Gibbon ​és makákó 9 csillagozás

Várszegi Adél: Gibbon és makákó

A gibbon és a makákó közös fészekben éldegélnek egy magas tölgyfa tetején az elhagyatott állatkertben, ahol
közösen borzolják a többi állatkerti lakó, illetve egymás idegeit. A gibbon a makákó legjobb barátja, és a makákó a gibbon legjobb barátja. Legalábbis a kamaszodó gibbon legújabb szülinapjáig, amikortól viszont már nem. Vagyis nem úgy, ahogyan azt a kölyök makákó szeretné. Vajon van egy legjobb barátságban olyan, hogy kinő minket a másik?

Eredeti megjelenés éve: 2018

Csimota, Budapest, 2018
76 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155649219 · Illusztrálta: Máray Mariann

icu79 P
Várszegi Adél: Gibbon és makákó

Ezt a mese(???)könyvet a gyermekirodalmi Merítés díj zsűritagjaként olvastam, másképp kizárt, hogy a kezembe került volna. 3 éve olvasom a meséket zsűri szemmel, de most először merült fel bennem, hogy amellett, hogy kihozzuk az év 10 szerintünk legjobb mesekönyvét, lehet, hogy nem ártana a legrosszabbakkal is kezdeni valamit. Ezt például én visszahívattatnám a könyvesboltokból, hogy még véletlenül se kerüljön gyerek kezébe.
Adott egy állatkert, ahol együtt lakik két majom, egy gibbon és egy makákó, akik barátok, bár gyakran olybá tűnik, mintha inkább együtt élő párocska lennének: civakodnak, féltékenykednek, szakítanak, szétköltöznek, kibékülnek. Egy nagy hiszti az egész sztori, mert egyébként se füle, se farka. Időnként egyéb állatok is színre lépnek, gyakran csak azért, hogy megtudjuk mennyire büdös a székletük!!!
Szóval, borzasztó az egész!
Elnézést, ha kíméletlenül őszinte voltam!

Szávitrí SP
Várszegi Adél: Gibbon és makákó

Ez egy rendkívül nyomasztó könyv. Végig érezhető benne valami ki nem mondott keserűség, passzív agresszió. Olyan, mintha a két címszereplő majom egy megromlott párkapcsolatban élne, a történet szerint persze csak barátok, mert hogy ez elvileg egy gyerekeknek szóló mese. Ez jutott róla eszembe, csak kevésbé akadtam ki. :D

kisboszorka P
Várszegi Adél: Gibbon és makákó

Bocsi, ha túl szigorú/negatív leszek:
Ez a könyv nekem annyira rossz volt, hogy már csak azértis végigolvastam, hogy ilyen nincs, muszáj legyen benne valami jó is, hátha az utolsó oldalakon lesz.. de nem lett. Nem tetszett a majmok stílusa, ahogy egymással és a többi állattal viselkedtek, a felelőtlenség, sokszor érzéketlenség, a többségében sehova sem kifutó történetek.
Ez voltam én.
A fiam imádta, repetázni akart belőle. Mondtam neki, hogy akkor tanuljon meg mielőbb olvasni.

matka P
Várszegi Adél: Gibbon és makákó

Félve kezdtem bele a negatív értékelések olvasása után.
Lehet, h azért, mert nem vártam tőle sokat, de pozitív csalódás volt!
Nekem kicsit a Miú és Vaúra (valamint egy elcs..ett párkapcsolatra) emlékeztetett, de kicsit jobban tetszett.
11 évesem nagyon élvezte, nagyokat nevetett rajta.

Driz P
Várszegi Adél: Gibbon és makákó

Nagyon szeretem az állatos meséket, de ezt nagyon nem szerettem. A két majom folyamatos civakodása mások kinevetése, bántása egyáltalán nem tetszett. Szép dolog a barátság, de nem ilyen formában.