Mennyből ​a húsvét (Mennyből 2.) 101 csillagozás

Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Imogen, ​a szabadstílusban szeánszozó, kissé különc özvegyasszony húsvétra várja hipochonder öccsét, Valdust, annak szintén hipochonder barátnőjét, Amlyt, és menopauzás húgát, Genevát. Továbbá kisakaratú unokaöccsét, Olivót az új kedvesével, valamint kedvenc kuzinját, Aetnát. Utóbbi csalódott vagy özvegy szerelmes (nem tudja biztosan), emiatt végtelenül bánatos és Shakespeare-rajongó. Vele tart a korábban „hasadékos elmebajjal” ápolt Dilinkó, aki változatlanul sok orvosi filmet néz, ezért az újraélesztés a hobbija. Egyéb meghívottak (például London, nem egyedül) és potyavendégek is befutnak. Egyikük bujkálni kénytelen a többiek elől, különben megcsákányozzák. A rokon menyasszony és sleppje a közeli szállóban vackol be.
A kiadós havazás és szélvihar emelte útakadályok miatt a Húsvéti Nyúl az ajándékok kihordását a brutális időjárásban edzett Télapóra és szánhúzóira bízza. A magasban suhanó Vén Jóságos és rénszarvasai összebotlanak egy helikopterről lövöldözgető vadásszal, aki… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Fabyen, Budapest, 2018
Fabyen, Budapest, 2018

klaratakacs P>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Talán kicsivel kevesebb humor fért bele, mint az első részbe, de kevesebb szellemjárás is, aminek én örültem. Visszakaptuk a szerpelőket, akik már eleve adnak egy helyzetet, kicsit megtűzdeltük egy-két rosszfiúval, a két történés között pedig jót hörpinthettünk a soha ki nem fogyó laposüvegből, Uly bácsi főztjéből.
Őszintén, jókat nevettem, teljesen kikapcsolódtam, szórakoztam, szerettem a szereplőket, számomra ez a könyv testesíti meg azt, amiért szeretek olvasni. Köszönöm Vavyan, újra kedvellek!

Gyöngyi0309>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Jó volt újra elveszni Meseanyó elborult világában. Mostanában egy picit túlírja a regényeit, viszont ez az ő esetében nálam bocsánatos, mert olyan szavakat, kifejezéseket alkot, hogy csak ámulok és bámulok. Igazi modern nyelvújító. Viszont Dilinkó ez alkalommal nekem nagyon sok volt, de cserébe imádtam Minát. Illetve jókat nevettem Nagy Puszi bénázásán. Jó volt újra olvasni a Tudor Házról és dilis vendégeiről. Kaptunk új szereplőket, a szellemek is megjelentek újra, ez a rész felőlem ki is maradhatott volna, illetve sok-sok állat is megjelent. A mosómacik és a wallabyk voltak a kedvenceim.
Hiába egysíkú Fable, annyira egyedi, annyira nyakatekert kifejezései vannak, olyan poénja, hogy szegényebb lenne a magyar ponyvairodalom nélküle.

diamondfox>!

Óh, my gun!

Szokásos Fable agymenést olvashattak a kedves Olvasók! Aki olvasta anno a Mennyből a csontvázt, annak szívből ajánlom, mert újra jókat derülhet a bolond társaságon. Viszont, aki kérdezi, hogy megéri-e újra Fablet olvasnia, mert az újakba beleunt azzal a közlöm, hogy ez félúton van a régi és az új Meseanyó között.
Tetszett is meg nem is ennek alapján, kicsit az elején idegesített, hogy megint hülyeségek ír és a kályhától kezdjük a mesélést, de aztán kisimultam és rájöttem, hogy ez Fable, itt nem gondolkodni és elemezni kell, hanem csak élvezni :) Innentől sokkal jobban csúszott a történet de keveselltem a szellemeket :( Drága Uly miért nem rosszalkodott többet? Vahina miért kap levegőt? Dilinkó sokkal elviselhetőbb volt, cserébe Aetnáék nem bírtak magukkal és úgy gyűrték a lepedőt, mintha muszáj volna. Ennek a finom romantikának is van helye, csak ide épp nem illet.
Tehát: tetszett, de nem vagyok felhőtlenül boldog. (Pláne, hogy Mama olvasta előbb és MEGTÖRTE A GERINCÉT T_T). A borító egyáltalán nem tetszik, túlzsúfolt, rossz ránézni, pedig a liba meg a puszimackó nagyon cuki :))

Bagneso>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Anno imádtam a karácsonyozást ezzel az eszement bagázzsal, és nem volt ez másként most a húsvétozással sem! :) Újra összeverődött a szellem és egyéb, sokféle állat járta Tudor Házban a csapat, minden stikástul, mindenestül. Volt is nagy haddelhadd, főként a váratlan vendégeknek hála, akik közül volt, akinek örülni lehetett, volt, akinek már kevésbé, de így volt jó minden, főként kedvenc (retró) írónőm előadásában, tolmácsolásában. Kevésbé volt nomálisnak nevezhető, ami lezajlott előttem a könyvet lapozva, de nem is számítottam másra az előzményeket ismerve. És bár a kezdeti lekesedésem a könyv végére kicsit megfáradt, azért cefetül jókat szórakoztam olvasás közben, szóval kár lett volna kihagyni, az egyszer biztos! :)

Fairymysz>!

