Imre, ​az ember 1 csillagozás

Varga László: Imre, az ember

Varga László, a kaposvári Szent Imre-templom plébánosa országszerte ismert lelkigyakorlatairól. Imre, az ember című legújabb kötetében egy 2005-ben elhangzott, Szent Imréről szóló tanítás olvasható. S hogy miért választotta a szerző lelkigyakorlata témájául a liliomos szentet, akinek élete csendben és a háttérben zajlik? Azért, mert példája ma is hat. Ez a lelkigyakorlatos füzet szeretné feléleszteni a reményt, szeretné kinyitni a szemünket egy olyan egységre, ami Szent Imrében öltött testet: egység a közéleti szereplés és a kereszténység között, a hit és a tudás, a hit és a tettek, a házasság és a szüzesség, a lágy és a kemény, férfias erények közöt. Ezek egységére ma az újra egységesülő Európának és a magyar kereszténységnek is óriási szüksége van.

44 oldal · ISBN: 963867301X

Varga László: Imre, az ember

Ez a kis könyv rövid tömör módon járja körül Szent Imre herceg lelkiségét. Az áttekinthető módon leírt könyv Szent István intelmeivel párhozamba állítva mutatja be Imrét. Rengeteg idézetet hoz, többek között Szent II. János Pál pápától, Teréz anyától, Robert Schumanntól Sík Sándortól és még sok mástól. A történelmi források alapján egy triduum formába összeállított könyv könnyen fogyasztható, és csekély terjedelme miatt rövidke olvasmány.

Ezt a könyvet azoknak tudom ajánlani, akik érdeklődnek Szent Imre személye iránt. De akik szerint ez csak időpocsékolás, azoknak nem tudom ajánlani.

E könyv elolvasása nekem 55 percet vett igénybe.

loci93 IP>!

Ne higgy a rémhíreknek, ne engedj a jövőtlen gondolkodás- és életmódoknak, mert azok nem Isten igéjének bizonyosságára támaszkodnak!

6. oldal (Szent Imre Öröksége Ifjúsági és Szociális Alapítvány, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: hit · Isten
loci93 IP>!

A sémákba szorított szentéletrajzok alakjait, akik gyakran életidegen, sápad glóriások, inkább tisztelni, mint követni lehet.

37. oldal (Szent Imre Öröksége Ifjúsági és Szociális Alapítvány, 2017)