A ​Halkirálynő és a dzsinnek (Halkirálynő 2.) 306 csillagozás

Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

A ​Halkirálynő és a kommandó hőseit újra veszély fenyegeti. Denisa, a roppant nőies, képzetten szájaló-verekedő zsarulány, valamint szerelmese, a férfiasan konok Belloq, másképpen Mogorva, nagystílű terv végrehajtásának útjában állnak. Mindez úgy kezdődik, hogy Denisa egy gyilkossági ügy felderítésén fáradozva, Line egyik kórházába jut. Gyógyszerkísérletekről, visszaélésekről értesül. Egy fiatal orvos különös balesetéről, reanimálásáról beszélnek neki, felkeltve gyanúját, hogy gyilkosság történt. Itt csaknem zsákutcába jut, mígnem felismeri végre: egy szervezett ölőcsapat terveit keresztezi. A bűnözők a vezetőjüket akarják kiszabadítani a börtönből. A gengszterek hadat üzennek Denisának és az akciócsoportnak. Pozíciójuk megerősítése érdekében – többek között – egy titokzatos fegyvert is bevetnek. Kuszálódnak a szálak, kirobban a háború. Az idő rövidsége miatt Justitia segítsége sem elég. Denisa nem válogathat a módszereiben. Hajmeresztő kalandba bocsátkozik. A rivális banda… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1988

Fabyen, Budapest, 2006
Pannon, Budapest, 1992
Pannon, Budapest, 1992

jagoka1984 P>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Nagyon az elején járok a sorozatnak, de már most látom, hogy végig fogom olvasni!
Pörgős, eseménydús, szórakoztató. Amikor már úgy gondolná az olvasó, hogy „ezt már nem lehet tovább fokozni”, de lehet.

klaratakacs P>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

15-20 év után olvasom újra a Halkirálynőt és technikai részletektől eltekintve ma is friss és pörgős regényt olvashattam. Kicsit máshova helyeződtek a hangsúlyok bennem is, a krimi helyett azt élveztem, ahogy Denisa és Mogorva igazi társakként viselkednek, Cydet imádom, valahogy a furabogarak mindig megfognak.
A történet maffiázás, kábítószer, fegyverkereskedelem mocskában játszódik, azt hiszem a mai napig így működik a valóságban, talán kegyetlenebbül.

GytAnett>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Az 5 csillag egyáltalán nem is kérdéses. Úgy rémlett, hogy a Halkirályő régi kötetei közül ezt kedveltem legkevésbé korábban, de szerencsére nem volt vele gond, zokszó nélkül 100 %-os nálam. :)
Imádom ezt a csapatot, azt pedig különösen, hogy végre megjelent Cyd is. (Akinél teljesen lepadlóztam azon, hogy fiatalabb, mint én. o.O) Még mindig hatalmas figura a srác! Kötve hiszem, hogy a valóságban is van ilyen karakter, nem is tudom, hogy Meseanyója hogy lehet akkora fantáziája, hogy őt kitalálja. :)
Denisa és Belloq még mindig a legkedvencebb szereplőim és párosom, eddig még nem nagyon bírta őket senki letaszítani a trónról. Szegények már túlzottan próbálták egymást óvni és elérni, hogy a másik ne nagyon kapjon szerepet az ügyben, nem túl meglepő módon ez nem jött össze. Sajnáltam, hogy nagyobb részt külön utakon jártak, de így is bőven jó volt.
Az akciócsoportból is már egy kicsit többet kaptunk, örültem nekik. spoiler A szereplőket igazából már ismerjük, de még nem igazán. Majd szépen lassan. :)
A történet még mindig izgalmas, sok szálon fut a dolog, mindenkinek van valami dolga, egyáltalán nem lehet olvasás közben unatkozni.
Ennyi: <3

