalokra is. A helyi rendfenntartókat nem véletlenül emlegetik egy napon a középkor szent őrültjeivel. Ehhez a küzdelemhez gyomor kell, idegek. Meg stukker. Meg könyökütés. Mindezen földi jókkal felfegyverezve, oldalán a hirtelen, szőke Kyra Emettel járja a nagyváros dzsungelét a modern szamuráj, Vis Major. A bűnüldözés leghatékonyabb fegyvere ő a húszas kaliberű smasszerpuska óta. Egy-jobb napjain két-lépéssel mindig a rosszfiúk előtt jár. Rendszerint győz. Utcahosszal… Egy regény, melynek tempójával csak egy Ferrari Testrossa, élvezeti értékével viszont az égvilágon semmi sem versenyezhet.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Fabyen, Budapest, 2004
Valhalla Páholy, Budapest, 1993

Vis Major · Kyra Emett

Nefi
Vavyan Fable: Vis Major

Nagyon kellemes kis történet :) De a nyelvezete már odafigyelést igényel, úgyhogy akiket ez fáraszt azoknak nem ajánlanám, a többieknek igen, harapni fogják :)))

Katie_Sue P
Vavyan Fable: Vis Major

Az a cirkuszt…ebben aztán semmi klisés nem volt :)
Fable-t vagy szereted, vagy nem. Ha nem tudsz ráhangolódni és azonosulni a történeteivel és a stílusával akkor megette a fene. Ezeket a könyveket nem lehet kicsit szeretni, részeket kiragadni belőle. Ezek vagy belopják magukat a szívedbe, vagy halálra idegesítenek.

A borítónak hála Vis Major mindig úgy jelent meg előttem, mint Steven Segal. Talpig feketében, hátranyalt, fényes copffal, akkora méretben, mint egy kétajtós gardrób szekrény.
Kyra pedig olyan volt, mint egy elvarázsolt kis elmeroggyant. Ráadásul elvetemült Anita Blake-et is simán lekörözte, pedig őt aztán nem egyszerű. :)

Remekül volt vegyítve a krimi és a romantikus szál. Szerencsére a romantika nem ment a gyilok, ámokfutás és vérontás rovására. Köszönjük Vavyan. Én legalábbis tutira.

barbikaunatkozik
Vavyan Fable: Vis Major

Ez volt az általam olvasott legfurcsább krimi. Nem is tudom, mit mondjak. Így nem beszélgetnek egymással a való életben, mégis, ezek néhol annyira viccesek tudnak lenni.
Bővebben: http://barbiolvas.blogspot.hu/2016/02/steven-seagal-es-…

Röfipingvin MP
Vavyan Fable: Vis Major

Körülbelül hét éve olvastam utoljára. Viszont bizonyos sorokra most is szó szerint emlékeztem.
Erre mondják, hogy mély nyomot hagyott! :)(:

borga
Vavyan Fable: Vis Major

Olyan tizensok-huszonpár évesen végigfaltam az összeset szinte, és nagyon élveztem őket.
Most elővettem ezt újra, mert az új könyvet (minden jel szerint) kölcsön fogom kapni, és a Denisa Wry féle vonal még egész tisztán a fejemben van, ez viszont – hát, mély homály.
Vannak, amik változatlanul szimpatikusak, van ami azért jobban szemet szúr, mint anno.
Először is a Fable-történeteket meseszámba veszem, vagyis nem kérem számon rajta, hogy az emberek mindig reális reakciókat hozzanak, mert hát lássuk be, néha kissé irreálisan türelmesen és behódolóan fogadják az okostojás-harcimacska szövegeit, viselkedését. Meg a szamuráj is kissé túl van misztifikálva. :)
De pont a szövegkezelését kedvelem benne változatlanul, hogy (akkoriban nekem még) szokatlan szókapcsolatokat, jelzőket, képeket használ, ami akkor és azóta is meghatározó volt abból a szempontból, hogy magam is bátrabban játszom a szavakkal. Mert az jó. Ez részemre elévülhetetlen érdeme.
Meg a plasztikus ember- és helyzetábrázolása, fa humora, mint pl. hogy a szamuráj akkora vehemenciával lapátolt a vízben, hogy kissé túl is futott a parton, és még a homokban is evezett párat.
Konkrétan ez a történet a sokból gyengébb, mint a halkirálynősök eleje, nyilván ezért is nem ragadt meg annyira.
De azért nem rossz.

