És ​akkor jött még egy! (Gibbon és Makákó 2.) 9 csillagozás

Várszegi Adél: És akkor jött még egy!

A makákó és a gibbon egy napon úgy határoznak, hogy világgá mennek. Teljes titokban, úgy hogy senkinek, de tényleg senkinek nem árulják el a tervüket, mégis amikor kilépnének az állatkert kapuján, a nyomukban ott lohol az egész állatsereglet. Így végül mégis maradnak, főleg, hogy a nagyorrú majom a segítségükre szorul, mert Malvin elveszett…
Miért akar hirtelen mindenki segíteni, és mi köze lehet egy plüssnek a vérszomjas mosómedvékhez?
El lehet-e szökni a világ legunalmasabb garázsvásárából?
És egyáltalán, mit jelent az, hogy és akkor jött még egy?

Csimota, Budapest, 2019
110 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155649424 · Illusztrálta: Grela Alexandra

meseanyu P>!
Várszegi Adél: És akkor jött még egy!

Még mindig nagyon jó a koncepció, a nyelvezet, a humor, a képek, de nekem az első rész picit jobban tetszett. Lehet, hogy az újdonság varázsa miatt, vagy azért mert ott nem egybefüggő történet volt, de nekem ez a kötet a közepén kissé belassult, nem tudta annyira fenntartani az érdeklődésemet. A végén viszont szép lett a lezárás, kerek a történet, és összességében azt mondom, hogy ez is egy nagyon élvezhető könyv, az egyedi hangvételű, kicsit abszurd, vicces történeteket kedvelő kisiskolásoknak ajánlom jó szívvel.

csucsorka I>!
Várszegi Adél: És akkor jött még egy!

Jövök már, itt vagyok, elnézést a késésért! Tessenek félreállni, öt csillag van nálam, elég nehezek, hadd szórjam itt széjjel a fanyalgó társaság között!

Várszegi Adél már az első résszel levett a lábamról, sajnálattal látom, hogy akinek az nem tetszett, lenyomta a saját torkán a másodikat is, hogy arról is elsírhassa a bánatát, hogy „kés, villa, Makákó – gyerek kezébe nem való”. Én meg itt ülök, élvezem ezeket a szokatlan, nem kétbites, egydimenziós történeteket, és közben hallatlanul jól szórakozom.
Üdvözlöm azt az irányt, ahol a gyerekkönyvekben nem csak tőmondatokban lehet elmesélni, mit csináltunk aznap; ha meg hosszabbak a mondatok, nem ugyanazzal a tíz népmesei fordulattal és 150-es szókészlettel operálunk.
Persze, ez nem 3 éveseknek való irodalom, és nagytesó híján talán az 5 is korai lehet, de humorra és gazdag szókincsre edzett csimoták a felnőttekkel együtt gurulnak ennek a nem mindennapi kötetnek a történetein. Talán az én kis csókacsaládom állatkertje van fordítva bekötve, de mi addig is vállvetve védjük ezt a sorozatot és a tetején Várszegi Adélt.

És még valami: ahogy mi felnőttek is megpihenünk a szépirodalomból és/vagy okos ismeretterjesztőből, hogy némi skandináv krimivel vagy nyálas romantikus sztorival készüljünk fel következő olvasmányainkra, a gyerekek sem egy könyvet olvasnak/hallgatnak egész évben. Egy folyton egymással kötekedő gibbon és makákó meg néhány őrült állatkerti alak remek kitérő az igazán fontos olvasmányok között. A „sok hülyeség” közben pedig alattomosan fejlődhet a szókincsük, és ha mostantól nem is beszélnek majd így, de megtanulhatnak többszörösen összetett mondatot olvasni – szóval summa summarom, egyáltalán nem nevezhető ablakon kidobott időnek az És akkor jött még egy! befogadása sem.

Gibbon és Makákó sorozat · Összehasonlítás