Fanyarédes (Halkirálynő 13.) 105 csillagozás

A ​HALKIRÁLYNŐ SOROZAT LEGFRISSEBB TÖRTÉNETE
Denisa kómában

„Fél percig se rágódom azon, hogy ez valóban megtörténik-e, netán álmodom vagy képzelem. Egyszerűen elfogadom: most ez jut nekem. Nem kekeckedem racionálisan, miszerint test nélkül aligha fázhatnék-melegedhetnék, tehát a hevületet sincs mibe töltögetni.
Hevület? Olyasvalami, ami térben és időben suhantat engem, szabad bejárást teremtve bárhová-bárkibe. Csakis az rugózzon az észérves-logikázós miérteken-hogyanokon, aki minél gyorsabban szeretne megtébolyodni. Ami engem illet, éber és orientált állapotomban is túlnyomórészt emocionális vagyok, olyan adást is fogok, amelyet mások nem észlelnek, ergo hihetetlennek tartják a vételt, engem pedig dilisnek.
Nem mattítja a portrémat, hogy az EQ-m markánsabb az IQ-mnál. Ebből következően nem fogok belefagyni az értelem hidegébe, és például ilyen racionális agyasságot sem szólok soha: <azért nem olvasok, mert nem akarok álomvilágban élni>.”
(tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Daniel Belloq (Mogorva) · Martin Wry · Cyd

Vavyan Fable: Fanyarédes

A régóta zuhanórepülésben lévő minőségű és tartalmú Fable-írások között egyértelműen üdítő kivételként könyvelhető el ez, a kómában lévő Denisa Wry testekből és lelkekből való ki-be utazgatását megörökítő regény. Persze nem csak ez a csapásirány, sőt helyenként kifejezetten elviseltem volna még néhány léleksimogató mondatot és gondolatfolyamot a vegetáció során is éber zsarunőtől, azért a „nagyszerűek” is megkapják a nekik kijáró teret-szerepet. (Sajnos az önálló hangját végre megtaláló Martin egy idő után parkolópályára került, pedig most határozottan tetszettek a neki osztott lapok.) Érdekes volt három szemszögből és a bűnözők fejébe is látva követni, hogyan érnek össze a krimiszálak, melyek közül az egyik újfent sajtóverést kapott, valódi ügyön alapult. A többi galádsághoz meg nem volt nehéz megtornáztatni a szerzői fantáziát, bőven szolgáltatott kiindulási alapot a posztoló világ… A jól ismert és megszokott stíluselemek, fordulatok adagolása, mennyisége egészséges, a történet pedig végig érdekes és kérek egész volt, ez egy összességében kiváló visszatérés lett.

klaratakacs P>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Méltó folytatása Martin előző történetének, és az egész Halkirálynő sorozatnak. Denisa parazsaru lesz, jár-kel fejekben, helyszíneken spoiler. Ő az egyik hangja a történetnek, a másik két vokált Martin és Belloq adja hozzá, ugyanazon ügyeknek a világi részét elmesélve. A krimiszál nem túl bonyolult, de érdekesnek bizonyult, főleg az orvosos része, a spoiler nagyon magyarosra, aktuálisra sikerült, amitől a való életben is idegrángást kapok naponta.
Szerettem a szeretet, amivel mindenki Denisának drukkolt, szívmelengető sorokat olvashattam.

Gyöngyi0309>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Szeretem Denisáék világát. Meseanyó is kezd magához térni, ebben a kötetben nem buzgott túl, pont megfelelően adagolta a humort. Nekem volt azért egy kis hiányérzetem, Denisa hiányzott, persze benne volt ő is, de nem a megszokott módon. Martin és Tasha viszonyáról is olvastam volna többet, de a többi zsaruról is, ebben a kötetben Zsöti is csak fel-felbukkant, kedvenc Cydemmel egyetemben. A szomszéd még mindig zizi, Donald szokás szerint írói válságban leledzik. A gyerekek nőnek, a bűnözők nem pihennek. Egyébként szokás szerint két gaztett is van, és az, amelyik kezdetben szimpatikusabbnak, izgalmasabbnak ígérkezett kifulladt a végére. Ezt is sajnálom. Viszont a sokszor emlegetett tóhoz én is szívesen leruccannék időnként. Biztosan terápiás.
Mindenesetre kíváncsian várom a folytatást, bízom benne, hogy lesz még Halkirálynő könyv.

