Bankvilág ​Magyarországon 0 csillagozás

Várhegyi Éva: Bankvilág Magyarországon

A ​magyar bankrendszer nagyszabású átalakulása a gazdaság és a politika szövevényes erőterében ment végbe a nyolcvanas-kilencvenes években. A fejlődési pályát kijelölő „teremtés”, a költséges, de megkerülhetetlen bankkonszolidáció, majd az újrakezdésre esélyt adó privatizáció új korszakot nyitott a magyar bankvilágban.

Olyat, amelyben a bankok többsége nem kerülheti el a piaci megmérettetést, és amelyben az ügyfelek igényei nem hagyhatók figyelmen kívül. Alkalmassá vált-e a harmadik évezred elején a magyar bankrendszer feladata ellátására? Hogyan érinti a mind erősebb verseny a bankokat és a pénzügyi szolgáltatások fogyasztóit? Mi lesz a magyar bankok sorsa a globalizálódó pénzvilágban? Az ezredfordulóra kialakult viszonyok sokoldalú elemzése elsősorban ezekre a kérdésekre keres választ.

Könyvemben nem csupán egy izgalmas korszak banktörténeti metszetét rajzolom fel, hanem a történések mögött meghúzódó mozgatórugók feltárására is kísérletet teszek. A piaci versenyt… (tovább)

Helikon, Budapest, 2002
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 963208764x