Matematikai ​statisztika 1 csillagozás

Pszichológiai, nyelvészeti és biológiai alkalmazásokkal
Vargha András: Matematikai statisztika Vargha András: Matematikai statisztika

Vargha András – aki a matematikai statisztika tudományának és alkalmazásainak nagy tekintélyű és avatott művelője évtizedek óta – a nehezebbik utat választotta: nem pusztán felsorolja a statisztika képleteit, hogy azután kezdjen velük az Olvasó amit akar, hanem az eljárások lényegét, alapgondolatait világítja meg, pontosan leírva alkalmazásuk lehetőségeit és korlátait.

Pólya, Budapest, 2015
Pólya, 2008
488 oldal · puhatáblás · ISBN: 963858095x
Pólya, Budapest, 2000
528 oldal · ISBN: 963858095x

Camelia>!
Vargha András: Matematikai statisztika

Vargha András: Matematikai statisztika Pszichológiai, nyelvészeti és biológiai alkalmazásokkal

Esküszöm az összes jó dolog ebben a könyvben a patkány az elején. :D
Nagyon sok érdekes és (gondolom) hasznos dolgot meg lehet találni ebben a könyvben, bár én már gondolnám, ha ennyire vastag, akkor tényleg minden benne van, de sajnos ezzel nem volt szerencsém, mert pont ami nekem kellett nem volt benne.
Illetve nekem kicsit nehezen érthető az egész megfogalmazása. Sajnos azért ennyire még nem értek a statisztika nyelvén. Illetve sok minden máshogy van benne, mint azt tőlük az egyetemen elvárják, de hát ez van. :(