A ​pokol is elnyeli (Halkirálynő 0.) 288 csillagozás

Vavyan Fable: A pokol is elnyeli Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Patrick Wyne, az akciócsoport fáradt vezetője éppen aludni készül, amikor váratlan látogatója érkezik: Joy Smith. A lányról csak annyit lehet tudni, hogy nem az, akinek kiadja magát, viszont remekül rajzol, s ha kell, verekedni is tud. Ennek aztán nagy hasznát veszi, mert rövidesen többen is üldözni kezdik. A titokzatos lány a kommandósok segítségét kéri egy már-már hihetetlen ügyben: meggyilkolt barátjáért akar bosszút állni, akit egy embertelen orvosi kísérletnek vetettek alá, és valami emberrablásról is mesél. Joy gyönyörű nő, Wyne viszont esendő férfi. Kötélnek áll tehát, és vele tartanak a társai is. A sötét história hajmeresztő kalandokban folytatódik, s számos meglepetést tartogat. Amikor már-már úgy tűnik, vége a hosszú „szafárinak”, nem késlekedik a fordulat: hosszú üldözés veszi kezdetét. (Patrick Wyne-t és akciócsoportját a Halkirálynő sorozatból ismerhetik az olvasók. E regény egy korábbi akciójukat meséli el, amelyben a kommandónak jutott a főszerep.)

Eredeti megjelenés éve: 1988

Fabyen, Budapest, 2002
Ifjúsági, Budapest, 1988

Patrick Wyne · Joy Craft

jagoka1984 P>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Évekkel ezelőtt a vonaton láttam valakinél ezt a könyvet. Akkor „csak” a címe fogott meg.
Akkor elhatároztam, hogy el fogom olvasni. Hosszú ideig elkerültük egymást, de a Moly aktívabb használatának köszönhetően, mindig felbukkant a „segítőmnél”, hogy ez a könyv vár a legrégebben rám. Hát ne várjon akkor tovább. Milyen jól tettem! Mint minden könyvnél itt is az első pár oldal akadozva ment, el- elkalandoztam olvasás közben, majd jött egy pont, ahonnan már letenni nem tudtam a könyvet. Mozgalmas, izgalmas, eseménydús történet. Amikor már úgy gondolja az olvasó, hogy ezt nem lehet már tovább fokozni, akkor még mindig jön egy fordulat. Nem beszélve Vavyan Fabel írói stílusáról!! Az a mérhetetlen mennyiségű humor, amit egy krimibe bele tud tenni!!! Zseniális.

AniTiger P>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Már a Daniel és Denisa által vitt Halkirálynő sorozatban is nagy rajongója voltam Patrick Wyne „fantasztikusainak” és imádtam Joy-t, a titokzatos művésznőt, de valahogy sosem volt hangulatom a regényhez – bele-belevágtam és pár fejezet után ott hagytam. Hogy miért? Így olvasás után bizton állíthatom, hogy azért, mert egy MARHA vagyok!

Órák alatt elolvastam, mert képtelen voltam letenni. Elképesztően izgalmas volt, bár az elején valóban nem bilincselt le, de amikor elkezdődött Joy elrablásának kísérletével, folytatódott a három jó barát szomorú történetével és kibontakozott a háttérben álló susmus?! Kihűlt a teám, megszáradt a hajam és elmúlt éjfél, mire a végére értem.

Kedvencek? Mindenki! Szeretem ezt a csoportot és Joyt!

Bővebben – http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/01/vavyan-fabl…

Ifjúsági, Budapest, 1988
Paulinusz_Tünde P>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Első könyvem Vavytól a Kriplikommandó volt, és egyszerűen beleszerettem a stílusba. Sokan azt mondják, hogy ponyva író, de ha az is, akkor azt a legmagasabb szinten műveli (egy darabig legalábbis).
A pokol is elnyeli az egyik kedvencem, mert Joy és Patrick itt ismerkednek össze és a történet is rendkívül gazdag, izgalmas. Vavy pár mondatból olyan személyiségeket képes kicsomagolni, hogy csak nézünk. Annyira egyedi a stílusa, hogy messziről felismerhető. Néhol pergő, csattanó rövid mondatokkal tud még nagyobb hatást tenni ránk, majd egy nyakatekert hosszú mondattal ajándékoz meg minket. Még a hétköznapokról is úgy tud írni, mintha ritka, sosem látott pillanatokat osztana meg velünk.
Nem tudom hányszor olvastam már a kedvenc részeimet. Ötvenszer biztosan. Amit tudok az az, hogyha bármi bajom van, vagy ha nem tudok bármilyen könyvhöz nyúlni, akkor ő a megoldás.

Ragen>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Még csak néhány könyvet olvastam az írónőtől de máris a rajongója lettem. Ez a könyv is nagyon vicces volt hozzá azt a tipikus Fable hangulatot. Már megvan a sorozat folytatása is, kíváncsi vagyok rá.

Black_Angel>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Nagyon jó történet, csak kusza.. sok a szereplő benne, volt hogy néhány oldalt újra kellett olvasnom hogy megértsem, miről is van szó. De ettől eltekintve,tetszett :)

Paulina_Sándorné P>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Nem én lennék, ha sorban olvasnám a sorozatokat. A Halkirálynő sorozat Mogorva és Denisa révén nagy kedvencem, ezért elfogult vagyok ezzel a sorozattal. Igaz, itt Patrick játszotta a főszerepet, de ettől függetlenül megkaptam a magam Fable adagját. A jó kis nyomozás nem maradt el, imádtam a kommandósok, Joy stílusát, szövegét. Joy-t sem kell félteni.

