Varga Réka (szerk.)

Legszebb ​karácsonyi ajándék a nátha 5 csillagozás

Mai erdélyi mesék
Varga Réka (szerk.): Legszebb karácsonyi ajándék a nátha

Kortárs erdélyi szerzők igényes, ízes nyelvű, fordulatos történetei a karácsony mélyebb tartalmát, a megszokottnál másabb aspektusát kívánják megmutatni: például hogy miért lehet a nátha a legszebb karácsonyi ajándék, hogyan ünneplik a szelek a karácsonyt, hogyan lesz igazi karácsonya egy régi ház ablakának, hogy zajlott egy karácsony előtti karácsony, mit lát Micimackó az ünnepből, Barni hogy lehet részese az angyaljárásnak, és milyen lehet a juhászkutya karácsonya.

Eredeti megjelenés éve: 2010

A művek szerzői: Máté Angi, Simon Réka Zsuzsanna, Láng Zsolt, Demény Péter, Berszán István, László Noémi, Balázs Imre József, Zágoni Balázs, Boda Edit

Koinónia, Kolozsvár, 2010
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789731650340 · Illusztrálta: Szabó Zelmira

graphoman IP>!
Varga Réka (szerk.): Legszebb karácsonyi ajándék a nátha

Hmm-hmm. Valószínűleg nem május végi kánikulában kellett volna nekifognom… Változóan tetszettek a mesék, de összességében kerek.

Chöpp >!
Varga Réka (szerk.): Legszebb karácsonyi ajándék a nátha

Volt benne 1-2 gyönyörű mese. 2-3 jó, és a többitől eltekinthettek volna a válogatáskor (Különösen a Kalandos fejezet, amelyben Micimackó unatkozik… volt egészen elviselhetetlen).
Legjobban ebből is Máté Angi Volt egyszer… meséje tetszett!

szanes1 >!
Varga Réka (szerk.): Legszebb karácsonyi ajándék a nátha

Mint minden válogatásnál, itt is voltak jobb és gyengébb darabok, de ami miatt igazán levontam a csillagokat, az az volt, hogy nem határozták meg a célközönséget. Voltak benne esti mesének is illő, és meglehetősen filozofikus, borús hangvételű művek is :(

EBrody I>!

A legapróbb pókok pönögtették a szálakat, mint a hárfán a húrokat, olyan szépen muzsikáltak.

8. oldal, Volt egyszer egy ablak · Máté Angi

Kapcsolódó szócikkek: pók