Ringass, ​Amadeus 49 csillagozás

Vass Virág: Ringass, Amadeus Vass Virág: Ringass, Amadeus

Mit lehetne elmondani Jonas és Bori szerelméről?
Hogy szinte gyerekek voltak még 1989-ben? Hogy Jonas átment stoppal a berlini falon, és Bori az egész világot felforgatta dühében? Hogy meg volt írva előre: szeretni, ismerni, sajnálni és siratni fogják egymást?
Bori és Jonas húsz évvel később egyszerre lépnek egy berlini szálloda forgóajtajához. Továbbmennek? Felismerik egymást?
A múltból felvillanó kamaszszerelem különös megvilágításában egy férfi, egy nő és a hozzájuk tartozó emberek kapcsolatának rejtett dimenziói tárulnak fel.
Egy szerelmi történet, amely több évtizeddel a hősök születése előtt kezdődik… Mindannyiunk regénye, akik beleszülettünk egy a felmenőink által megkezdett történetbe. A Ringass, Amadeus rólunk szól, akik kíváncsiak vagyunk magunkra. Gyermekmagunkra. Felnőttmagunkra.
De legfőképp a szerelem szavatosságára.

„Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.”
Albert Einstein

Eredeti megjelenés éve: 2012

Central Könyvek, Budapest, 2019
Central Könyvek, Budapest, 2019
Ulpius-ház, Budapest, 2012

kis_macko>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Annak ellenére, hogy a könyv borítója nagyon tetszett, sokáig nem akartam elolvasni. Most bebizonyosodott, hogy nem véletlen tartottam tőle, Vass Virág nem fog egyhamar felkerülni a kedvenc szerzőim listájára. Hiába értek össze a történet végére a szálak, az addig vezető út nekem túl szaggatott volt. Néhány oldalanként ugrálni a szereplők között, az idősíkokat is váltva, sok volt, nagyon nehezen követhetővé tette a cselekményt. Ennek ellenére a boncolgatott téma alapvetően érdekes és elgondolkodtató, fő problémám az elmesélés módjával volt. Egyelőre nem érzek késztetést, hogy a szerző más művével is megismerkedjek.

Arabella>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Először kicsit engem is zavart az ugrándozás az időben, de a végére megszoktam. Ez egy nagyon jó könyv. Mivel koromnál fogva vannak már emlékeim a falról, de az az igazság nem nagyon foglalkoztam vele, sem a lebontásról, sem Németországról nincsenek információim. Mindenképpen érdekes volt olvasni ezt a szép külsejű könyvet. Jöhet a Krásznaja Moszkva :)

dontforgettosmileandread>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

A könyvet egy kihívás keretein belül olvastam el egy nap alatt. Örülök ennek az időintervallumnak, mert a sok szereplő, név és helyszín miatt nehezebb lett volna a megértés,ha hosszabb időre félbemarad. Izgalmas, cselekményes, romantikus családregény, de megjelenik a lélektaniság is.

Bővebben: https://dontforgettosmileandread.blogspot.com/2019/08/t…

Emese_Sarosdi>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Először nehéz olvasmánynak éreztem, ahogyan az írónő ugrál térben és időben, de ahogy folyamatosan haladtam az olvasással, a kicsi puzzle darabkák összerakódtak a fejemben, és sokszor egyetlen szónak hatalmas jelentése volt egy későbbi fejezet során. Sok időkihagyással nem jó olvasni, napról napra érdemes, amikor még megvan a fejben a szál, és nem felejtősnek el a korábbi részletek. Az utolsó 30-40 oldal mindenképpen nem várt fordulatot tartogat, megérte elolvasni!

cirmilla>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Szeretem Vass Virág regényeit. Egy pillanatra bevillant a gyerekkorom, a Balaton, a 80-as évek.
Örök történet, mai köntösben, némi divatos"agykurkászhoz" járással, családfaállítással. Mégis azt mondom, a döntés mindig a miénk, és utánunk a vízözön.

Málnika P>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Pszichológiai szempontból nagyon érdekes könyv, de mély lélektanisága sajnos a történet rovására megy.

Orsolya_Mojzer P>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Számomra ötcsillagos a sztori, könnyed történet. Szórakoztató elejétől a végéig. Az hogy ennyit ugráltunk az időben külön tetszett. Első könyvem volt az írónőtől. Még 2012-ben kaptam a férjemtől karácsonyra, aki akkor még csak a barátom volt. Nem is értem miért halogattam az Olvasás át eddig.

msphant>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Nem volt rossz, de lehetett volna részletesebb. A sztori pont olyan, amivel egy nagyívű családregényt simán el tudok képzelni.

monalisa>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Nem ez lesz a kedvenc Vass Virág könyvem, viszont egyértelműen a jobban sikerült művei közül való.

MáziZsu>!
Vass Virág: Ringass, Amadeus

Fordulatos, olvasmányos, nagyon érdekes könyv. Egy-egy fejezet időben máskor játszódik, hol visszatekintve a múlva, hol a tegnapba. Ettől válik különlegessé, nem mindennapi olvasmánnyá. Kifejezetten tetszett!

Andi_Szabó>!

Mindenesetre tudományos kísérletek azt bizonyítják, hogyha két ember egyszer találkozott, akkor a sejtjeik téren és időn át is képesek tartani a kapcsolatot.

185. oldal, Huszonötödik fejezet - 2012. augusztus, Berlin, Krízisközpont (Ulpius, 2012)

tündérrózsa>!

Tudja, ma már a szeretet lényegét nem abban látom, hogy engem szeretnek, hanem, hogy én szeretek. Ez hatalmas munka eredménye! A kérdés számomra sokáig az volt, hogyan érjem el, hogy engem szeressenek.

tündérrózsa>!

– Az álló óra is naponta kétszer a pontos időt mutatja.

Málnika P>!

A legtöbb ember úgy érzi, az idő valahol tőle függetlenül, közönyösen múlik. Pedig túl boldog, túl boldogtalan pillanatainkban magunk határozunk arról, hogy előre vagy hátrafelé kívánunk-e élni.

9. oldal, bevezetés (Ulpius-ház Könyvkiadó, 2012)

Hymnia>!

– Nahát. Ugye a szerelem… mármint az a fajta Rómeó és Júlia találkozás ritkább, mint hinnénk. Nem is baj, mert…
-…abba egy kicsit bele kell halni?

Andi_Szabó>!

… be volt sózva, mint a reggeli lágy tojás…

187. oldal, Huszonhatodik fejezet - 2008. március, Berlin (Ulpius, 2012)

ecceregy>!

Ha Einsteinnek igaza volt, és minden egyes valamikori állapotot képesek vagyunk helyreállítani, akkor tulajdonképpen mindegy is. Ami egyszer megtörtént, az örök!

Kapcsolódó szócikkek: Albert Einstein
seeeszti>!

– Könnyedebbnek! Egy házasságban – magyarázta – tulajdonképpen három életet élünk: az ő életét, az én életemet és a mi életünket. Hagynom kellett volna, hogy Jonas a maga módján legyen mellettem. Utánaolvastam, és mindenkivel meg is tárgyaltam a Woody Allen-filmek modorában. Idegtépő volt.

tündérrózsa>!

[…] a legtöbb ember csak akkor ad szívesen, ha azonnal látja, mit kap cserébe.

Hymnia>!

Vágyakozni mindig gyengébb pozíció.