Ibanez P>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Visszatér Denisa és Mogorva, immár egy párként. Mogorva még felfelé épülget sérüléseiből, a nyomozók új ügyekben szaglásznak a gonosztevők után. Főként Denisát követhetjük nyomon, mely során egy furcsa kórházi eset kerül napvilágra, s rövidesen kiderül: bizony összefügg a nyomozók halálára áhítozó bandával is az ügy. Prostituáltak, gyilkosságok, gyógyszerkísérletek, Monte Cristo újrafeldolgozás, robbanás és kupánvágások követik a páros ügyködéseit. A végére egy picit besokalltam az akciójelenetektől, de a végső barlangos jelenet nagyon tetszett. Ja igen, és jött Cyd, a kis kancsali vagány :-D A végén pedig nem Mogorva, hanem Denisa az, aki most egy időre kidől a csatasorból :-D

Paulinusz_Tünde P>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Imádom Denisáék történetét. Ez a sorozat hibátlan, egy csodálatos alkotás. Ebben a részben is kapunk izgalmakat bőven és végre itt van Cyd, a manó. Ő az egyik kedvencem, akkora fazon, amilyet nem látott még senki.
Denisa körül állandóan baj van, úgy vonzza magához, mint méheket a virágok. A bajból kapunk még rosszabbat, megint izgulhatunk pár emberért, és aki először olvassa bizony véresre rághatja a körmét.
„ Harmincom túl nehéz álmok között élni. Mintha csak arra várnának a realitások, hogy az ember lábára tiporjanak.”
Mindenesetre ez is egy tipikus, a szó jó értelmében Fable könyv. Minden szereplőnk olyan, aki szembejöhetne velünk az utcán, vagy egyszerűen lehetne a szomszédunk is. Hús-vér valóságok.

Nefi>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Nyugi nem olvasok ilyen gyorsan, csak a nyaralás alatt felgyűlt olvasásaimat viszem be.
Imádtam és csüngtem rajta :)

Paulina_Sándorné P>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Kedvenc párosaim egyike. Imádom Denisát és Mogorvát. Tetszik a stílusuk, ahogy együtt dolgoznak. Imádom a beszélgetéseiket. A történet pörgős volt, hozta azt, amit vártam tőle. Izgalmas volt, szerettem az akciós jeleneteit. Sokat mosolyogtam olvasás közben. Kicsit sajnálom, hogy spoiler Jó „mellékszereplőket” alkotott az írónő – kedvelem Martint a maga fiatal forrófejűségével, Ellát aki korához képest néha vetekszik egy felnőttel, Cyd, Donald és sorolhatnám.

_Katie_ P>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Az a nagy büdös helyzet, hogy sajnos ebben a részben egy kicsit elvitte Denisa személyiségét az a sok vodka-narancs, ami benyakalt. Vannak főszereplők, akiknek jót tesz az alkoholizásálás, de Denisa határozottan nem tartozik közéjük.
Még mindig fasza csaj, aki mindig rosszkor van rossz helyen és emiatt mindig kicsit úgy tűnik, hogy ajtóstul ront a házba, de most inkább mindjuk azt, hogy neki ilyen a stílusa, hisz nincs ennyi sikeres véletlen.

Sajnáltam, hogy Mogorva eltűnt, és átvette a helyét Belloq. Mert ő unalmasabb. még Mogorvánál is Itt sem sikerült maradandót alkotnia, és nem sikerült a szívembe férkőznie. lehet, hogy sosem szeretem meg? Cyd, a mandró karaktere nagyon ott volt, azt hiszem ő lett a kedvencem ebben a részben. Mindig jó helyen volt, jó időben, haláli szöveggel, és állandó erőszakos vágyakkal. :)

A történet pörgött, eseménydús volt, és mindig volt valaki, akinek folyt a vére, aki megsérült vagy éppen akciódús jelenetben vett részt.
Bevallom, néha vakon voltam, mert az előző részt jó ideje olvastam, és nekem nem mindig segítettek a visszautalások.
Összességében újra egy utánozhatatlan Vavyan Fable történetet kaptam, remek szöveggel, sok szerethető karakterrel és időnként iszonyatos jó beszólásokkal. A remekül összerakott dramaturgiáról nem is beszélve :)

Team Cyd

mea0810>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

hogy, mennyit vedel kedvenc főhősnőm :D

Ez a rész is csupa izgalom.
Denisa újabb zűrbe keveredik, mert ugyan állítólag formás a feneke de nem igen szeret ülni rajta.
Daniel hivatalosan is szuper zsarunak áll.
Felbukkan a nagyon kancsal mandró Cyd.
Feltűnik számos régi és új barát és ellenség. Martint kicsit kevesellettem

BBianca>!
Vavyan Fable: A Halkirálynő és a dzsinnek

Oh, te kedves, drága Cyd… megmentetted és a hátadon elvitted ezt a regényt!

Hiába az egyik kedvenc írónőm Vavyan Fable, nem tetszik egyforma mértékben minden könyve. A regény elején azt hittem, hogy nem fogom élvezni Denisa és Mogorva soron következő kalandját, mert kicsit untatott a sztori. Nehezen haladtam az olvasással, nem mozgattak meg az események és hiányoltam a lehengerlő VF stílust is. Aztán egyszer csak jött Cyd, és teljesen levett a lábamról! Nagyon szerettem az ő karakterét, igazi színfoltja (lesz) a sorozatnak! Zseniális a humora, nagyon jókat kacarásztam rajta! Kancsal barátunk felbukkanásával együtt a regény is kezdett magához térni, az események is kezdtek felpörögni és a szereplők is magukra találtak. A könyv második felét már nagyon élveztem, jól haladtam az olvasással is.

Összességében, pozitív olvasási élménnyel gazdagodtam a regény által, de az eleje szerintem nagyon „lagymatagra” sikerült. Szóval, éljenek az olyan mandrók, mint Cyd! (:

Madama_Butterfly>!

„A problémamegoldás titka: megtalálni azokat, akik majd megoldják.”

Madama_Butterfly>!

– „Bolygónk intelligenciájának végösszege állandó. Népessége folyton növekszik.”

Papusz>!

Nem vagy beteg, nyugtatgattam, éppen csak lelőttek, ilyesmi manapság bárkivel előfordulhat.

Bagneso>!

– Figyelmedbe ajánlom a módszert. Denisa is kevesebbet futkosna a vesztébe, ha ikreket hordozna a hasában.
– Háttal menne, hogy a hasát óvja, de azért menne.

jagoka1984 P>!

Nálunk szó sincs hierarchiáról. Mi teamben dolgozunk. Mindenki pontosan tisztában van vele, hogy munkatársai nem az alattvalói, avagy feljebbvalói, hanem ugyanannak a rendszernek a fogaskerekei. Csakis együttesen tehetik lehetővé működését. A megkülönböztetés valóban fellázíthatja az
embereket.

Bagneso>!

… a halhatatlanság kizárt. Nincs vénülhetetlenség, az idő lóháton jár. Talán tékozlóbb lenne az ember, ha az öröklét játszana vele. Csakhogy az élet futóbolond, még csak füst sem marad utánunk, átvészelni kevés. Kihívás. Le kell játszani.

K_Maria P>!

– Maga tetszik nekem – kezdi Cyd. – Már úgy kívülről, mert máskülönben eléggé nyafogós. Mit várok egy nőtől, nem igaz?

Papusz>!

Amint kissé ébredezni kezdek, a világ összes nyavalyás gondja megszólít. A rádió földrengésről szökőárról, robbantásokról, merényletekről, csillagháborúról, balesetekről tájékoztat. Az ember már reggel kénytelen azt hinni, hogy ez lesz az utolsó napja.

125. oldal (2006)

Ariadne>!

Az író ne legyen nekem személytelen, száraz. Ne a könyvén kívül álljon, oldja fel magát a sorokban, teremtse meg számomra azt a hangulatot, amelyben ő írását lejegyezte. Ha ezt nem teszi meg, a könyvét izzadságszagúnak érzem.

Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás