Holt ​volt, holt nem volt… 176 csillagozás

(Banyamese)

Antidepresszáns, immunerősítő.
Adagolás: igény szerint.
Mellékhatások: gyakori röhögőgörcs, szívtáji felmelegedés, néha pityergés.
Hatóanyagok: humor, szeretet, szerelem, akció, őszinteség, tisztaság.

Vigyázat, ez egy Banyamese! Humort, varázslatot, hamisítatlan Fable-t, nyomokban vasreszeléket tartalmaz.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Fabyen, 2021

Csilla‿ P>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Néha nevettem rajta,de az értékelések alapján többet vártam volna.Lehet,hogy én romlottam el. 0^0

AniTiger P>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Mindenki álljon meg egy percre és szenteljünk egy figyelmet ennek a könyvnek! Vagány, kemény csajszi főszereplő és nem tökös, de széplelkű és romantikus állatorvos férfi (fő)szereplő! Ez nagyon rám fért már, nuku nyafogás és férfi után riddogálás sem volt. Köszönöm.
Apropó! Ide nekem egy Zsömönfut! ♥ Imádom a palit!

Tulajdonképpen az írónő visszatért [[http://moly.hu/konyvek/vavyan-fable-a-pepita-macska|A pepita macska]] és a Nászjelentés stílusához, amikért őszintén odavagyok, szóval én nem csalódtam ebben a regényben. Nem éreztem túlzónak a humort vagy a karaktereket – a jól megszokott kretén karikatúrák, elnagyolt stílusjegyekkel és picit misztikus-fantasy-s, hiszen szellemzsongás volt már az elejétől kezdve.

Negatívum – alapjáraton szeretem az idézeteket, frázisokat és mindenféle elferdített szólást /mondást /közmondást, de már-már sok volt.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/02/VF-holtnemv…

regulat>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Látom én a fejlődést, vissza. Ami most különben jót jelent, mert no lám, ami kedves írónőnk valós kérdéseket próbál feszegetni.
De kapásból mínusz egy pont a napicoelhoravec fejezetcímekért. A szálka piszkálós középszerezésért… a más korosztályok banyamód kioszásáért (már értem ezt a női szakaszra), azaz az önirónia teljes hiányáért.
Meg még fél a műfantazys, asztrállényes izé túlpörgetéséért. Azért mert a múltkor Skeló tök jól sikerült, de nem kell mindig kaviár.
Persze az tökjó, hogy az erdőmezőkispatakmadártrilla óbejó, és mezítláb a fűben, szőrén a lovon… most valahogy elmaradt, pedig ugye a nem nagyvárosi környezet és a jó lódoktor ehhez igazán adott lett volna.
A beígért mellékhatások elmaradtak, de egy becsülendően jó irány látszik megint. A gügyögésmentes akciókrimi iránya…

… megint bizakodó vagyok, hogy eljutunk a Halkirálynő és a kommandó színvonalára…

borga>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Lehet hogy csak azért, mert én változtam a Halkirálynős első belebotlás óta. Viszont még mindig túl direktnek érzem a tanulságokat, az élet-tanács-adást, és ezt nem hozzák helyre eléggé az extrán karikírozott figurák. A magasított bohóság-faktor helyenként előnynek, máskor hátránynak tűnt. Hát így.

KillerCat>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Mint mindig,most is zseniális. Egy percig sem untam,faltam az oldalakat,bővítettem a szókincsem és nagyokat kacagtam :-)

Ariadne>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Első amit megjegyeznék: Imádom a borítót! Ami nem mellékesen Szerelem Melinda nevéhez köthető.
Kicsit más, mint a többi Fable regény, mégis hamisítatlan Fable-élményt nyújtott.
A cselekmények fordulatosak voltak, volt itt minden, amire csak az olvasó vágyhatott. Nevetés, sírás, sírva nevetés, romantikázás, akciók, gyilkosság, szellemek, anyósok, boszorkányok, állatok, állatorvos, agyturkász, pap, bolond násznép, házasulandó pár és még sorolhatnánk. Persze ehhez is szükséges kellő nyitottság és hangulat. Ha épp nem a jó passzban kap el minket a könyv hangulata, valószínű más hatást vált ki.
Voltak, akik megjegyezték, hogy túl hosszú és szövevényes volt, ám én ezt is szerettem benne. Rengeteg szereplő volt, furcsábbnál furcsább jelenetek, frappáns idézetek, odaillő képek, jó hangulat. Kellően kikapcsolt, ellazított.
Kedvenc szereplőm talán Szenzor és Befana volt, s őket követte eszményi párosunk Samira és Zsömönfu. :D

LyliaBloom I>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

„Csak” a szokásos Fable :) Jól szórakoztam, szeretem a különleges „világokat”, amiket az írónő teremteni képes. Az utóbbi időben kicsit mintha önmagát ismételné egy-egy könyvében, de ez most itt nem érződött. Szeretem a humorát továbbra is. Meg az általa alkotott pasasokat is :D

Gyöngyi0309>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Mitha Meseanyó kezdene berozsdásodni. Igen, a humorfaktor a megszokott fordulaton pörög, de valahogy ez most nem sikerült olyan fenomenálisra.
A könyv elején sokszor elvesztettem a fonalat, mikor megjelentek a szellemek, elég kesze-kusza volt, viszonylag sokára indult be a történet. Volt egy-két nagyon jó poén, Dick Size beszólásai viccesek voltak, de most túl sok mindent sűrített bele. Esküvő, karácsony, sziget, a szokásos szedett-vedett banda főgonosz többgenerációs családdal, néhány fizetett rosszfiúval fűszereve. Egy valami viszont nem tetszett, de ez az én személyes hibám: Nem szeretem a háborúk, főként a II. világháború jóvátételes, bűnösös, népirtós arcbatolását. Ebben ez is benne volt, persze elvicceskedve, de ez kimaradhatott volna, maradt volna meg Meseanyó a fiktív háborúinál, sokkal jobb lett volna ezt nem belekeverni.
Amúgy a szokásos kincskeresős-krimis sztori, némi fantasyval fűszereve, hibbant karakterekkel.
Egyszer jó volt, de nem ütötte ki a nyeregből nálam Denisát és Mogorvát.

jancsibohi P>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

vagy én öregszem, vagy Fable (egyéb jelekből is arra kell következtetnem, hogy én), de nekem ez most nem nagyon jött be. mindenből túl sok volt, de főleg abból, amit viccesnek szánt, úgyhogy sokkal inkább fárasztott, mint amennyire szórakoztatott.
nagyon a végére akartam már érni, így az is fenemód bosszantott, hogy alig haladok vele: hát hogy lehet egy Fable-t két hétig olvasni??

Lolamoon P>!
Vavyan Fable: Holt volt, holt nem volt…

Én kimondottam szeretem az írónő ilyen stílusban íródott műveit. Mindig vidám pillanatokat csempésznek az életembe és néhány új kifejezést a szótáramba. Ezzel a könyvvel sem volt másképp. Megy is a kedvencek közé, a Szennyből az angyal mellé. :)

Izolda P>!

– Mondd csak, ha izgalmas résznél jársz egy könyvben, betűről betűre becsülettel végigolvasod, vagy elugrasz a jelenet végére, a kifejletre éhesen?
– Molyolós típus vagyok, végigolvasom.

Izolda P>!

Könyvkukac vagy? – nevetett Samira. – Idővel bebábozódsz és könyvmolyként kelsz ki?

Kapcsolódó szócikkek: könyvmoly
Fairymysz>!

– Megjelent egy erotikus kötet, A valami valahány árnyalata vagy efféle címmel – szólt egy korosabb hölgy. – Óriási sikert aratott, tehát további árnyalatos című regények árasztották el a piacot, az eredeti szerzőtől szintúgy, mint más betűfaragóktól, akik a bejáratott címadástól remélték műveik fogyását. Ajánlhatom az ön könyvének A farkam összes árnyalata címet?

– Nem rossz, mamika, de én biztos sokkal zúzósabbat fogok kitalálni.
A farokság ötven árnyalatához mit szólnál? – puhatolta Samira.

Cheril>!

– És maga kicsoda?
– Tényleg ezt akarja? Jól van. Bemutatkozom, ha ráér. Casablanca Biscaya Cavall Conamore Dharma El Aziz Gnoma Maha Nemesis Sangraall Vadzsra Glock vagyok.

Krimedika>!

Óvd a fákat, mert még lehet, hogy vissza kell másznod rájuk!

Bubi>!

– Betáraztam néhány tuti szöveget, amitől a csajok fixen lehátaznak.
– Mint például?
– Annyira szeretlek, hogyha a kádba pukiznál, kettéharapnám a buborékot. Na? Feljössz a szobámba?

425. Oldal

Madame_Truska>!

Befana szerint örömeink aranyszálakként színesítik élettörténetünket, de csak a vége felé mérhetjük fel, mennyi ragyogást szőttünk a vásznunkba.

Gaby33>!

Bajlódjon a pasasokkal a sajátélmény-kiképzőjük, a szemöldök-koordinátoruk vagy a férfi-hangulatproblémák doktora.

Marianna_Farkas>!

– Nem a suliból tudom mindezt, sokat olvasok. Tudja: ha az ember szereti a betűt, akkor az olvasás látókört szélesít, szókincset dúsít, koponyásít. Annak, aki rühelli, rontja a szemét, nyálasítja-hülyíti az agyát.

Cheril>!

– Ezt mondtam volna? Maga figyel? Szokatlan az emberek között..