Gyógynövények ​gyógyhatásai 13 csillagozás

Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai

Hajdanán elsősorban a növényekből készítettek orvosságokat. Kitapasztalták, melyik növény milyen betegség kezelésére alkalmas, s tudásukat füveskönyvekben jegyezték le.
Ma, amikor az emberiség nagy része eltávolodott a természetes életmódtól, amikor a helytelen életvitel fenyegető megbetegedések lehetőségeit rejti magában, a természetgyógyászat a reneszánszát éli. A ma embere -még a szakemberek is- újra felfedezi az erdők, mezők virágaiban rejlő ősi gyógyító erőt. E modern kori „füveskönyvből” Varró Aladár Béla gazdag ismereteit, több évtizedes tapasztalatait és a népgyógyászat adatait ismerhetjük meg.

Kaposvári Nyomda, Kaposvár, 2012
238 oldal · ISBN: 9789638193247
Kódexfestő, Debrecen, 2011
264 oldal
Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 2008

Márta_Péterffy P>!
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai

Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai Növényi gyógyszerek – hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésüknek módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában

Vannak új kiadásai, de ez egy régi könyv, az én példányom még a nagymamámé volt. Alapos munka, szakgyógyszerész írta, kicsit mint egy lexikon, ábrák és képek szinesítik.
Minden növénynek pontos leírása van, mely része hasznos, melyik nem, a mérgező növényeket is megemlíti, mire kell vigyázni. A teakeverékek részletesen szerepelnek.
Az internet előtti időkben fontos és hasznos volt, ma már akad, amit jobban megtalálunk máshol, de én időnként felütöm, egy-egy növény, gyógytea keresésekor.

Niki4>!
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai

Szinte minden gyógynövény megtalálható benne, még azok is, amik manapság már szigorú védelem alatt vannak. (kankalin, kosbor stb) Az is tetszik benne, hogy kortörténeti dokumentum, megismerhetjük belőle egy régi patika működését.

zsofi017>!
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai

Az volt a nagy gondom vele, hogy a receptek fele latinul volt :S De egyébként hasznosnak tartottam.