Amikor ​lejár az idő 40 csillagozás

Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Mit tennél, ha egy olyan világba születnél, ahol minden ember egyformán látja a saját és mások halálának időpontját? Ha létezésed minden egyes pillanatát beárnyékolná annak a napnak a dátuma, amikor számodra minden véget ér? – teszi fel a kérdést Kymin, aki az életén átvezetve cáfolja meg az olvasó nyilvánvalónak tűnő válaszait.
Kymin huszonnégy éves lány, a feje felett lebegő számok azt mutatják, hogy egy év két hónap tizenöt óra és nyolc perc van még hátra az életéből, amit arra áldoz, hogy
megmentse magát.
A regény világában minden ember fölött ott lebeg a halála időpontja, de a főhőssel ellentétben a legtöbbjük nem küzd ellene, természetesnek veszi. Ezek a számok határozzák
meg az életüket. Az iskolai tantervet, a munkavállalást, a párválasztást, de még az olyan hétköznapi cselekedeteiket is, mint az ügyintézés vagy a bevásárlás.
Kymin úgy dönt: nem nyugszik bele a sorsába…

K.u.K. / Lapkiadó, Budapest, 2018

Laszdo IP>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Feladta a leckét a regény rendesen.
Az ötlet remek: egy olyan világ, ahol születéskor mindenkire rá van írva, hogy percre pontosan meddig él. Egészen érdekesen kigondolta az író, hogyan működne egy ilyen világ, milyen lenne az oktatás, a párválasztás ésatöbbi. Születéskor például nem csak a születési, hanem egyből a halotti anyakönyvi kivonatot is kiállítják. Szülinapon pedig nem az eltelt, hanem a hátralévő éveket jelzik a gyertyák.
Sajnos a megvalósítás nem ennyire kreatív. Van néhány erős off jelenet, pár egészen vicces vagy emberi párbeszéd, van erő a mondatokban, de a cselekményvezetés nem elég drámai, nem feszes, nem olvastatja magát. Hiányoltam még a hangulatteremtést. Azt tudjuk, hogy éppen egy házban vagy parkban vagyunk, de azt nem, hogy milyen az ház, milyen a park?
A szerző sok energiát fordított a világ kigondolására, de a bemutatására sajnos elfogyott a muníció.

Paulinusz_Tünde P>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Érdekes a téma, de nekem nem lett, nem volt egész. Az írásmóddal nincsen baj, de nagyon távol tartott a történettől. Kymin szívóssága idegesített. Tudom ez egy tipikus lázadó történet, de nem tudtam átérezni a problémáját. Értem, hogy nem akart beletörődni az életébe, de pontosan azt éreztem, ami a könyv végefelé felmerül, hogy amikor beleavatkozunk a dolgokba, akkor óhatatlanul megváltoztatjuk másokét is. Az a bizonyos pillangószárnycsapás. A vége pedig annyira nem logikusan zárult, hogy csak néztem. Miért? És hogyan? Csak ezeket kérdezgettem magamtól. Egy olvasásnak megfelel, de maga a történet váza, logikája alaposabb kidolgozást igényelt volna. Az írásmód szép és tiszta, de kellett volna valami plusz mellé.

DeathQueen>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

„Ha egy nap arra ébredsz majd, hogy boldog vagy, ne kutass tovább, mert minden más utáni vágyódás csak telhetetlenségből fakadó időpazarlás.”

Nagyon jó az alapötlete a könyvnek, de úgy érzem, hogy nem lett rendesen kidolgozva minden részlete. Ha az írónő még egy kicsit odafigyelt volna, akkor többet is ki lehetett volna hozni belőle, de nyilván neki is vannak más elfoglaltságai, minthogy egyes témáknak jobban utánanézzen. Ezen kívül olyan sok bajom nem volt könyvvel.

PatyiMoly>!

Wow.
Teljesen tudatlanul vágtam bele ebbe a regénybe. Azt hittem, készen állok arra, amiket egy ilyen témájú könyv tartogat, ám Kymin és Dren története meglepett, letaglózott, elgondolkodtatott.

”Érdekes gondolkodású lények vagyunk mi, emberek. A holnapban élünk, miközben nincs jelenünk és a múltra hivatkozunk.”

Vajon mit tennék, ha tudnám a halálom időpontját?
Bevallanám életem szerelmének az érzelmeim?
Nem tudom.
Ti mit tennétek?

Varga Kitti: Amikor lejár az idő

A borító nagyon gyengére sikeredett, de a könyv minősége jó és kényelmesen használható. A fülszövegből megismert alaphelyzet kicsit elcsépeltnek tűnt, de egészen más szemszögből vázolja az egészet, mint az eddig olvasottak. A történetet nem mondanám sem izgalmasnak, sem pörgősnek, inkább elgondolkodtat. Szereplőket is kedveltem végig. Élvezhető, szerethető, érdekes, elgondolkodtató.
Részletesebben: https://mizuvelem.blog.hu/2018/11/10/vargakitti_amikorl…

adamszo>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Az alapötlet kiváló. Viszont a könyv túl rövid ahhoz, hogy igazán kiteljesedjen ez az ötlet. Túl sok minden kerül említésre, túl röviden. Én szívesen olvastam volna kicsit részletesebben a társadalom, a gazdaság működéséről. Illetve nekem jobban tetszett volna, ha a spoiler Viszont, mindezek ellenére is végig fenntartotta az érdeklődésemet és olvastatta magát, kíváncsivá tett. Szóval azt nem mondom, hogy rossz könyv lett volna, mert az nem lenne igaz. A világ, a társadalom bemutatására is jó volt, csak nagyon kevés. Illetve a példák is tetszettek, amikkel kiszól az olvasóhoz és összehasonlítja a könyv és mi valós világunkat.

" És ha most az öt perc elé egy „csak” szócskát gondolnál, akkor „játsszunk” mi egyet! Képzelj el egy pénztárcát. A te pénztárcádat tele pénzzel. Kezdj el visszaszámolni háromszáztól, miközben én minden egyes másodpercben kiveszek majd belőle egy dollárt, és sosem adom vissza. Minek neveznéd ezt? Játéknak vagy lopásnak? "

A könyv végén feltett kérdésre meg a válaszom pedig az lenne, hogy próbálnám megéli az életben az apró örömöket. Próbálnám a világot olyan hellyé teremteni, mint a diszkó, ahol nem látszanak a számok. Propagálnám, hogy az utcákon olyan lámpák legyenek, az iskolákban is, a középületekben stb. Illetve közeledvén a halálhoz próbálnék én is túlélni, mert azzal semmit sem veszíthetek, ha megpróbálom.
Összességében jó könyv volt és olvastatta magát, viszont sajnos sok lehetőség maradt benne kibontatlanul.

Lovebooks>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Erős hangvételű, elgondolkodtató történet. Vajon mit kezdenénk az életünkkel,ha pontosan tudnánk mennyi van hátra? Vajon az a jobb,ha tudjuk vagy,ha nem vagyunk tisztában a halálunk órájával? Úgy gondolom és főleg az olvasottak után kijelenthetem,hogy sokkal jobb nem tudni a pontos dátumot,mint ismerni,mennyi idő jut nekünk.
A szerző egy lázadó karaktert mutat be, aki a központi szerepet tölti be. Elsőre ellentmondásosnak mondanám a jellemét, de jobban belegondolva, ki tudja,az ő helyében hogyan cselekednék, gondolkodnék.
Az élet a váratlan meglepetésektől szép, nem pedig a kiszámíthatóságtól.

Zsolt_Csurgó>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Először csak furcsa, utána mellbevágó,később szívbemarkoló,a legvége megdöbbentő, az egész könyv egyben pedig lebilincselő !!

Skooty>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Voltak benne hibák ezt én is látom. De összességben tetszett. Lehetett volna sokkal hosszabban kifejteni rengeteg a szál amiben bőven van még megválaszolatlan kérdés. Ezeket leszámítva egy igazán izgalmas alap ötlettel van dolgunk. Fontos, érdekes és elgondolkodtató kérdéseket vet fel. Néhány oldal után csak ültem és merengtem ezen a fiktív világon. Hogy milyen is lenne valójában. Néha milyen megváltást jelenthet a tudatlanság. Nem életem könyve volt ezt el kell ismernem. De ajánlom ha egy rövidke kis olvasmányra vágytok. Ami kérdéseket vet fel és kicsit kizökkent a hétköznapok monotonitásából.

Lilla_900218>!
Varga Kitti: Amikor lejár az idő

Szerintem a jó könyv ismérve, hogy magával ragad, megmozgatja a képzeletet, sírhatunk, nevethetünk, elgondolkodhatunk rajta, na ez a könyv pont ilyen. Ezt a könyvet kézirat formában olvashattam az elsők között, gyakorlatilag 5 laponként, vártam minden este a folytatást mint egy jó sorozatnál.

kivimango>!

Erre szoktuk mi mondani, hogy a halál olyan, mint egy jó vendég. A vártnál előbb érkezhet, de sohasem késik.

kivimango>!

Fura dolog, amikor megkérdik az embertől, hogy az eddigi élete során mi volt a legszebb, legboldogabb emléke. Elkezd gondolkodni, kutat az emlékek között, és a végén szégyenkezve állapítja meg, hogy nem tudja. De miért nem? Talán azon egyszerű okból, amiért én sem tudom. Mert sosem a jelenben éltem. Érdekes gondolkodású lényeg vagyunk mi, emberek. A holnapban élünk, miközben nincs jelenünk és a múltra hivatkozunk.