Teljes értékelésem: https://varazsskatulya.wordpress.com/2018/11/19/olvason…

…Tartozom egy vallomással: számomra Vavyan Fable, körülbelül 12 éves korom óta volt AZ ÍRÓ. Így csupa nagybetűvel….Aztán pár évvel ezelőtt, valamikor a Csontfuvola táján elkezdett ez a csodálatom megrepedezni.
…És idén aztán megtört a rossz széria és azt kell mondanom, eljött a húsvétikarácsonyi csoda. Nem volt ez a könyv tökéletes, messze volt a Sárkánykönnytől, az Álomhajszától, még a Mennyből a csontváztól is, mégis sikerült Fablénak ismét elvarázsolnia, sikerült megnevettetnie még el is gondolkodtam néha.
Nem, nem volt tökéletes könyv, de én két napig jókat nevettem, néha mérgelődtem, de a végén jó érzéssel tettem le a könyvet.
Mert Meseanyó úgy néz ki visszatért.

Kukuucs>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Tetszett, de nem olvastatta magát, nem mutatott újat, mondhatni szokásos Fable.
Néha nevettem a nyakatekert kifejezéseken, elképesztő helyzeteken, de ennyi.

kuliga>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Jókat mosolyogtam a könyv olvasása közben, viccesek a szereplők és a helyzetek. A történet nem egy világszám, de a helyzetkomikum adja az alapot. Sajnos mivel átéltem már egy-két olyan húsvétot, ahol hónyuszit építhettünk, így abban semmi érdekeset nem találtam. A krimi vagy a romantika gyenge szál a történetben. Bár nyilván mindkettő benne volt. Egy vicces regény, ahol ha nem akarsz értelmet boncolgatni (mert az nem nagyon van), akkor jól szórakozhatsz rajta. A szellemek kifejezetten idegesítettek, de nyilván ez egyéni ízlés kérdése. A szélsőségesen kifigurázott személyek nagyon szórakoztatóak, és sajnos nagyon valóságosak (nyilván ezért olyan vicces, hiszen mindenki ráismerthet egy-két közeli ismerősére). Nekem Imogen volt a legszimpatikusabb, mert olyan „nagymamásan” nyugodt, olyan igazi falusi gazdasszony típus.

BBarb>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Amint megláttam, hogy a kedvenc karácsonyi könyvem folytatódik tudtam, hogy ez be kell szereznem.
Már nagyon vártam, hogy elolvashassam hogyan folytatódnak a kalandjaik. Ebben a részben sem csalódtam, hozta a megszokott örült, kaotikus és vicces történetet és szereplőket.

Mariann_Czenema P>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Ez egy habkönnyű, szórakoztató folytatás, rengeteg kacagtató fordulattal; remélem, nem kell majd egy évtizedet várni a következő részre. Noha nem színtisztán annyira jó, mint az előző rész, azért ez is bőven többször olvasós lesz.
(bövebben a blogon:
https://czenema.blogspot.com/2018/11/vavyan-fable-menny… )

ladybird12>!
Vavyan Fable: Mennyből a húsvét

Most is szórakoztató és csavaros mondatokkal adta elő magát nekem a könyv. A tréfa most sem maradt el. Habár a karácsonyos történet után kissé ez a könyv a húsvéttal nem érte el azt a szintet, amit a másiknál éreztem. Szórakoztatott nem tagadom, de valahogy a végére már bevallom kicsit untam és vártam, hogy vége legyen. A poénok nem csattantak olyan óriásit, pedig Imogen és Nagy Puszi mindig valamivel megmosolyogtatott.

Mariann_Czenema P>!

Minden történetnek van előzménye, de nem minden előzménynek van története, ám ez utóbbi a mi szempontunkból sokadlagos.

– A tetkó gusztustalan! – szögezte le Vahina. – Póroknak, csóróknak való!
– Neked is van, anyu!
– Hallgass és egyél!

Anonyma>!

Mindenki retteg valamitől! A legtöbben például a gluténtól, a ráncoktól, a testzsírtól vagy a krumplitól. Nekem is kell valami pánikoltató!

– Elég is lesz! – borzongott Valdus. – Máris beteg vagyok. Megyek ledőlök. Velem tartasz, Amly?
– Nem szóltál a nővérednek, hogy külön szobát kérünk? – csodálkozott a barátnője. – Tudod, hogy nem bírok idegenekkel egy ágyban aludni!
– Hol vagyok én idegen neked?
– Az ágyban, Valdus! Húsz éve rugózol ezen. […]

– Mi a baj az agyammal?
– Az agyad működéséhez elengedhetetlen a szőlőcukor, más néven szénhidrát. A májadnak is az a motorja.

– Tudod, felbosszantottak a mindenfelől terjedő, állítólagos írói tanácsok, mint például a sose használjunk pontosvesszőt, vagy a ne fesd le hőseid külsejét, bízz valamit az olvasó képzeletére is. Hadd használja már az ember az összes írásjelet, úgy sincs sok, és mindegyiknek fontos szerepe van, na persze, azt is tudni kell, melyiket hol és hogyan alkalmazzuk. És bizony a képzeletét se kösse el az a szegény író, ha már firkálgat! Nyugodtan írja le a fejében hemzsegő figurák küllemét is! Az olvasó úgyis átszűri őket a saját képzeletén, már ha van ilyenje. Falnak mentem attól is, hogy ne untasd az olvasót a helyszín leírásával, mert biztos látott már olyat. Mi van?! Létezik két egyforma helyszín? Vagy ugyanazt a helyszínt két ember, hát még több, ugyanolyannak látja? Kizárt! Végezetül: ha a lélek finom rezdüléseiről köteteket lehet írni, miért ne lehetne néhány mondatot kalligrafálni külszíni dolgokról?

BoSziKa78>!

… a legtöbben egyáltalán nem is élnek, születéstől halálig csupán eszméleten vannak, sokuk esetében még az eszmélet is túlzás…

Veruc>!

Imádott Philipem is csak a bulizásban aktív, egyebekben idegtépően tohonya. Hozzá képest egy hulla is búgócsiga, ha melóról van szó.