A ​zenén túl… – Vásáry Tamás zenés beszélgetései 2 csillagozás

Vásáry Tamás: A zenén túl… – Vásáry Tamás zenés beszélgetései Vásáry Tamás: A zenén túl… – Vásáry Tamás zenés beszélgetései

„Kedves közönség, kedves közösség, kedves barátaim! Azért merlek így megszólítani, mert annak érezlek Benneteket, azon egyszerű oknál fogva, mert ahogy öregszem … egyre inkább úgy látok mindenkit mint útitársakat, társakat, tehát barátokat. Mintha mindnyájan ugyanabban a nagy hajóban utaznánk, azon belül egy kabinban, akik most itt összejöttünk zeneszeretők. Ezt a kabint ma úgy hívják, hogy Zeneakadémia nagyterme. Ami engem a legjobban érdekel ebben az életben, az az, hogy honnan jövünk, hová megyünk, milyen útnak a szakasza az a pillanat, amit átélek. Mi van a dolgok mögött? Mi a jelenségek mögötti jelentőség? Ezért is adtam ennek a zenés beszélgetésnek ezt a címet: A zenén túl…”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Álarcok Nap

Nap, Budapest, 2023
Nap, Budapest, 2018
Nap, Budapest, 2003

almodozom P>!
Vásáry Tamás: A zenén túl… – Vásáry Tamás zenés beszélgetései

Kedélyes monológok zenéről, zeneszerzőkről Vásáry Tamás életén átszűrve. Sok életrajzi elemmel, amit nekem akárhányszor el lehet adni, mivel két perc múlva semmire sem emlékszem az egészből és negyedszer olvasva is rácsodálkozok.
Amit nem fogok elfelejteni: Kodály off a hideg forrásvízből kiszállván könnyed görögóra után játékosan feddve tanítványait fejből idéz pár ismeretlen spanyol írót (természetesen franciául), majd séta közben papírra vet néhány kórusművet, megment egy jajveszékelő szerelmest, intézkedik a minisztériumban, diétás uzsonna után jógagyakorlatokat tanít az arra nyitottaknak, majd virágszedés közben botjával intve eltűnik a naplementében. Ha Kodály nem szuperhős, akkor senki!