Homolya_H_Tímea P>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

A Galandregény után nem tudtam, mire számítsak, mert Martin stílusát nehéz volt megszokni.
Itt Denisa spirituális képzelgésével, vízióival barátkoztam meg nehezen, végül úgy fogtam fel, mint egy külső narrálást, nem egy kómás beteg lélekvándorlását, ami számomra túl elvont.
Daniel vonala volt a legjobb, bár mesél Martin is, de az nem túl jelentős.
A történet két nyomozáson zajlik, mindegyik jó, nem sok titok lappang benne, de szórakoztató volt.

Bagneso>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Milyen találó cím, mert kicsit valóban fanyarédes volt ez a rész. Hiszen egyrészt nagy öröm volt újra a kezembe venni egy Halkirálynő folytatást, másrészt viszont Denisa kómázása nem tette lehetővé csak a lélekbeni jelenlétét, de a csaj még így sem hazudtolta meg magát persze! :) Igazi, hamisítatlan Fable, amely egyszerre tudott nosztalgikus és modern is lenni, elvégre teljesen más világot élünk, mint anno a sorozat kezdetén, és ebbe a nagy változásba még belegondolni is elképesztő. Mindenesetre kedvenc írónőm imádottan egyedi stílusa és humora nem kopik. A történetet rendhagyó módon ugyan, de három szemszögből követhettem végig, és cseppet sem unatkoztam közben, hiszen most is voltak izgalmak, poénok, de főleg hajmeresztőségek, akár a történéseket, akár a karaktereket illetően. Talán kicsit túlzásokba is estek bizonyos karakterek, gondolok itt persze a negatív szereplőkre, akikkel az volt a baj, hogy szinte már komédiába illően elmebajosak voltak, így nehéz is volt komolyan venni őket a főgonosz szerepében, annyira bohócnak tűntek. De ettől függetlenül élvezet volt visszatérni a Halkirálynő világába, és ittam Belloq-om minden szavát, mert tagadhatatlanul örök szerelem a miénk! :) És egyáltalán, mindig jól esik egy Fable regény, főleg manapság, mert üdítő, felrázó, kacagtató, és még hosszan sorolhatnám, de a lényeg, hogy kiváló antidepresszáns! :)

Chriss>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Annyira jól esett ennyi kihagyás után újra Denisa és a Nagyszerűek kalandjait olvasni :) természetesen blogomon is megörökítem ezt az élményt, az ihletem is felébredt, ahogy Fable után mindig :) Imádtam ezt a könyvet is, és nagyon jókat nevettem rajta. Ez is hiányzott :) folytatom hamarosan a blogomon :)

Habók P>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Ez megint nagyon jó volt. Egy kicsit ugyan rövid (no meg – szerintem – több szerep juthatott volna a kommandósoknak), de ez a legnagyobb hibája. Jólesően hiányoltam a rengeteg netről összehordott ostobaságot (a korábbiakban ez határozottan bosszantott) – amennyi benne maradt, annyi még elfér. Élveztem az újabb újszavakat, főleg a Cyd által kreáltakat. Jót tett a történetnek a három szemszög.

Röfipingvin P>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Na, az előző kötethez képest ez már inkább volt halkirálynős!

BBetti86 >!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Szokványos is, meg nem is. Vagyis, a Halkirálynő eme részében megkapjuk a szerzőre jellemző stílust és történetvezetést, de van új elem is benne, amiért újdonságot is a javára tudok írni.

Kezdjük talán ezzel: még jól is állt a történetnek a paranormális elem. Egyenes folytatás, a sérült Denisa kómában, de az élet zajlik, családtagjai kénytelen a bűnügyekre koncentrálni a betegágy mellől távozva. Van itt nőrabláson át robbantókig sok minden, az egyik eseten Daniel, a másikon Martin és csapataik dolgoznak. Ez lenne a szokott menet, de itt spoiler

A cselekmény pedig ugyanaz az őrült hajsza, ami a szerző jellegzetessége. Nincs megállás, egyik helyzetből mennek a másikba. Több ügyet is visznek, kisebb-nagyobb összefüggésekkel, így a végére már mindenki kb. ugyanazon dolgozik és varrják el a szálakat. Nem a hagyományos rendőri munka van túlsúlyban benne, hanem az akció. Ahogy rajtaütnek a gazokon, vagy emberrablást igyekeznek megakadályozni, hajszákba merülnek. Adrenalinfröccs, és nem egy hagyományos, lépésenként és logikusan lekövetett nyomozás.

