Kimenőkönyv 6 csillagozás

Várhelyi András: Kimenőkönyv

„Volt egyszer egy kollégium – de inkább internátus – még inkább vegyes zárda, legfőképpen erőd, mely Eger városában egyedül rendszeresített kimenőkönyvet. Tudniillik kimenni az erődítményből csak ezzel lehetett. A rend kimenőkönyvbe volt írva. Meg bele a mindennapokba. Sőt a fejünkbe. A zsigereinkbe.”
Várhelyi András visszaemlékezése az első szerelmek és a diákcsínyek világába repíti olvasóját, egy szigorú kollégium falai közé, az 1960-as 70-es évek Magyarországába.

Móra, Budapest, 2004

encus625 P>!
Várhelyi András: Kimenőkönyv

Egykori kollégistáknak mondhatnám, hogy kötelező darab. Mondjuk úgy 10-20 évvel érettségi után, mert nosztalgiának kiváló volt. Nem ide jártam, nem ekkor, de mégis hasonló sztorik voltak nálunk is. És most rengeteg újra eszembe is jutott. :)

Móra, Budapest, 2004
Várhelyi András: Kimenőkönyv

Nosztalgia. Ezt tudom írni. Kollégista voltam én is 4 évig. Igaz, hogy jóval később, mint az író, és nem is akkora szigor mellett, de mégis ismerős volt sok dolog. Az ébresztő, a reggeli, a szobaszemle, a szilenciumok, a kimenő, a kimenő megvonás is, igen. Az étel. A dugikaja. A szobatársakkal feledhetetlen történetek.
Az életem egyik legszebb időszaka volt, és ezt idézte fel a könyv. Jó volt olvasni, hogy szüleink idejében sem voltak makulátlanok a gyerekek, sőt… :)

AnitaZoé P>!

A könyveknek, szerintem, kinyomtatásuk pillanatától kezdve írójuktól elváló, önálló lelkük van.

AnitaZoé P>!

Néma Harry Potter és még sokan mások irigyelték volna ezt a húsz métert a lépcsőfordulótól a nagyebédlő üvegezett ajtajáig.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter
AnitaZoé P>!

A kollégista mindig tudott jóízűen enni. Akár közvetlenül az ebéd után is. Méghozzá, mintha sose evett volna, úgy. Igaziból. Jóízűen.