85. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Ébredj ​velem! (Halkirálynő 4.) 242 csillagozás

Vavyan Fable: Ébredj velem! Vavyan Fable: Ébredj velem! Vavyan Fable: Ébredj velem!

A ​Halkirálynő sorozat ezen történetét Daniel Belloq, alias Mogorva meséli el, mivel Denisa egy különös baleset következtében amnéziás állapotba kerül. Danielt nem csupán a baleset körülményeinek tisztázása és egyéb bűnügyek kiderítése köti le, azon is fáradozik, hogy visszakerüljön Denisa emlékezetébe.
"Kirúgom magam alól a Mazdát. A néhány kocsival előttem parkoló Saab motorja felbőg, a jármű megugrik, majd mégis megtorpan, mintha vezetője azt nézné, társa valóban mozdulatlanná vált-e a járda mocskában.
Cyd meglendíti a markában tartott kézigránátot. Mielőtt eldobhatná, a Saab ismét elrugaszkodik álló helyéből.
Ekkor már a kocsi csomagtartófedelén állok, abban a boldog tudatban, hogy Cyd felrobbantja velem együtt. Feldobom magam a tetőre, ahogy a kiképzésen belém lőcsölték (csakhogy akkor fegyver volt a kezemben!). Elvetődöm, keresztben fekve. Legurulok a motorháztetőre. Jobb híján két csupasz öklömmel zúzom be a szélvédőt.
Látom a fickó arcát: őrült… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1990

Fabyen, Budapest, 2007
Fabyen, Budapest, 1997
Pannon, Budapest, 1990

Daniel Belloq (Mogorva) · Denisa Wry

Nefi
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Nincs is ilyen pasi… az ilyen még könyvben is halálos :)

KillerCat
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Férfias szemszögből ismerhetjük meg Denisa amnéziájának történetét. Bár kevesebb benne a női humor,hiányérzet így sincs,Fable ezt is tökéletesen oldja meg.

Hiranneth
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Ami jó, az jó. Fable könyvei olyanok nekem, mint az antidepresszánsok ;-). Akárhányszor olvasom újra, ugyanúgy felvidítanak. És mindezek mellett el is gondolkoztatnak. Szeretem Dennisa nagyszájúságát, Daniel nyugodtságát, Ella kamaszodását és Martin szövegeit. Nah persze a többiek se kutyák :-D.

diamondfox P
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Nagyon tetszik a fordított szempont! Plusz ez volt az első Fable kötetem ha jól emlékszem, amit saját pénzből vettem ♥
Na de azért a fél pont levonás, mert még sem a megszokott Denisa féle szempontok és gondolatok… de sebaj Belloq, a hangod még mindig tengermély és térdremegtető! ♥

Catherine_Devereux
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Véleményem szerint a sorozat kezd egyre jobb lenni.
Elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha én is elfelejteném a kedvesem. Nem akarom, nagyon furcsa votl.
Viszont imádtam, hogy végre Belloq szemszögéből is láthattuk az eseményeket. Számomra sokkal élvezhetőbb volt ez, mint Denisaé.

Andrée P
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Féltem ettől a könyvtől. Hiszen a „narrátorunk most nem a megszokott Denisa, hanem a "Mogorva” Belloq. Ennek ellenére egy hamisítatlan Halkirálynős írás lett ez is szerencsére.
Jó volt Daniel szemszögéből megélni a történeteket.
Rengeteg ökölcsatával, lövöldözéssel, „vérbálozással”, nem kevés humorral és krimivel.
Egy darabig féltem, hogy te jó ég Denisa örökre amnéziás lesz, de aztán szerencsére nem.

Lalauda
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Tetszett, hogy Daniel meséli el a történetet. Denisa szemszögéből is érdekesek az események, de szerintem Daniel nézőpontjából sokkal élvezhetőbb.
Daneil karaktere olyan maradt számomra, amilyennek eddig is képzeltem. Denisa nem teljesen. Így, hogy nem az ő szemszögéből látjuk a dolgokat, ő nekem egy kicsit másmilyennek tűnik. De az is lehet, hogy csak az amnézia miatti furcsa viselkedése az oka. Végig reméltem, hogy hamar újra önmaga lesz. És még ennél is inkább reméltem, hogy hamar egymásra találnak, vagy legalább abbahagyják a játszmáikat, amik ebben a könyvben néha kicsit már túl soknak tűntek nekem.
A történet érdekes volt, az amnéziás szállal is, de azt leszámítva is. Szívesen olvasnék még Belloqék csapatáról többet.

