Folyók, ​tavak élővilága 12 csillagozás

Vásárhelyi Tamás – Veres László: Folyók, tavak élővilága

Az élet vízben keletkezett, a legősibb élőlények vízben éltek, és sok mai élőlény is vízben kezdi életét, és csak később jön esetleg ki a levegőre. (Te magad is életed első kilenc hónapját magzatvízben töltötted – de hát ez egy másik történet!) Víz nélkül nem lehetséges élet. Élőlények nélkül viszont nemigen tudnánk elképzelni egy természetes vizet, patakot, folyót, tavat. Persze, hiszen olyan sok szép és szórakoztató növényt, állatot láttál nyaralásaid, kirándulásaid, búvárkodásaid során a vízben, vízparton avagy a víz tetején. Ezek külalakja, szervezete, szokásai alkalmazkodtak a vízi életmódhoz, életük csak a szárazföldön általában elképzelhetetlen.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pillantás a természetre

Szalay, Kisújszállás, 2001
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639355305 · Illusztrálta: Veres László
Officina Nova, Budapest, 1992
Officina Nova, Budapest, 1992
keménytáblás · ISBN: 9637835946

Vásárhelyi Tamás – Veres László: Folyók, tavak élővilága

Patak, folyó, tó, mocsár, valamint néhány különleges életterű és akváriumi állatot mutat be a könyv. Szám szerint negyvenötről tudhatunk meg fontos információkat. Szép, élethű illusztrációk hozzák elénk a vizek világát.

Amrita I>!
Vásárhelyi Tamás – Veres László: Folyók, tavak élővilága

Ennek a kiadásnak amit olvastam sajnos nem volt olyan jó kis kihajtogathatós része mint a régieknek, ezt nagyon hiányoltuk. Máskülönben szakmailag érdekes, szórakoztató. Vásárhelyi Tamás nevét is érdemes megjegyezni annak aki esetleg nem ismeri, nagyon remek ismeretterjesztő könyveket ír mindenféle témákban.

Xylaryss P>!
Vásárhelyi Tamás – Veres László: Folyók, tavak élővilága

Rémlik, hogy ebből tudtam meg a kis lény nevét, aki megcsípett gyerekként, csíbor…

Merpeople>!
Vásárhelyi Tamás – Veres László: Folyók, tavak élővilága

A kinyitható ábrák, az állatok leírása, rajzai… Teljesen magukba bolondítottak. Szóval innentől kezdődött el(?) a víziállatok szeretete az életemben. És a valiznériát is ebből a könyvből ismerhettem meg!

Szélhajtó küsz
Népies nevén snecinek hívják. Úgynevezett szeméthal, azaz érdemtelen a halászok, horgászok figyelmére. Talán azért, mert csak arasznyira nő meg.

Kapcsolódó szócikkek: szélhajtó küsz

Búvárpók
Ez a pók a tv-ből ismert „vízipók-csodapók”. Egész életét víz alatt éli.