Holt ​volt, holt nem volt… 155 csillagozás

(Banyamese)

Antidepresszáns, immunerősítő.
Adagolás: igény szerint.
Mellékhatások: gyakori röhögőgörcs, szívtáji felmelegedés, néha pityergés.
Hatóanyagok: humor, szeretet, szerelem, akció, őszinteség, tisztaság.

Vigyázat, ez egy Banyamese! Humort, varázslatot, hamisítatlan Fable-t, nyomokban vasreszeléket tartalmaz.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Csilla555 P>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Néha nevettem rajta,de az értékelések alapján többet vártam volna.Lehet,hogy én romlottam el. 0^0

Csoszi>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Szent Habakukac! A zelső olvasásom a zírónőtől, és mivel a fülszöveg elég semmitmondó, nem tudtam, hogy mire számítsak. Sok(k) volt és időnként fárasztó. Alig vártam, hogy a végére érjek. Azt el kell ismernem, hogy Vavyan Fable mesterien játszik anyanyelvünkkel, csűri-csavarja a mondatokat. Tetszettek a kis rajzok és az idézetek. Szereplőből annyi volt, mint égen a csillag és nem is kerültek hozzám közel. Nem csoda, hogy időnként belezavarodtam, hogy ki kicsoda, ki a húsvér ember, ki a szellem. A szellemes és a történelmi vonal egy idő után már untatott. Kicsit elnyújtotta a történetet. Azért nyugtassatok meg, hogy az írónőnek van jobb könyve is.

AniTiger MP>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Mindenki álljon meg egy percre és szenteljünk egy figyelmet ennek a könyvnek! Vagány, kemény csajszi főszereplő és nem tökös, de széplelkű és romantikus állatorvos férfi (fő)szereplő! Ez nagyon rám fért már, nuku nyafogás és férfi után riddogálás sem volt. Köszönöm.
Apropó! Ide nekem egy Zsömönfut! ♥ Imádom a palit!

Tulajdonképpen az írónő visszatért [[http://moly.hu/konyvek/vavyan-fable-a-pepita-macska|A pepita macska]] és a Nászjelentés stílusához, amikért őszintén odavagyok, szóval én nem csalódtam ebben a regényben. Nem éreztem túlzónak a humort vagy a karaktereket – a jól megszokott kretén karikatúrák, elnagyolt stílusjegyekkel és picit misztikus-fantasy-s, hiszen szellemzsongás volt már az elejétől kezdve.

Negatívum – alapjáraton szeretem az idézeteket, frázisokat és mindenféle elferdített szólást /mondást /közmondást, de már-már sok volt.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/02/VF-holtnemv…

diamondfox P>!

TELJES ÉRTÉKELÉS: https://hogyacsudaba.blogspot.com/2019/01/vavyan-fable-…

"Annyira kesze, hogy az már túlságosan kusza! De tényleg. Rengetegnél is több karakter, ami egyébként sosem gond az ilyen egykötetes történeteknél, mert mindenkinek saját és egyedi története van, amit nagyon szeretek.

Viszont itt már hatalmas túlzásokba esett az írónő szerény véleményem szerint. Bevallottan és felvállaltan Fable rajongó vagyok, vadászom a könyveket, már elég sok meg is van. De ez bennem nem hagyott túl mély nyomot. Sajnálom, de se a történet, se a karakterek nem vettek le a lábamról."

KillerCat>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Mint mindig,most is zseniális. Egy percig sem untam,faltam az oldalakat,bővítettem a szókincsem és nagyokat kacagtam :-)

borga>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Lehet hogy csak azért, mert én változtam a Halkirálynős első belebotlás óta. Viszont még mindig túl direktnek érzem a tanulságokat, az élet-tanács-adást, és ezt nem hozzák helyre eléggé az extrán karikírozott figurák. A magasított bohóság-faktor helyenként előnynek, máskor hátránynak tűnt. Hát így.

Ariadne>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Első amit megjegyeznék: Imádom a borítót! Ami nem mellékesen Szerelem Melinda nevéhez köthető.
Kicsit más, mint a többi Fable regény, mégis hamisítatlan Fable-élményt nyújtott.
A cselekmények fordulatosak voltak, volt itt minden, amire csak az olvasó vágyhatott. Nevetés, sírás, sírva nevetés, romantikázás, akciók, gyilkosság, szellemek, anyósok, boszorkányok, állatok, állatorvos, agyturkász, pap, bolond násznép, házasulandó pár és még sorolhatnánk. Persze ehhez is szükséges kellő nyitottság és hangulat. Ha épp nem a jó passzban kap el minket a könyv hangulata, valószínű más hatást vált ki.
Voltak, akik megjegyezték, hogy túl hosszú és szövevényes volt, ám én ezt is szerettem benne. Rengeteg szereplő volt, furcsábbnál furcsább jelenetek, frappáns idézetek, odaillő képek, jó hangulat. Kellően kikapcsolt, ellazított.
Kedvenc szereplőm talán Szenzor és Befana volt, s őket követte eszményi párosunk Samira és Zsömönfu. :D

Ananiila>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Nagyon motivált voltam, hogy elolvassam a plecsni miatt.
Megtörtént.
Maradjunk ennyiben.