ddora88
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Ez a rész sose tetszett annyira a sorozat többi kötetéhez képest, sajnos most sem. Nem a megfelelő pillanatban jutott hozzám el a könyv. Egyszerűen fárasztottak a főszereplők, a kicsinyes játszmáik, még a történetet is jobban untam, mint kellett volna. Kedvenc mellékszereplőim is alig szerepeltek, és nem szerettem Daniel fejében lenni…

Hanyagolom mostantól a sorozatot egy ideig, mert szeretem Denisáéket, de a hangulatom nem az igazi hozzájuk.

csilla_b
Vavyan Fable: Ébredj velem!

Hűha, ez a kötet is szuper jó volt. Nem olvastam bele a fülszövegbe, így totál meglepett, hogy ebben a kötetben Daniel szemszögéből láthattuk a történetet. Nagyon jó ötlet volt, hogy ilyen csavart tett az írónő a sorozatba, de azt kell, hogy mondjam, nagyon hiányzott az, hogy Denisa fejében legyek. Végig azon filóztam, bármi történt, hogy na vajon mit is gondol éppen. :D De érdekes, izgalmas és veszélyekkel teli volt azért így is a történet. :) Alig várom, hogy elkezdjem a következő kötetet. :))

Bagneso

(…) mi nők azért szeretjük zavarba ejteni a férfiakat, mert teherbe nem ejthetjük őket.

Bagneso

– Én vezetek, mert gondolkozni akarok.
– Hiszen akkor se tudsz vezetni, ha közben nem gondolkozol! Arról nem beszélve, hogy akkor se gondolkozol, ha nem vezetsz.
– Ha Ábel olyan volt, mint te, akkor én felmentem Káint.
– Ha Éva olyan lett volna, mint te, akkor Ádám is átmegy az üvegajtón.

Bagneso

A lenszőke félvér a közelembe sodródik.
– Álmos vagyok! – kiáltja felém.
– Feküdj le! – javaslom, egyszerre két kopasszal vöröspecsenyézve.
– Ez a nevem!
– Mogorva vagyok – felelem.
– Semmi kétség – hagyja rám.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Belloq (Mogorva)
Rekosz

A nők nem normálisak – […] – Reggeli arcuk: a Világölő Hárpia. Délben: Blazír Ordas. Éjjel, minő varászlat: Démon Fátyolban.

Maria_pillowbook P

Tele van a hócipőm, idén már a századik. Üdvös lenne, ha belátnák, hogy a hócipő munkaruha, és gondoskodnának utánpótlásról.

Maria_pillowbook P

Soha nem volt ennyire aluledzett az emberiség, mint mostanában, amióta mindenki birkózó-, tenisz- vagy futócipőben jár.

Renkou

– Nos, arra számos példát láttunk, hogy egyetlen nő tökéletesen el tud látni három pasast, méghozzá szimultán. De vajon mit kezdene egy pasas három nővel?
– Eszményi létszám egy kártyapartihoz – felelem.

223. oldal (2007-es kiadás)

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Belloq (Mogorva) · Denisa Wry
sztimi53 P

– Akkor mid van?
– Egy lányom, Ella. Tegnap láthattad. Kilencéves. Van egy kutyám, Tarzan.
– Milyen márka?
– Dobermann. Továbbá van egy kocsim, Mazda. Egy ház, Donaldéval szomszédos. Van néhány nadrágom. Te varrtad őket. Ügyesen varrsz.

Sozora

– Nahát, egy kommandós a hitvesem! Mi a csapat neve?
– Darazsak.
– Hülyéskedsz? Semmi Kobra, Jaguár, Oroszlán, Lépfene vagy ilyesmi? Darazsak? Még jó, hogy nem Csótányok.
– A doki nem lepett meg búcsúzóul valami dilidrazséval?
– Nem a fenét – vonogatja a vállát. . – Kaptam egy dobozzal. Rózsaszínű cukorkák. Gondolom, belül is rózsásak. És ha beveszem, hasonlónak fogom látni a világot. De nem veszem be.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Belloq (Mogorva) · Denisa Wry
Maria_pillowbook P

Emberemlékezet óta a szerelem a leggazdagabb bajforrás. Bajom van bőven.

Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás