Úgy ​hívtak, hogy Nyúlpatikus 1 csillagozás

Riportkönyv szakmunkástanulókról és fiatal munkásokról
Vathy Zsuzsa: Úgy hívtak, hogy Nyúlpatikus

"Kisgyerek koromban igen nagy hatással volt rám egy állatorvos, akivel Erdőstarcsán ismerkedtem meg. Elvitt magával az útjaira is, mindent elmagyarázott… Abban az időben állatorvos szerettem volna lenni… A nyulak révén kapcsolatban álltam a fél faluval, cserélgettünk, úgy hívtak, hogy Nyúlpatikus – meséli egyik „interjúalanyom”.A könyvben szereplő tíz-egynéhány fiatalt nem meghatározott szempontok szerint választottam ki, mondhatnám azt is, véletlen, hogy épp róluk írtam. Írhattam volna akár padszomszédjukról vagy a névsorban előttük lévőről is" – írja a szerző.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1983

Vathy Zsuzsa: Úgy hívtak, hogy Nyúlpatikus

Vathy Zsuzsa: Úgy hívtak, hogy Nyúlpatikus Riportkönyv szakmunkástanulókról és fiatal munkásokról

Hasonló riportkönyvet még nem emlékszem, hogy olvastam volna. Bevallom, Lázár Ervin Vacskamatija miatt vettem ki (mármint, hogy feleségéről, Vathy Zsuzsáról mintázta Vacskamatit), de mivel éppen most olvastam a hetvenes évek kamaszairól ( G. Szabó Judit: Most boldog vagy? ) nagyon is sikerült ezeket a személyeket, fiúkat, lányokat elképzelnem és „témában” maradtam.
A szakmunkások helyzete azóta, ha lehet, még jobban romlott. Tényleg erre a pályára többnyire a „legalja” megy, mert ide még felveszik az embert. Ha jól tudom, a helyzet azóta is változatlan, pedig jó, becsületes és értelemes munkásokra mindig szükség van.

lenne P>!

– Ruhákra nem szoktál költeni?
– Nem nagyon. Mi, állami gondozottak, Pomázról kapjuk a ruhákat, és én meg vagyok elégedve. A többiek igazi farmert keresnek, divatos holmit, de én nem is igen ismerem a márkákat. Néha egy-egy nyakkendőt veszek magamnak.
– Istenről, vallásról hallottál?
– Hallottam, de nem érdekel. Mi az állam gyerekei vagyunk. Mi nem hiszünk Istenben.

27. oldal, Földközelben, A lovakat most sem tartom kevesebbre az embereknél

Kapcsolódó szócikkek: farmer · nyakkendő · Pomáz
lenne P>!

– Minden második szombaton szabad vagy. Mit szoktál csinálni?
– Szeretek táncolni. Vecsésen is van diszkó, de Pestre is bejövünk. Tavaly bérletünk volt egy barátnőmmel az Ifjúsági Parkba. Moziba is szeretek járni, és olvasni is nagyon szeretek.
– Mit olvastál utoljára?
– Sarkadi Elveszett paradicsomát . Kötelező olvasmány volt, és azt nem nagyon szeretjük, de ezt nem bántam meg.

55. oldal, Női szabók, Elevennek születtem

Kapcsolódó szócikkek: diszkó · szombat · Vecsés