LyliaBloom I>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

„Csak” a szokásos Fable :) Jól szórakoztam, szeretem a különleges „világokat”, amiket az írónő teremteni képes. Az utóbbi időben kicsit mintha önmagát ismételné egy-egy könyvében, de ez most itt nem érződött. Szeretem a humorát továbbra is. Meg az általa alkotott pasasokat is :D

regulat>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Látom én a fejlődést, vissza. Ami most különben jót jelent, mert no lám, ami kedves írónőnk valós kérdéseket próbál feszegetni.
De kapásból mínusz egy pont a napicoelhoravec fejezetcímekért. A szálka piszkálós középszerezésért… a más korosztályok banyamód kioszásáért (már értem ezt a női szakaszra), azaz az önirónia teljes hiányáért.
Meg még fél a műfantazys, asztrállényes izé túlpörgetéséért. Azért mert a múltkor Skeló tök jól sikerült, de nem kell mindig kaviár.
Persze az tökjó, hogy az erdőmezőkispatakmadártrilla óbejó, és mezítláb a fűben, szőrén a lovon… most valahogy elmaradt, pedig ugye a nem nagyvárosi környezet és a jó lódoktor ehhez igazán adott lett volna.
A beígért mellékhatások elmaradtak, de egy becsülendően jó irány látszik megint. A gügyögésmentes akciókrimi iránya…

… megint bizakodó vagyok, hogy eljutunk a Halkirálynő és a kommandó színvonalára…

Izolda P>!

– Mondd csak, ha izgalmas résznél jársz egy könyvben, betűről betűre becsülettel végigolvasod, vagy elugrasz a jelenet végére, a kifejletre éhesen?
– Molyolós típus vagyok, végigolvasom.

Izolda P>!

Könyvkukac vagy? – nevetett Samira. – Idővel bebábozódsz és könyvmolyként kelsz ki?

Kapcsolódó szócikkek: könyvmoly
Fairymysz>!

– Megjelent egy erotikus kötet, A valami valahány árnyalata vagy efféle címmel – szólt egy korosabb hölgy. – Óriási sikert aratott, tehát további árnyalatos című regények árasztották el a piacot, az eredeti szerzőtől szintúgy, mint más betűfaragóktól, akik a bejáratott címadástól remélték műveik fogyását. Ajánlhatom az ön könyvének A farkam összes árnyalata címet?

– Nem rossz, mamika, de én biztos sokkal zúzósabbat fogok kitalálni.
A farokság ötven árnyalatához mit szólnál? – puhatolta Samira.

Cheril>!

– És maga kicsoda?
– Tényleg ezt akarja? Jól van. Bemutatkozom, ha ráér. Casablanca Biscaya Cavall Conamore Dharma El Aziz Gnoma Maha Nemesis Sangraall Vadzsra Glock vagyok.

Krimedika>!

Óvd a fákat, mert még lehet, hogy vissza kell másznod rájuk!

Bubi>!

– Betáraztam néhány tuti szöveget, amitől a csajok fixen lehátaznak.
– Mint például?
– Annyira szeretlek, hogyha a kádba pukiznál, kettéharapnám a buborékot. Na? Feljössz a szobámba?

425. Oldal

Marianna_Farkas>!

– Nem a suliból tudom mindezt, sokat olvasok. Tudja: ha az ember szereti a betűt, akkor az olvasás látókört szélesít, szókincset dúsít, koponyásít. Annak, aki rühelli, rontja a szemét, nyálasítja-hülyíti az agyát.

Gaby33>!

Bajlódjon a pasasokkal a sajátélmény-kiképzőjük, a szemöldök-koordinátoruk vagy a férfi-hangulatproblémák doktora.

Madame_Truska>!

Befana szerint örömeink aranyszálakként színesítik élettörténetünket, de csak a vége felé mérhetjük fel, mennyi ragyogást szőttünk a vásznunkba.

Cheril>!

– Ezt mondtam volna? Maga figyel? Szokatlan az emberek között..