Hadműveleti ​Zóna (S.T.A.L.K.E.R.) (S.T.A.L.K.E.R.: Hemul-ciklus 3.) 21 csillagozás

Vaszilij Orehov: Hadműveleti Zóna

Valami nagy dolog lehet készülőben, hiszen a házban a Zóna összes szelleme összegyűlt, mindazok, akik valaha is elérték a Kívánságteljesítőt, és túlélték ezt a találkozást. Mosómedvéék menekülésbe fognak a Mocsár széle felé, és közben hallják, hogy a házat valami ismeretlen erő semmisíti meg mögöttük, valószínűleg a szellemekkel együtt. A későbbiek során kiderül, hogy ez az erő kifejezetten őket üldözi. Honnan ered ez az ismeretlen erő? Miért üldözi őket? És vajon sikerülni fog elmenekülni előle?

Eredeti cím: Сектор обстрела

Eredeti megjelenés éve: 2011

Metropolis Media, Budapest, 2018
242 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155628689 · Fordította: Sándor Gábor
Metropolis Media, Budapest, 2018
242 oldal · ISBN: 9786155628962 · Fordította: Sándor Gábor

Hemul · Sztrelok (Megjelölt)

kolika>!
Vaszilij Orehov: Hadműveleti Zóna

A történet ott folytatódik, ahol az előző kötet abba maradt. Főhőseink menekülnének a Zónából, de nem olyan könnyű ez. Még válogatott stalkereknek is feladja a leckét a Zónában történtek. Minden ellenük esküdött. Sejtettem, hogy a Megjelölthöz, meg az O-tudathoz van köze, mindannak, ami itt történik, de ilyen csavarokra nem számítottam. Érdekes mozzanatnak tartom, hogy tudomást szerzünk a párhuzamos világokról, s feltűnnek a fontosabb szereplők is. Persze, némely szereplőnek a másik világbeli viselkedése, életútja nem tetszik annyira. A másik világ eszközei, felszerelései igazán tetszenek, s bizony a menekülésben levő zónajáróknak is jól jön az általuk nyújtott segítség.
A vége nem annyira tetszett, kicsit másfajta befejezést képzeltem el, főleg Hemul részére.
De összességében az egyik legjobb stalker történetet olvastam a kötetek által.

GreggDoUrden>!
Vaszilij Orehov: Hadműveleti Zóna

Elérkeztünk a Hemul-ciklus utolsó kötetéhez. Szinte azonnal követi a történet, az előző könyv befejezését, annyi különbséggel, hogy kapunk pár extra fejezetet Hemul múltjával kapcsolatban. Itt még nem volt veterán, csupán kezdő stalker-ként járta a Zóna kietlen vidékét klán társaival. Ezek a fejezetek a történet vége fele nyernek tényleges értelmet, mivel az ott megszerzett tapasztalatai fogják segíteni a későbbiek során.

Az előző kötetben már megismerhettük Megjelölt-et, a Shadow Of Chernobyl ikonikus karakterét. Itt azonban hamar kiderül, hogy amit a Tűzvonal-ban kaptunk, az csak egy része volt annak, amit Orehov beleakart szőni a teljes cselekménybe. Külön tetszett, hogy az író felhasználta a játék adaptáció 7 lehetséges befejezésének alternatíváit, és ezzel tette színesebbé a S.T.A.L.K.E.R. univerzumhoz kapcsolódó lore-t.

Azért adtam az öt helyett csak négy és fél csillagot, mert a befejezés annyira nem nyerte el a tetszésemet. Egyáltalán nem volt rossz a zárás, csak személy szerint másra számítottam.

Összességében nagyon jó trilógia volt. Eddig is szerettem a S.T.A.L.K.E.R. világát, de ezek a könyvek még jobban megkedveltették velem.

Khool>!
Vaszilij Orehov: Hadműveleti Zóna

A történet ott folytatódik, ahol a Tűzvonal befejeződött. A színvonal és a helyszínek is maradtak a régi megszokottaknál. És ez a már két könyvön át vezetett állandósság egyáltalán nem untatott, mindig voltak a cselekményben újdonságok.
Az utolsó nagy zónai kalandra az összes lényeges szereplő is felsorakozik, nem kevés karakter továbbra is felbukkan a Shadow of Chernobyl-ból, az író nagyon jól beleszőtte őket a történetbe. Vagy a történetet szőtte a játékhoz, nézőpont kérdése. A lényeg, hogy nagyon jól sikeredett ezen kombináció.
Akcióból van bőven, néha nekem már túl sok is volt. Főképp ezen apró kalandokból való szerencsés megmenekülések. Úgy néz ki ez Orehov egyik stílusjegye.
A lezárás egy kicsit felemásra sikerült részemről, eléggé nyitva hagyja a történetet, fenntartva egy esetleges folytatás lehetőségét. Bár folytatás nélkül is egy teljesen élvezhető, jóféle sci-fi könyvciklus befejező kötete a Hadműveleti Zóna.

Csaba_Tóbi>!
Vaszilij Orehov: Hadműveleti Zóna

Szegény Hemul és csapata épp, hogy kiheverte a Megjelölttel való harcot, erre már is újabb veszély vár rájuk és menekülniük kell a Zónából. A Hemul ciklus befejező részében még csavarnak egy nagyot atörténeten és is hősies csapatunkból tényleg kicsavarják az utolsó élni akarást is a Zóna Gazdái. A befejezést méltónak éreztem, de azért maradt egy kis kapu nyitva, hátha a szerző még szeretné folytatni.
A történet az előzőekhez mérten fordulatokban gazd, még kvázi tetézi az előzőeket és a lehetetlenségig tolja a szituációkat. Spoilerek nélkül elég nehéz írni róla. Azonban beleláthatunk, hogy Sztreloknak/Megjelöltnek milyen jövője lett volna, ha a játékban lévő összes végkifejlet betejesedett volna.

Gazdag_Rudolf>!
Vaszilij Orehov: Hadműveleti Zóna

Jó volt olvasni a történet folytatását, talán az egyik legjobb sorozat volt a stalker univerzumban.Szerethető főhős, szerethető történet.Külön kedveltem a Zóna leírását.Elég csavaros volt mire eljutottunk idáig, de hát Róma sem egy nap alatt épült fel.Jó volt végre olvasni a titokzaos O tudatról, sok minden kiderült róluk is.Kicsit a fegyverek lehettek volna egyszerűbbek, néha nekem túl sok volt a „tudásuk” .Kicsit örültem volna részletesebb anomália leírásoknak, úgymond több „nehézségnek” amit az anomáliák okoznak.

GreggDoUrden>!

– Csak hagyj fel a piálással!
– A Zónában nem lehet meglenni vodka nélkül – motyogtam. – A radioaktivitás. A Zónában nem piálunk, gyógykezelünk, magad is tudod.

136. Oldal

Kapcsolódó szócikkek: Hemul · Sztrelok (Megjelölt)
Khool>!

Őszintén szólva, ha értenék a gondolatok papírra vetésének művészetéhez, akár könyvet is írhatnék ezekről a zűrös eseményekről. Kitalálnék neki valami hangzatos és elmés címet, mint, mondjuk, a Tűzvonal, vagy a Katasztrófa sújtotta terület. Nem, inkább két könyvet, mert egyben ez mind el se férne: először jönne a Katasztrófa sújtotta terület, utána meg a Tűzvonal. Először mindenképp a Katasztrófa sújtotta terület, abban minden fronton, mind szakmailag, mind magánéletben tökéletes vereséget szenvedtem. Kitalálhatnék valami írói álnevet, mint, mondjuk Pavel Kalasnyikov, vagy Artyom Tverdokamennij. Vagy legyen Vaszilij Orehov, ennek olyan „tökös Vászja" hangulata van.

82. oldal, 5. fejezet: Nem-Megjelölt