Jellemző, és most is pipálható a humora. Ahogy az egyes szereplők reagálnak a különféle helyzetekre, vagy éppen elmebeteg szituációk követik egymást. Az egyik kedvencem az volt, hogy a lüke szomszéd, akinek idióta feliratait Martinék rendszeresen átírják, most saját dugájába dől. Kiírja a birtokára, hogy spoiler A nyelv humora nekem már kicsit sok is. Sok egyedi szóalkotás és nyelvtörés akad benne, amit fáradtabban olvasva nem nagyon tudok díjazni. Hiába tudom, hogy ez hozzátartozik Fable munkásságához, ez az a pont, amiből a kevesebb számomra több lenne.

A szereplőit rég kedvelem, nem véletlenül olvasom ennyi rész óta. Denisa, Daniel, a gyerekeik és a munkatársaik. Daniel főnöke is a kedvencek között van – szeretem a saját történetét is – de az új favorit nekem egyértelműen Martin, Denisa öccse. Az ő saját kötetét is kifejezetten bírom, és díjaztam, hogy itt is megkapta a saját fejezeteket. A szereplők világa különben mesésen fekete-fehér. Vannak jók és rosszak, legfeljebb mindenkinek akad bolondériája és egyedi, színes sajátossága, de alapvetően nincs senki sem túlbonyolítva.

Meg is hozta a rész a kedvem a további olvasáshoz, így az a rész, amivel még le vagyok maradva, előbb elolvasásra fog kerülni, mint amit ezzel vártam.

Ananiila>!
Vavyan Fable: Fanyarédes

Nagyon töltelék rész volt, amit a közepéig szerettem, aztán egyszerűen ráuntam.
A krimi szál nagyon nagyon gyenge volt, semmi új ötlet, egyediség.
Most valahogy a főkarakterek sem izgattak, mivel sok minden nem is történt velük.
A szóvirágokkal teli Fable stílus még éppen elviselhető volt, most csak maga a sztori nem tetszett.
Egynek elment.

Rozsdi>!

– Capuletek jobbra, Montague-k balra! – parancsolja Patrick Wyne sudáran és szigorún.

MSE71>!

– Ahol te nem vagy jelen, ott nincs semmi. Függőd lettem, mindörökre. […]

Cukormalac P>!

Ha az ember nem költő, nehéz szonettet írni. Na jó, hát poétaként sem könnyű.

241. oldal, Daniel Belloq (Fabyen, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Belloq (Mogorva) · szonett
Bernie21 P>!

Kleptó cicus ma lazázott, mindössze fél pár zoknit és egy sportmelltartót csórt valamelyik szomszédtól.

Kapcsolódó szócikkek: sportmelltartó · zokni
Cukormalac P>!

Ellenben polkorrekt például közpénzből milliós jóvátételt fizetni az életfogytos tömeggyilkosnak, aki nyolcvan ember lemészárlása után azért perli az államot, mert szerinte nem elég komfortosak a börtönviszonyai. Jóllehet, csupán hastáncos hurikat és további legyilkolható áldozatokat nem kapott unaloműzésre, plusz egy Ferrarit. Minden egyébbel rendelkezik cellának nevezett, többhelyiséges, összkomfortos luxuslakosztályában.

187. oldal, Martin Wry (Fabyen, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Martin Wry · politikai korrektség
Bogci P>!

Amikor a manó, köldök, lágyék és heresérvet egyaránt kockáztatva igyekszik átgörgetni a túloldalra a nyeklő- nyakló ájuktat, az egyik sertés megragadja a sáros neglizsé szélét, hogy teljes erőből visszarángassa a prédát a másik mellé, a terítékre.
– Coca, sicc! – morran Cyd

BBetti86 >!

Őrült világ ez – vagy őrültek világa?

KergeLina>!

Eltökéltem, hogy ha végre – netán – felébredek, és apám óhaja szerint teljesen orientált leszek, első utam Spiri Harihoz, a látnok Ramonához vezet majd, és megtudakolom tőle, meny-nyire vegyem komolyan, amit átéltem. Vagy inkább áthaltam.

Vickyyy>!

Muci, az élet nem fenékig mikulásbajusz.

Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás