Zümmögés ​erdőn-mezőn 30 csillagozás

Bolyhos és Szofi kalandjai
Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn

Egy ​nap Bolyhos, a méhecske szokásos napi zümmögése során Szofiék konyhájában köt ki. A kislány és a cseppnyi rovar azonnal szoros barátságot köt egymással. A méhecske mesélni, Szofi pedig rajzolni kezd, és így fontos titkokra derül fény. Tudod, hogy mi a különbség egy méhecske és egy darázs között? És hogy mit csinálnak a méhek télen? Vagy hallottad már egy mézkészítő szájából, hogyan készül a méz, mielőtt a Szofibendőbe kerülne? Ha minderre igen a válasz és további izgalmakra vágysz, hallgasd meg Bolyhos bátor megmenekülését mindenféle gyíkoktól és békáktól.
Szó esik még a méhek barátairól is, és ha meggyőződtél róla, hogy ezek a kis rovarok legalább olyan klassz társak, mint a kutyák, megtudhatod, hogy lehetsz te is az ő legjobb pajtásuk.
A könyv szerzője, a nagy sikerű Várszegi Adél könnyed stílusban, a gyerekek számára érthető formában mutatja meg a méhek világának sokszínűségét és fontosságát, Szert-Szabó Dorottya egyszerre művészi és gyermekbarát illusztrációi… (tovább)

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Boook, Budapest, 2021
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155417733 · Illusztrálta: Szert-Szabó Dorottya

Tarja_Kauppinen IP>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

A méhek életét és a méz készülésének módját mutatja be mesés formában, nagyon informatívan, tetszetős kivitelben. A köszönetnyilvánításból azt is megtudjuk, hogy létrejöttét az Országos Magyar Méhészeti Egyesület támogatta egy, a méhek védelmét szolgáló kampány keretében, melynek nagykövete Rúzsa Magdi. A művésznő maga is felbukkan az egyik illusztráción a tévében, a méhészeti egyesület pedig garancia arra, hogy a könyvben található információk hitelesek. Szép, érdekes és színvonalas könyv.

meseanyu P>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Szép és hasznos könyvecske, értelmes, élvezhető szöveggel, vidám, színes rajzokkal. Megtudhatunk mindent a méhekről egy szimpatikus méhecske és kis barátnője vicces, aranyos beszélgetéseiből. A végén külön tetszett, hogy felsorolják azokat a növényeket, amelyeknek különösen örülnek a méhek a kertünkben.

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

„– Tudod, Bolyhos, azzal sincs semmi baj, ha nem mindig mi vagyunk az erősebbek (…). A bátorság nem azt jelenti, hogy nem félünk, hanem hogy akkor sem adjuk fel, ha igen.”

Világunkban számos olyan élőlény él, amelyek nagyon fontos szerepet töltenek be a többi faj – többek között az emberek – számára is. Jelen esetben a méhekről van szó, amelyek létezése és tevékenysége elengedhetetlen a növények, állatok és az ember fennmaradását tekintve. De az életvitelünk miatt, egyre kevesebb érintetlen mező található és ezzel a virágok száma is folyamatosan csökken, így a méhek területe is egyre szűkebb. Vajon mi történne, ha ezek az apró, de annál fontosabb élőlények egyszer csak a kipusztulás szélén táncolnának? Nos, erről is szól ez a csodálatos történet. Gyere és fedezd fel velem a méhek világát!

Várszegi Adél – Zümmögés erdőn-mezőn című mesekönyve 2021-ben jelent meg a Boook Kiadó gondozásában. A több történetből álló mesecsokor szálai szépen illeszkednek egymáshoz, így tulajdonképpen egy egész mesévé állnak össze az olvasó számára. Ráadásul Szert-Szabó Dorottya bájos illusztrációinak köszönhetően, egy igazán kellemes és felemelő élmény kézbe venni a könyvet.

A mese két főhőse Bolyhos, a kis méh és Szofi, az emberlány. E két tüneményes lélek barátságának köszönhetően bontakozik ki a szemünk előtt a méhek bonyolult, de annál csodálatosabb világa. Megtudhatjuk, hogyan készül a méz, mit csinálnak ezen apró lények télen, mi az méhpempő, milyen feladatokat látnak el a kaptár lakói és sorolhatnám. Nagyon sok kérdésre választ lelünk olvasásunk közben és a rengeteg információt egy csipetnyi humorral fűszerezve, szinte észrevétlen fogadjuk be.

Bővebben a blogomon:

PTJulia P>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Nagyon ötletesen és részletesen mutatja be a méhek szerepét, hasznosságát, elengedhetetlenül fontos voltukat, gondozásukat és a mézkészítés folyamatát is. Több estés mesekönyv, nagy izgalmaktól ugyan mentes a cselekmény, de képes lekötni, érdekfeszítő. A gyerekek nevetve alkalmazzák azóta a tőgyelni kifejezést, és az elsős fiam hosszan, még napokkal, hetekkel az olvasás után is emleget egy-egy részletet a könyvből.
Védd a méhet, egyél mézet (és csinálj méhlegelőt a kertedben)!

Angieolvas P>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Csodaszép illusztráció és ebből tényleg lehet tanulni. A méhek fontos élőlények és ebben a mesekönyvben nagyon aranyosan prezentálja.

dianna76 P>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Szeretem a mézet, több fajtát megkóstoltam már akác, hárs, propolisz, repce, erdei, vegyes, gyümölcsvirág, így talán illő ismerni azt a nem kevés munkát, aminek folyamán a virágporból édes-ragacsos nedű válik.
Nagyon informatív ez a könyv, emellett kedves is. Az illusztrációk pedig szépek.
Mesére számítottam, némi ismerettel vegyítve, de egyáltalán nem az. Ennek ellenére mégis kellemes kikapcsolódást jelent az olvasása, mert szórakoztatva, bájosan nyújt ismereteket. A méhek előtt pedig le a kalappal! :)
Mindenképp újraolvasós lesz, mert sajnos az első pár fejezetre nem sikerült kellően odafigyelnem.

Rózsabogár78>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Nagyon kedves kis történet Bolyhos és a cserfes Szofi beszélgetéseiből. Nagyon információgazdag mese, de mégsem zúdul a fejünkre egy csomó megjegyezhetetlen dolog. Csak amennyi szükséges, és befogadható. A rajzok is csodásak, minden olyan narancssárgás, mintha a virágpor lengte volna be az egész könyvet.

Driz>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Természetesen sok csillag. Nálunk igazán nyerő volt. Meseszép rajzok, lapozgatni is kellemes. A könyv végére mindent megtudtunk a méhecskék életéről. Nagyon részletes a leírás, nem tömény, könnyen érthető.
Külön plusz pont a könyvjelző szalagért.:)

Ancsúr>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Bolyhosnak nevezni egy méhecskét? Miért is ne? Sőt, néha engem is elkapott a hév, hogy megsimogassam Bolyhost, hogy meggyőződjek arról, hogy biztos, hogy olyan bolyhos-e, mint a rajzokon.
A könyv nem szól se többről, se kevesebbről, mint a háziméhek titkos életéről. A titkok megosztója pedig Bolyhos, a háziméh, aki voltaképpen ember barátnőjének meséli el mindezt egy-egy rövid kis történetben. A fejezetek bár rövidek, de tele vannak hasznos információkkal, amik egy felnőttet is megdöbbenthetnek. Az egyik ilyen új információ számomra az volt, hogy egy kiló mézhez mennyit kell repülnie egy méhnek. Azt tudtam, hogy rengeteget, de azért ekkora nagy számra nem számítottam.
A könyv borítója annyira nem fogott meg, de a belseje… A belseje mindent vitt! A színek, a formák, az egész kivitelezést imádom, ahogy van! Ja, és ott van maga a történet. Vidám és aranyos kivitelezés, informatív tartalom gyerekbarát szóhasználattal. Úgy imádtam ezt a könyvet, ahogy volt.

Sicc>!

Várszegi Adél: Zümmögés erdőn-mezőn Bolyhos és Szofi kalandjai

Csuda édesek az illusztrációk! A fejezetek rövidek és tele vannak jól adagolt tudnivalókkal. Érdemes forgatni! :)

Nikolett0907 P>!

– A méhek többféleképpen is beszélgetnek egymással, s ennek egyik legjobb módja a feromonokkal történik: mikor a méhek illatanyagokkal üzennek egymásnak. Olyasmi ez, mint egy illatos újság, amiből kiolvassák a fontos információkat. Mindegyik feromon más üzenetet küld. Az anya így irányítja a dolgozókat, de a dolgozók is ezzel jeleznek, például van olyan feromon, ami abban segít, hogy az elkóborolt méhecskék hazataláljanak a kaptárba. Veszélyre is figyelmeztethetnek ily módon. De még az álcák és a bábok is feromonokkal jeleznek a dajkaméheknek.

Nikolett0907 P>!

A sokablakos ház konyhapadlóján körös-körül félig megkezdett rajzok hevertek.

Ancsúr>!

– Tudod, Bolyhos, azzal sincs semmi baj, ha nem mindig mi vagyunk az erősebbek […]. A bátorság nem azt jelenti, hogy nem félünk, hanem hogy akkor sem adjuk fel, ha igen.