A ​Radnayak (A Radnayak 1.) 28 csillagozás

Egy erdélyi bárócsalád regénye
Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak

Egy nagy múltú erdélyi bárócsalád, a Radnayak küzdenek a huszadik század sorsfordító eseményei közepette a család – de genere Gyana – fennmaradásáért, és egyben a saját boldogulásukért, boldogságukért. Az első világháború és a trianoni békeszerződés okozta veszteségeik formálják sorsukat eltérő módon, miközben életük, érzéseik és mindennapjaik elszakíthatatlanul egymásba fonódnak. Két szenvedélyes testvér, Zoltán és Sándor életében ugyanaz a két különleges asszony – a finom úrinő, Lili és a székely cselédlány, Mari – játssza a főszerepet. A valódi szereposztással és a szereplők közti kapcsolattal azonban senki sincs egészen tisztában, legkevésbé az érintettek maguk. Vajon milyen sors várhat rájuk és utódaikra a két világháborúban, a békeévekben, 1956 őszén, és azután? Egy biztos csak: a Radnay családnak fenn kell maradnia, és meg kell őriznie értékeit, hagyományait és magyarságát.

ziara P

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Nem magamtól választottam ezt a könyvet, hanem író-olvasó találkozónk lesz az írónővel, és én leszek a beszélgetőtársa, DE nagyon tetszett. Csomószor van olyanom, hogy ilyen típusú könyvre vágynék, valahonnan valahová tartó történet, szerethető, fejlődő szereplők, szép leírások, egyszóval klasszikus családregény. Szerettem.

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Nagyon régóta csücsül a könyv a polcomon. Még halogattam volna az olvasását jó sokáig, ha a férjem (tőle kaptam pár éve) egy kegyetlen mondatával nem motivál azonnali olvasásra. Azt mondta, hogy addig nem vehetek új könyvet, amíg ezt el nem olvasom!!! :)
Családregény, de a legeslegjobb fajtából. Nagyon mozgalmas, tele érzelmekkel, tragédiákkal a történelem egyik leginkább eseményekkel teli időszakában ( a két világháború). Sokszor olvastam mások értékeléseiben, hogy egyes szereplők ilyen-olyan jellemfejlődésen mentek keresztül. Én ebben a regényben tapasztaltam meg a legjobban egy szereplő jellemfejlődését.
Komolyan nem értem, hogy miért kap ez a könyv ennyire kevés figyelmet, itt a Molyon még 20-an sem olvasták, pedig jó, nagyon jó.

anni_olvas

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

NAGYON jó volt! Izgalmas, fordulatos, fájdalmas, tényleg kiváló. Nem is értem, miért olvassák ilyen kevesen.

utazó

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Annyira magával ragadott, csak olvasni, haladni vele, megtudni még többet a főszereplőkről, s eközben úgy megszeretni is őket, s várni mi lesz a folytatás. Regény, de nekem teljesen hiteles, hihető a Radnay-dinasztia, a báróság, az erdélyi földek, a lovak, a kastély, a magyarországi helyszínek, politikai történések.

Vikiwi

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Úgy húztam az olvasását, mint más a rétestésztát. Nagyon szeretem az ilyen jellegű könyveket, viszont ez most annyira sem fogott meg, hogy szívesen vegyem kézbe. Számomra túl pörgősek az események, ami nem is lenne baj, ha nem fél oldal lenne szánva egy cselekményre, aztán a következő fél oldalon egy 3 évvel későbbi történés. Sok a szereplő és csak felszínesen ismerjük meg őket. Az elképzelés jó, csak a megvalósítás nem igazán. Kár érte.

timuska74

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Szerintem elég nehéz olvasmány, mégis végig lekötött. Érdekelt, hogy mi lesz ezekkel a fiúkkal. Gyula nem volt szimpatikus. Sándor egy remek ember, Zoltánt először nem kedveltem, de ahogy telt az idő, igazán nagyon megkedveltem. Szomorú sorsok. Nehéz élet. Mi lesz ezután?

kzsuzsu

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Igazi évtizedeken átívelő, olvasmányos, szépen megírt családregény. A Radnay bárócsalád életén keresztül átélhetjük, hogy mit jelentett az erdélyiek számára Trianon és annak következményei. Az egész könyvet átitatja a politika és a történelem, de ez abszolút pozitívan hat a történetre. Viszonylag kevés a párbeszéd, túlsúlyban van a leírás és a főszereplő unokatestvérpár (Sándor és Zoltán) gondolatai, de ez érdekes módon ebben a könyvben egyáltalán nem zavart, sőt segített jobban átérezni a történéseket. Sokat segített a belső borítón lévő családfa, mert igencsak kuszán alakultak a családi kapcsolatok, nem is beszélve az egymás közötti házasságokról, szerelmi kapcsolatokról. A becenevek kicsit zavaróak voltak.

somoly

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Tetszett. A szereplőket könnyű megkedvelni, olvasmányos a cselekmény és érdekes a háttértörténet. A sztori itt-ott talán kicsit beteg (ennyi kavarás egy családon belül, jesszus :)), de ez nem válik a kárára. Csak csodálkozik az ember egy kicsit.

Ildikó_Libor

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Évtizedeken átívelő családregény. Érdekesen mutatja be egy arisztokrata család sorsát. A család, a föld mindenek előtt. Nagyon szépen mutatja be a család összetartó erejét, a hagyományokhoz, ősökhöz való ragaszkodást. Végig lendületes, olvasmányos. Hasznos a belső borítón lévő családfa olvasás közben. Előtte olvastam az írónő egy másik regényét, így ismerős volt a Radnay család minden tagja. A kezdetben kevésbé szimpatikus szereplő hatalmas fejlődést mutat.

molke P

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna: A Radnayak Egy erdélyi bárócsalád regénye

Tetszett ez nekem, bár nehezen indult ezért a fél levonás, bár nem vagyok főrend-rajongó. Eleinte Sándor tökéletessége és Zoltán idiótasága nagyon idegesített, de aztán beszippantott a történet, a miliő, Erdély – mert annak rajongója vagyok. Nehéz ember ez a Zoltán, nem szeretnék sem a felesége, sem a Marija lenni. Mari tökéletes székely asszony, Lili szánandó virágszál. Az asszonyokat szerettem nagyon, jól megírtak, Cila, Karcsi, mind-mind. Kíváncsivá tett, jöhet a folytatás!

holle

– Én csak azt akarom, hogy igazságosabb legyen a világ.
– Majd ahogy öregszel, fiam, szép lassan megtanulod, hogy a világban nincs igazság. Még akkor sem, ha szívesen papolnak róla az iskolában, az ország házában és a templomban.

icu79 P

Minden rosszat meg lehet szokni. És minden rosszban meg lehet találni azt a parányi jót, amitől hirtelen megszűnik rossznak lenni.

icu79 P

Önmagának sose hazudjon az ember, még akkor se, ha egyébként meg is próbálja becsapni az egész világot.

icu79 P

A „ha” a legnagyobb úr az ember életében.

116. oldal - Sándor (1918 - 1920) - 6. fejezet

icu79 P

Gergely száraz kis mosollyal állapította meg ismét az örök igazságot: a jó társaság semmivel fel nem érő kincs.

icu79 P

Hisztizni akkor kell, amikor annak helye van, máskülönben illetlen és felesleges.

csilla0923

Torkig van már ezzel a sok koncerttel!

A Radnayak sorozat · Összehasonlítás