Neveljünk ​Spock doktor szellemében 2 csillagozás

Vaszilij Belov: Neveljünk Spock doktor szellemében

Zorin aznap nem tudott uralkodni magán, bevette magát abba a bizonyos vendéglőbe, későn ment haza, aztán vadul vallatóra fogta a feleségét, sőt meg is pofozta. Az asszony elvitette a kijózanítóba. Ő meg lármát csapott ott. Pucérra vetkőztették, hozzákötözték az ágyhoz, a kijózanítóbeli hölgyecskék csak gúnyolódtak rajta, mikor könyörgött, hogy oldják el. Soha sehol nem érzett annyi megalázást és keserűséget. Azt kiabálta, hogy szétzúzza a fejét a falon, ha nem oldozzák el, ha nem adják vissza a ruháját, de azok csak csúfolódtak vele. Kétségbeesésében csakugyan a falba verte a fejét – erre a nők odahívtak még valakit, és valami injekciót adtak be neki…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rakéta Regénytár Magvető

Magvető, Budapest, 1982
226 oldal · ISBN: 9632715977 · Fordította: Doboss Gyula, Légrády Viktor, Makai Imre, Osztovits Ágnes

Vaszilij Belov: Neveljünk Spock doktor szellemében

Nem túl érdekfeszítő, cselekmény szempontjából átlagosnak mondható kötet. Számomra a pozitívumot az atmoszférája adta. Kivételessé ugyan nem tette a kötet, hogy bepillanthattam egy középkorú férfi gondolatvilágába, de azért a csillagok közül egy ennek az eredménye. „Pontozásomat” felfelé húzta, hogy a családi háromszög csúcsainak (apa, anya, gyermek) egymáshoz való viszonyulását figyelvén érdekes megtapasztalásokat szerezhettem.

Magvető, Budapest, 1982

Gólyanéni>!

A legtöbben szerelemnek tartják a szeretés vágyát meg azt, amiről azt mondják:tetszik. Mivel nincs meg bennük a szeretés képessége, a partnerüktől várják a szerelmet.

Gólyanéni>!

Az én Tonyám szép … És én elfelejtkeztem arról, hogy ezt időnként meg is kell mondani neki. Micsoda hülye vagyok, mindig azt hisze , elég egyszer megmondani. Egyszer? Minden hónapban biztosítani kell erről. De legalább évente. Ez ugyanolyan fontos, mint az évenkénti tüdőszűrés.