Állatismeret 27 csillagozás

Varga Zoltán: Állatismeret Varga Zoltán: Állatismeret

Könyvünk átdolgozott kiadása a népesebb hazai állatcsoportok határozójaként is alkalmazható. Rendszertani felosztása a legkorszerűbb felfogáson alapul. A színes, rajzos fajismertető táblák szöveges élőhelyi és életmódbeli jellemzőkkel egészülnek ki. Kiadványunkat minden természetszerető embernek ajánljuk.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2007
146 oldal · ISBN: 9789631951516 · Illusztrálta: Varga Zoltán
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2006
146 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631951510 · Illusztrálta: Varga Zoltán
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2003
146 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631937054

ppeva P>!
Varga Zoltán: Állatismeret

A Kis növényhatározóval együtt a szanatórium könyvtárának legjobb (és leghasznosabb) darabja volt. Főleg a madarakat és a bogarakat nézegettem, olvasgattam hosszasan, mivel – szerencsére – vadmacskát, hiúzt, vaddisznót nem kellett azonosítgatnom.

ancsee P>!
Varga Zoltán: Állatismeret

Sokat forgatott könyvecske, megunhatatlan az állatvilág szerelmeseinek! :)

padamak>!
Varga Zoltán: Állatismeret

Legtöbbször forgatott, rendszeresen használt, agyonolvasott-nézegetett. Legjobban a madarak, kedvencként a hőscincérek. Mindig aktuális!

Lahara IP>!
Varga Zoltán: Állatismeret

Kicsit gyűröttek a sarkai, én ezt a mai napig előveszem, főleg lepkék azonosítására. Ellenben az emlősök illusztrációi elég gyatrák, vadmacska, róka, farkas, elég randán ábrázolva, mintha az illusztrátor rosszul kitömött, döglött állatokat vett volna inspiráció alapjául.

youlcsi>!
Varga Zoltán: Állatismeret

A kis növényhatározó kistestvére :) Ano az iskola miatt, ma a gyermekem miatt van sokat kézben.

lilla_csanyi>!
Varga Zoltán: Állatismeret

Hogy imádtam én ezt kiskoromban! Alap volt, hogy ezzel mentem rovar-vadászatra a kertbe. :)

Pixelhiba>!
Varga Zoltán: Állatismeret

Ugyanaz érvényes erre is, mint a Növényismeretre, nem szerettem meg általa a biológiát, de a könyv hasznos.

lilijan>!
Varga Zoltán: Állatismeret

aranyos, de valahogy az emlősök annyira nem hasonlítottak a rajzokra, másrészt a lepkék iránti szenvedély érzésem szerint eluralkodott a köteten. ettől függetlenül kedves élményem, sokat forgattam. a nünükés képek irtó bájosak (ha jól emlékszem kétféle nünüke is volt benne.)

Timi98>!
Varga Zoltán: Állatismeret

Sokszor forgatott könyv, állatismereti tanulmányokhoz tökéletes kiegészítő. Főként a rovarok, mostanában madarak határozására használom. A rajzok nagyon jók, főként a hasonló fajok megkülönböztetésére alkalmas könyv. Egyaránt hasznos olvasmány tanulmányainkhoz, vagy csak egy túra során, ha kicsit tanulmányozni akarjuk az erdők, mezők élővilágát. :)

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2007
146 oldal · ISBN: 9789631951516 · Illusztrálta: Varga Zoltán