Vasy Géza (szerk.)

A ​medveölő fia 2 csillagozás

38 fiatal prózairó
Vasy Géza (szerk.): A medveölő fia

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Annus József, Ács Margit, Bakos Ferenc, Balázs József, Bereményi Géza, Bistey András, Bólya Péter, Bulla Károly, Czakó Gábor, Csaplár Vilmos, Csörsz István, Dobai Péter, Esterházy Péter, Fábián László, Győrffy László, Hajnóczy Péter, Horváth Péter, Kolozsvári Papp László, Kurucz Gyula, Lengyel Péter, Lugossy Gyula, Marosi Gyula, Módos Péter, Mózsi Ferenc, Munkácsi Miklós, Nádas Péter, Nádudvari Anna, Ördögh Szilveszter, Simonffy András, Spiró György, Szentgallay Géza, Szentmihályi Szabó Péter, Sziládi János, Tárnok Zoltán, Temesi Ferenc, Újhelyi János, Vámos Miklós, Vathy Zsuzsa

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1980

Emmi_Lotta IMP

Sokféle antológia gazdagítja könyvkiadásunkat. A miénk nem az antológiák számát akarja gyarapítani, hanem egy valóságosan létező hiányt szeretne pótolni. 1977-ben jelent meg a Tengerlátó, amely az utóbbi évtizedben jelentkező költőket gyűjtötte egybe legjobbnak ítélt verseikkel, mintegy seregszemlét tartva. A medveölő fia ennek kíván a párja lenni. . . Ez az antológia nemcsak címadó írásával, de egész szellemével, az összképpel is a felelősségteljesebb, a nehezebb írói magatartást szeretné példázni. Megmutatni azt, hogy az alkotó viszony nemzeti hagyományainkhoz és a korszerűség feltételezi egymást, s hogy a máról érvényesen csak az tud szólni, aki múltunk mély ismeretére törekszik, s egyúttal személyes felelősséget érez jövőnkért is.

Előszó

Ibanez MP

– Bánatod van? Miért iszol?
– Nincs semmi, köszönöm, jól vagyok. Nézd, mondhatnám, hogy árván maradtam, kiraktak az állásomból, megcsalt a feleségem, de könyörgök, ments fel az alól, hogy ebben a melegben egy komplett történetet kelljen előterjesztenem. Elégedj meg azzal, hogy kutya bajom, csak valahogy rosszul lettem összeszerelve.