Raptormese 25 csillagozás

Várszegi Adél: Raptormese

Egy barlangban hét kicsi, éhes, álmos, folyton unatkozó és elégedetlen kölyökraptor cseperedik. De egy nap felkerekedik a dinócsalád, hogy dadust találjanak, mert a szülőknek bizony pihenésre van szükségük. No de lesz, aki ügyeljen hét vásott kölyökre?!

Az igazi dinórajongók biztosan szeretni fogják Máray Mariann színpompás őshüllőit! Ha pedig egy kis vadócot nevelsz, akkor jó, ha kéznél lesz Várszegi Adél meséje, mikor segítséget hívnál a gyerekeid mellé.

Megjelent diafilmen is!

Kolibri, Budapest, 2014
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155450488 · Illusztrálta: Máray Mariann

CsakSimánDorka
Várszegi Adél: Raptormese

Nagyon aranyos, bár kissé furcsa. Tetszik benne, hogy rímel :)

GytAnett
Várszegi Adél: Raptormese

Könyves boltban barátom csak úgy lekapta a polcról, hogy nézzünk már bele. Aztán gyorsan el is olvastuk. :DDD Tudom, tudom, szörnyűek vagyunk.
Nagyon tetszett, hogy rímelt, meg dallamos volt az egész, a gyerekeknek emiatt biztos hogy könnyebb odafigyelniük. A rajzok sem voltak rosszak. :)
Viszont a történet maga annyira nem kötött le.
Egyszeri olvasásnak nem volt rossz, de kb. pont ennyit tudok róla elmondani.

Honey_Fly P
Várszegi Adél: Raptormese

Nekem leginkább fura de a 3,5 évesnek tetszik. Innentől már spoilerezek, vigyázat! Valószínűleg neki van igaza abban, hogy ő még nem gondol bele, hogy itt arról van szó, hogy a hét gyerektől besokallnak a szülők és mikor senki ismerősnek nem tudják lepasszolni a 7 csemetét akkor rábízzák az első szembejövő ismeretlenre őket. Aki aztán szintén nem bírja a strapát és inkább elvarázsolja a rakoncátlan kölköket. Mondjuk voltam már nyaralni 8 gyerekkel és nem mondom, hogy nem tudom elképzelni a szituációt. :) Az illusztrációk tetszenek és a szövegezés is. Az értékelés írása közben pedig meggyőzöm magam, hogy nem is rossz ez a könyv. :)

gab001 P
Várszegi Adél: Raptormese

A molyszázalék alapján sokkal rosszabbra számítottam. Tetszett. hogy rímelt és bár a rajzokat nem tartom túl szépnek, mégis ötletesek. Akárcsak a történet. Micsoda megoldás! Egészen mást vártam.

Kolibri, Budapest, 2014
38 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155450488 · Illusztrálta: Máray Mariann
efenera
Várszegi Adél: Raptormese

Hát én nem tudom ezt milyen korosztálynak ajánlják, de nekem vicces volt! :D Csak az a baj, hogy végig az járt a fejembe, hogy a kisebbek még nem értik ezeket a raptoros neveket, a nagyobbaknak pedig már a történet lesz egy kicsit gyerekes.
Egyébként… még ha az anyukáknak azért annyira nem is tetszik, de lehet az apukákat ezzel rá lehet venni a gyerekeknek való olvasásra :P

Juci P
Várszegi Adél: Raptormese

Nekem bejöttek a rajzok, a versezmény is egész jó, a gyerekek visítva röhögtek a plüsscickány minden egyes említésénél, de azért a fő fordulat elég nagy hülyeség, na :) Ráadásul a zajt egyáltalán nem csökkentené ez a megoldás. Tetszettek volna kevesebb raptorkölyköt csinálni :)

dianna76 P
Várszegi Adél: Raptormese

Én, aki sosem szerettem a dinoszauruszokat, s a róluk szóló filmet, könyvet stb. Én most elolvastam ezt a rímbe szedett kis mesét, történetet, s azt kell mondjam, tetszett. Nem kezdünk „én” -nel mondatot!! A szöveg az illusztráció, a poén, minden jó volt. Kicsit a színek talán túl sötétek benne.
Csenevészek ezek a raptorkölykök. Nem csoda, ha még a nagyik sem akarják elvállalni a felügyeletüket. Unokából is megárt a sok, főleg ha az ember elhagyta már a nyolcvanat is.
Jó volt a csattanó a történetben. Az ismétlődő nyafogós kölyökszöveget imádtam!

Dün SP
Várszegi Adél: Raptormese

Igazából tetszettek a rajzok is, a szép színes raptorkák, meg a verses forma is, jó kis dinómese volt. Egy darabig.
De hogy az oviraptor azért oviraptor, mert ovija van?! Wtf? Hát majdnem. Még ha szójáték is, vagy mifene, ezen akkor is jól felháborodtam, aztán már nem is tetszett annyira.
(Avagy miért ne olvasson a fölnőtt meséket – legalábbis én. Főleg a dinoszaurusz témakörben érdeklődő fölnőtt – vagyis én.)

Szabella
Várszegi Adél: Raptormese

Az öt éves kisfiamnak nagyon tetszik.
Részemről egyet értek, hogy furcsa megoldással kezelte a problémát a dadusraptor.
(Szeretném azt írni, hogy igazán alternatív elmélet arról, hogyan lettek a hétfejű sárkányok, de nem teszem.)

ViraMors
Várszegi Adél: Raptormese

Cuki volt, de furcsa. A vers alapvetően jópofa, a képek nekem nagyon tetszettek, de azért a végén a „megoldás” kissé meredek.

imma A+P

Valahol az erdő mélyén, merre nem jár tirex se,
áll egy barlang, körös-körül dús mohával befedve.
Színes mohatakarója dolgos karmok munkája,
díszít is, meg szigetel is, szépen ki lett találva.
A barlangban él kilenc raptor: kettő nagy és hét kölyök,
hét kis raptor valamiért egyfolytában nyöszörög.
– Miért adtál neki többet? – Én is kérek, imádom!
– Unatkozom. – Szomjas vagyok. – Hol van a plüsscickányom?
– Pisilni kell most azonnal! – Ki ivott a bögrémből?
Megőrül a két nagy raptor hét kis raptorkölykétől.

Carmilla

Apjuk kiált. – Sehol senki? Nem bízhatunk senkiben?
Nekem mindegy, hogyan néz ki. Nem baj, ha nincs foga sem!