Bernie21 P>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Nem emlékszem, hogy ezt, vagy a Halkirálynő első részét olvastam-e hamarabb, de mindkettőt több mint 10-szer, az biztos. Szerintem igazi időtálló klasszikus :)
Bizonyos szempontból nekem Joy szimpatikusabb, mint Denisa, szerintem vagányabb, kevesebb negatív vonással.
Igazi kedvenc, nagy szerepe van abban, hogy elindultam a könyvmolyság útján :D
off

Dinah>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Még 2002-ben olvastam először, mikor a második kiadás megjelent. S ahogy most olvastam, rájöttem, hogy semmire sem emlékszem belőle, talán pár kommandós nevére…

Nem egy rossz könyv, sőt, csak lehet, hogy nem jókor talált meg… nem tudom. VF humorát és stílusát nagyon szeretem. És most nekiállok a többinek is, szépen egymás után, ha már ott csücsülnek a polcon. :)

nagy_anikó>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Ezen kívül két Vavyan Fable könyvet olvastam picit régebben. Mind a kettő öt pontot kapott tőlem. Most sajnos nem mondhatom ugyanazt.
A történet jó, Joy Smith egy nagyon talpraesett lány – nem ijed meg a saját árnyékától, verekedésben sem utolsó.
Egy gyilkosság kiderítéséhez fogadja fel az akciócsoportot Patrick Wyne vezetésével.
Bonyodalom, bonyodalom után. Izgalmas. Pörgős.
Amivel nekem problémám volt – nem igen tudtam kibogozni, hogy a mikor kiről is van szó, mert hol a vezetéknév, hol a keresztnév, hol a becenév került elő.
A végén az aranyrablás utáni nyomozás nekem már felesleges volt és miért kellett még még egy bűnözőt is Patrick-nak nevezni? Mivel ilyen apróságok zavartak, nem tudtam élvezettel olvasni a könyvet, ami másképp nagyon jó lett volna.

amanda888 P>!
Vavyan Fable: A pokol is elnyeli

Nagyon régen olvastam Vavyan Fable-t, nagyon régen tetszettek a könyvei. Ezekkel a jó élményekkel vágtam neki. Az elején kicsit csodálkoztam, mert nem nagyon ismertem fel Fable-t a könyvben, nem voltak meg azok a jellegzetes szavak, kifejezések, mondatalkotások, amelyek az ő írását jellemzik. Aztán úgy a könyv közepe táján felfedeztem ezeket a vonásokat.
A másik nagy gondom az volt, hogy sokszor alig tudtam követni az eseményt. 7-8 ember rohangált ide-oda, megemlítettek még vagy 5 másikat, én meg csak néztem, hogy akkor ez most ki és mit akar? Kiről beszél? Melyik a rossz fiú? Sokszor csak lapoztam tovább, hogyha hátha a következő oldalon, fejezetben rájövök a válaszokra.
Sajnálom, mert nagyon akartam szeretni, nosztalgiázni, de ez a kötet nem nyújtotta ezt az érzést, hangulatot. Majd talán egy kicsit később újra próbálkozom…

Bagneso>!

– Jegyezd meg, barátom: ha megtámadsz egy nőt, és az nem kezd el sikoltozni, akkor védekezni fog. És ha védekezik, akkor tökön rúg.

Bagneso>!

– A törött orr nem örökölhető – érvel valaki.
– Ja. De a hajlam, hogy betöresse?

Jucko84>!

– Ki akarom venni a golyót.
– És? – nyögi a sebesült egy vértanú arckifejezésével.
– Nincs benne.
– Nincs? Hol van?
– Elhagytad. Semmire sem tudsz vigyázni. Még csontot sem ért. Érdemes egyáltalán belédlőni?

Izolda P>!

Nyilvánvaló dolgokról nehezen beszélek, hiszen nyilvánvalóak.

Csi>!

– Ne haragudjon rám.
– Dehogy. Miért haragudnék? Szétverte az embereimet, betört a házamba, mi több: a hálószobámba. Végtére is mi okom lenne orrolni magára?
– A szőnyegét is leöntöttem – figyelmezteti Joy Smith szerényen.

19. oldal (Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó 1988.)

Cheril>!

Tisztelt Rabló és Betörő Urak! A kutya mindenkit beenged! A gond kijövetkor kezdődik.

Izolda P>!

Annak lesz jelentősége, ha találkozom valakivel, aki nem akar megváltoztatni. Netán épp azt kedveli bennem, aki vagyok.

eeszter>!

– Megfigyelte már, hogy mindig történik valami, ahol maga felbukkan?
– Nézőpont kérdése – feleli Joy. – Maga csak erről az oldalamról ismer, ez a szakmája. A fogorvosom nyilván azt hiszi, nekem örökké fáj a fogam…

Röfipingvin P>!

– Egyszer elkezdem számolni, hányszor használod ezt a kijelentést: „hallgatlak”. Jegyzetelni fogom azoknak a hosszú mondatoknak a feltételezett értelmét, amiket ezzel az egy szóval lemészárolsz magadban.

46. oldal (1988-as kiadás)

Black_Angel>!

A tökéletlenek ellen a tökéletes védekezés is hiábavaló.

Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás