Fanyarédes (Halkirálynő 13.) 21 csillagozás

A ​HALKIRÁLYNŐ SOROZAT LEGFRISSEBB TÖRTÉNETE
Denisa kómában

„Fél percig se rágódom azon, hogy ez valóban megtörténik-e, netán álmodom vagy képzelem. Egyszerűen elfogadom: most ez jut nekem. Nem kekeckedem racionálisan, miszerint test nélkül aligha fázhatnék-melegedhetnék, tehát a hevületet sincs mibe töltögetni.
Hevület? Olyasvalami, ami térben és időben suhantat engem, szabad bejárást teremtve bárhová-bárkibe. Csakis az rugózzon az észérves-logikázós miérteken-hogyanokon, aki minél gyorsabban szeretne megtébolyodni. Ami engem illet, éber és orientált állapotomban is túlnyomórészt emocionális vagyok, olyan adást is fogok, amelyet mások nem észlelnek, ergo hihetetlennek tartják a vételt, engem pedig dilisnek.
Nem mattítja a portrémat, hogy az EQ-m markánsabb az IQ-mnál. Ebből következően nem fogok belefagyni az értelem hidegébe, és például ilyen racionális agyasságot sem szólok soha: <azért nem olvasok, mert nem akarok álomvilágban élni>.”
(tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Fabyen, Budapest, 2019
Fabyen, 2019

Daniel Belloq (Mogorva) · Martin Wry · Cyd

Habók P
Vavyan Fable: Fanyarédes

Ez megint nagyon jó volt. Egy kicsit ugyan rövid (no meg – szerintem – több szerep juthatott volna a kommandósoknak), de ez a legnagyobb hibája. Jólesően hiányoltam a rengeteg netről összehordott ostobaságot (a korábbiakban ez határozottan bosszantott) – amennyi benne maradt, annyi még elfér. Élveztem az újabb újszavakat, főleg a Cyd által kreáltakat. Jót tett a történetnek a három szemszög.

Kósáné_Bajnoczi_Beáta

Köszönöm! Ezzel tudnám így röviden összefoglalni. Hosszabban így:
Én úgy érzem, hogy ezzel a könyvvel olyan lett nekem Meseanyó, mint a hamvaiból feltámadt Főnix. Végre azt éreztem, mint rég, hogy imádom olvasni minden sorát. Nem volt túlbonyolítva, pont annyira volt para- és fenomén, amennyire szeretem, nem volt olvashatatlanul sok a Fable-szleng.
Jelenleg 99%-on a csillagozás, 12 értékelés alapján, nem véletlen. Elolvasni még nem olvastam, hogy másoknak hogy tetszett, egyelőre élvezem, hogy nekem ismét hozta a régi fényt. A 13 itt most szerencsés szám, nekünk olvasóknak mindenképp, hogy visszakaptuk azt a Fable-t, akit imádtunk már tinikorunk óta.

Vavyan Fable: Fanyarédes

Attól nem kell tartani, hogy a Halkirálynő-sorozat ellaposodna, hiszen alap mindig van, legfeljebb nem ugyanúgy találnak be a részek. Ez most kivételesen nagyon is jó volt, az egyetlen probléma csupán a rövidsége. Egyre lazábbak a sorok, nagyok a betűk, így könnyen és gyorsan olvasható. Ami a sztorit illeti, ezúttal is előtérbe kerül a Mindenható Cárevics Elvtárs, rengeteg a közéleti és politikai kikacsintás – így aki képben van a nagyvilágban történtekkel, könnyen megfejtheti a mögöttes tartalmat. A felépítés sem a megszokott volt, ebből adódóan nagyon tetszett, hogy Denisa végig kómában feküdt, úgy nyomozott. Végre nem volt csúcsra járatva a blődség, s mintha Martin is kezdene megkomolyodni, bár ez nem feledteti két évvel ezelőtti spin-offját.

Aztan most már újra elkezdem elölről a szériát, talán a következő kötetig ki is tartok az ismétléssel.

Fabyen, 2019
Vavyan Fable: Fanyarédes

Ezt a kötetet majdnem olyan volt olvasni, mint az írónő régi regényeit, lendületes, célratörő, de sokrétű és sokfelé ágazó. Nem túl cikornyás, kissé még vicces is itt-ott. A nyelvezet néhol megmosolyogtatóan varázslatos, mint régen. Sajnáltam, hogy kifutottam, kifogytam belőle a végén. Szívesen kalandoztam volna még. Különösen Denisa részei tetszettek, a kómázás alatt más bőrére bújós tapasztalatokkal, Martin szemszögét valahogy nem éreztem olyan meggyőzőnek. Mi hiányzott? A szereplők és események hímpora, hamvassága, optimizmusa, ami a korai, régi történeteiben mindig úgy elbűvölt.

Darolyn

Sorozat 13. rész, 1. olvasás

Jaj, nagyon jólesett, nagyon tetszett.
Főleg ez az ezo-para-meta-spiri vonal, ami jó vázat adott a főtörténet cselekményének és az egyes szemszöges váltakozásának.
Ez most olyan igazi, eredeti VF-stílusú VF-könyv volt.

Vavyan Fable: Fanyarédes

Fable-t olvasni számomra mindig is felüdülés. De ez a könyv, most még jobban belelopta magát a szívembe, a kezdeti Halkirálynős könyveket idézi. Újra azok az érzések törtek elő, mikor az első részeket olvastam. A történet, a sztori és a szereplők, mind-mind a helyén voltak. Mindenkiből kaptunk egy kicsit. Denisa még ebben az állapotában is csúcszsaru. Belloq meg Belloq ízig-vérig. Egy szereplőt hiányoltam picit, Dáliát. :D Szívesen olvastam volna arról a jelenetről, amikor Denisa-t ébresztgeti a kórházban. ;)

Azazel
Vavyan Fable: Fanyarédes

Sajnos (?) elozmeny-olvasomaratont tartottam a konyv erkezese elott, es korabbi kotetekhez merten gyenge volt. Fel-felcsillant, de nekem hianyzott valami belole.

MSE71

– Ahol te nem vagy jelen, ott nincs semmi. Függőd lettem, mindörökre. (…)

Szabóné_Erdős_Gyöngyi

A szalmaszőke, vízfesték-kék szemű Donald érzelmesen nézi Denisa arcát. Odahajol, megcsókolja. Mutatóujjával végigsimít a szemöldökén, majd alig észlelhető gesztusokkal keresztet rajzol az arca fölé, mintha megáldaná, jóllehet még egyikük sem térdepelt gödröt a templompadlóba. Na persze, a hit nem is a templomokról szól.

Szabóné_Erdős_Gyöngyi

A kultúrához vezető első lépcsőfok az önuralom.

gabona MP

Ha az ember nem költő, nehéz szonettet írni. Na jó, hát poétaként sem könnyű.

241. oldal, Daniel Belloq (Fabyen, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Belloq (Mogorva) · szonett
Emyna_Ryuu P

– Capuletek jobbra, Montague-k balra! – parancsolja Patrick Wyne sudáran és szigorún.

gabona MP

Nem polkorrekt autistának mondani az autistát, mert az kizárólag autizmussal élőnek mondva helyes. Jogos a kérdés, Cydtől való: ha a süket polkorrektül siket, akkor a süketnéma siketníma, a vak pedig vik?

187. oldal, Martin Wry (Fabyen, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Cyd · Martin Wry · politikai korrektség
Emyna_Ryuu P

Kleptó cicus ma lazázott, mindössze fél pár zoknit és egy sportmelltartót csórt valamelyik szomszédtól.

gabona MP

Ellenben polkorrekt például közpénzből milliós jóvátételt fizetni az életfogytos tömeggyilkosnak, aki nyolcvan ember lemészárlása után azért perli az államot, mert szerinte nem elég komfortosak a börtönviszonyai. Jóllehet, csupán hastáncos hurikat és további legyilkolható áldozatokat nem kapott unaloműzésre, plusz egy Ferrarit. Minden egyébbel rendelkezik cellának nevezett, többhelyiséges, összkomfortos luxuslakosztályában.

187. oldal, Martin Wry (Fabyen, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Martin Wry · politikai korrektség
Emyna_Ryuu P

Megérdemelnének egy grátisz lábpedikűrt, cápákkal!

Szabóné_Erdős_Gyöngyi

Amikor egy gyászoló hősiesen bevallja, hogy érzi az elhunyt jelenlétét, beszélget is vele, senki sem vitatja igazmondását. Valójában persze egy szavát sem hiszik, de jóságosan ráhagyják, mert fő a kegyelet, s ha végre letelik a gyászév, biztos megnyugszik szegény.
Mármost, amikor majd én regélek a kómaközi kalandjaimról, miszerint emberekből ki-be járva lélektől lélekig szállongva, magamtól se különválva mindegyikük én is voltam, a tér-időben ficánkoltam, testetlenül is érzékelve mind az összes porcikámat…