Egzotikus ​rovarok 13 csillagozás

Vásárhelyi Tamás: Egzotikus rovarok Vásárhelyi Tamás: Egzotikus rovarok

Az ismert, több mint egymillió állatfaj, mintegy négyötöde rovar. Évente több ezer új fajt fedeznek fel, valószínűleg ennyi ki is hal. De hogyan lehet a majd egymillió rovarfaj közül kiválasztani azt a száz-egynéhányat, ami e könyv lapjain elfér?
Az ábrázolt példányokat a Természettudományi Múzeum Állatárában őrzött hatmillió (!) rovar közül válogattuk ki, az egyes csoportok szakemberének szíves segítségével.
A válogatáskor fontos szempont volt, hogy minél többféle színt, alakot, mintázatot és biológiai sajátosságot mutassunk be.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1995
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631173003 · Illusztrálta: Csiby Mihály
Móra, Budapest, 1989
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155986 · Illusztrálta: Csiby Mihály

negoti P>!
Vásárhelyi Tamás: Egzotikus rovarok

Ez nagyon érdekes volt. Csak pár mondatot írnak minden illusztrációhoz, de ezek a kis információk is érdekesek. Mondhatni, hatalmas tudás egy ici-pici kis helyen. Pofásak és időtlenek ezek a zsebkönyvek még most, a kiadás után 30 évvel is és szerintem, 30 év múlva is azok lesznek.

Bálint Sándor: Autózásunk hőskora
Lopes-Szabó Zsuzsa: Gyógynövények a zsebemben
Pákozdi Nóra: Kis konyhatározó
Bernáth József: Így főz Bernáth József stílusosan, lezseren
Bernard Dumpleton – Anne Gatti – Anna Grayson – Derek Hall – Tim Healey – Tim O'Hagan – Peter Leek – John Man – Antony Mason – Geoffrey Sherlock – Keith Spence – Jill Steed: Varázslatos Föld körüli utazás
Nádasdy Ádám: Milyen nyelv a magyar?
Szécsi Noémi – Géra Eleonóra: A budapesti úrinő magánélete
Bakos Ferenc (szerk.): Idegen szavak és kifejezések szótára
Frank Robin – Lars Ritter – Havassy Gergely: Politikai filozófiák zsebkönyve
Herman Judit (szerk.): Miért marad???