Vivi_
Vavyan Fable: Vis Major

Hát, nem tudom. Úgy érzem, hogy még nem most kellett volna olvasnom Vavyantől. Nem a szereplőkkel volt baj, mert nagyon szerettem őket, jókat nevettem a párosukon, engem inkább a sztori nem kötött le igazán. Nem éreztem azt, hogy tudni akarom a dolgok menetét, csak olvastam és néha nem is tudtam, hogy mit. De az írónő humora tényleg remek, rég röhögtem ennyit is valamin. De talán majd később olvasok tőle mást is, hátha csak ez a könyv nem igazán nyerte el a tetszésem. Lehetséges, hogy egyszer majd folytatom a sorozatot, de most valahogy nem nagyon kapcsolódtunk össze az íróval.

simon_dio
Vavyan Fable: Vis Major

Húha! Fabletől ez volt a második könyvem, bár a második része volt az első.
Utánozhatatlan stílusa van, és talán az első könyv volt, amin hangosan nevettem.
Kyra számomra nagyon kedves szereplő lett, de Vis Major… Talán ő kevésbé volt „ütős karakter”.
Imádom, ahogy egy abszolút mindennapi cselekvést, vagy tárgyat képes úgy leírni, hogy csak pislogok… Döbbenetesen jól tud játszani a szavakkal, a jelzőkkel.

nyirog
Vavyan Fable: Vis Major

Nem vagyok nő, és ez valószínűleg meglehetősen befolyásolta az olvasmányélményt. Számomra túl nőies, nem tudtam azonosulni a szereplőkkel, és nem is volt szimpatikus egyik sem. Még akkor sem, ha tudtam, hogy karaikatúrának kellene tekinteni mindegyikőjüket.
Az akció, pörgés megvolt, de ezen felül utáltam.

Ariadne
Vavyan Fable: Vis Major

Fable fanatikusként már elmondhatom, hogy majdnem minden könyvét olvastam (sajna a legújabbat még nem), és eddig a többségért rajongok. Vis Major olyan szereplő, akit minden nő a férfias jelzővel illetne. Kira pedig… nos, ő az a nő, akinek szívesen lennénk a helyében? :D Eszméletlen jó párost alkotnak, és nagyon jó párbeszédeik vannak. Egyéni stílus, amiben fellelhetők a Fable jegyek. :D Humor, izgalom, jópofa párbeszédek, cselekménydússág, csodabogár szereplők, mind-mind megtalálhatóak benne.

Chriss
Vavyan Fable: Vis Major

Ismét túl vagyok egy Fable élményen! ;) Az elején kissé szkeptikusan szemléltem kissé a Kyra-Vis Major zsarupárost, mert már túlságosan hozzászoktam Denisáék csapatához. De később, ahogy faltam a lapokat, azt vettem észre, hogy ez a könyv is letehetetlenné válik. Ha nem hagytam volna bent véletlenül egyik nap a melóban (szégyen szemre) már sokkal előbb befejezem. A párbeszédek szintén frappánsak. A stílus? Dettó. Olvassátok! ;)

– Mindenkit utálsz?
– Senkit sem utálok. Még téged sem.
– Na jó. És kit szeretsz?
– Még magamat sem.
– Ideje, hogy felkösd magad.
– Gondoltam rá. Untatna.
– Ismerek egy remek pszichiátert.
– Én is. Sajnos becsukták a diliházba.

36. oldal, II. fejezet

Rosaliacska

S ha addig élek is;
inkább engem hagyj el,
mint magad, Kedves!

(Fodor Ákos)

Fodor Ákos

kiscsillag0310

(…) „kis kezit csókolom, körömtől hónaljig, hát hogy s mint tetszik lenni”?!

Röfipingvin MP

– Beszélnünk kell – mondta komoran.
– Szeretlek – feleltem.
– Ne hajigálózz rendhagyó igékkel.
– Nem rendhagyó, és nem is hagy rendet. Mindent felborít. De aztán minden a helyére kerül, csak máshová.

Csi P

– Nézz rám – kérte.
– Nézzen rád a halottkém.
– Nem kedvelsz te engem.
– Tényleg?! Ez lehet a magyarázata annak, hogy örömest beléd üríteném a táramat?!

Rosaliacska

Mondd meg, mit nem olvasol, és megmondom, mekkora sznob vagy.

Kahoko

Nem iszol, nem dohányzol, nem lélegzel. Nem halsz meg rákban.

Vicky3

– Olyan sötét vagy, hogy a föld is világít a körmöd alatt – feleltem.

girlhu

– Ballerini bejelentette az eltűnését?
– Másképp honnan a francból tudnám az adatait?
– Hadd ne találgassak. Csak azért kérdezem, mert nem találkoztam a kocsi körözésével.
– Hát a kocsival?
– Itt áll előttem.
– Hol? – zihálta a nő.
Vis Major elárulta.
– Gondolom, mondanom sem kell, hogy a kocsi Ballerini lányával együtt veszett el?! – pattogott a hárpia.
– Nos, a Ferrari megkerült.
– És hol a lány?
-Tőlem kérdi?
– Kitől kérdezzem?
– Na jó, kérdezze tőlem.
– Hol a lány?
– Nem tudom.
A nő felsikoltott.
– Pók? Százlábú? Kisegér? – találgatta a szamuráj.
– Maga.

girlhu

-Emlékszel a nászutunkra? Marokkóban?
A mama azonmód amnéziát kapott, és szigorú szemvillanásokkal próbálta hasonlóra késztetni férjét is, mindhiába. […]
-Arrafelé kockaforma házakban élnek az emberek. A perzselő napot a lapostetőn vészelik át. Nagyon tetszett nekünk, hogy a csillagos égbolt alatt szerelmeskedhetünk. Különben az egész falunak tetszett, merthogy kinn volt ám mindenki a háza tetején, és nem dicsekvésképpen mondom, de az összes orgazmusunkat megtapsolták!

Vis Major sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik