42. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján

Mosó ​Masa mosodája 370 csillagozás

Varga Katalin: Mosó Masa mosodája Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

E könyv – mintegy a Gőgös Gúnár Gedeon című olvasó mesekönyv folytatásaként – a kisiskolások nyelvtanulását, illetve helyesírásuk fejlesztését segíti. A mesék elég rövidek ahhoz, hogy az olvasással épphogy barátkozó gyerekek örömüket leljék bennük, és a fokozott figyelmet követelő betűzgetés mellett követni tudják a történetek fordulatait is. Egy-egy mesén belül a pirossal kiemelt betűk vagy szavak mindig egy-egy helyesírási szabályt rejtenek, ezzel is segítik a megértést, a gyakorlást. A könyvet forgathatják már az első osztályosok is, hiszen a helyesírás elsajátítása gyakran éveket vesz igénybe. A tartalomjegyzékben feltüntetésre került, hogy az egyes mesék milyen helyesírási szabály gyakorlására szolgálnak. A tanítás mellett Varga Katalin természetesen szórakoztat is rövid, tréfás történeteivel. Az F. Győrffy Anna eredeti színes rajzaival megjelenő kötet igazi iskolai segédkönyv, már nemzedékek nőttek fel rajta.

Eredeti megjelenés éve: 1968

Móra, Budapest, 2014
94 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: F. Győrffy Anna

Ninácska P
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Nagyon sokszor olvastam kiskoromban, és őszintén megmondom, igazán remek olvasmány, még felnőtt fejjel is!

Ibanez MP
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Mennyire jó ez is, nem is tudom hirtelen, a Gőgös Gúnár vagy ez nyerne :-D Talán most ez, mert hát a mesék többségének Szemfüles, a róka a főhőse és rengeteg humoros dolog van benne, főleg a sárkányok révén, kezdve a kényszerből elrabolt pukkancs királylánnyal vagy a spirituszégő kiszerelésével :-D Újra találkozunk a kesztyű lakóival is, valamint úgy tűnik, Barba papa ebből a könyvből származik Zsimbes-Zsémbes Dumpó-Jumpónak hívják eredetileg :-D

Ebben a kötetben sokkal több a mese, ugyanakkor mégis sok-sok tanító jellegű szabály szerepel, egy hajós-uszályos mese a j-, és ly-betűs állatokkal például. Nagyszerű kis kötet, felnőttként is élvezetes.

cippo IP
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Azóta akárhányszor keresztülmegyek Pomázon, az első impresszió mindig az, h beugrik a kék kendős, karkosaras öreg hangya, meg a papsajt. Rémes. :D

Dinah I

Kisgyerekeseknek ajánlott.
Tipikusan az a könyv, ami akár mg 100 év múlva is érdekes lehet az apróbb csemetéknek.
A lányomnak továbbadom, ez biztos, és azon leszek, hogy majd ő is így tegyen, ha anyuka lesz. :)

ÁrnyékVirág P
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Gyerekkorom nagy kedvence volt Mosó Masa, ezért különös örömmel és izgalommal vettem kézbe most, majdnem 20 év után. Meglepő volt, hogy a történetekre már alig emlékeztem, kivéve persze a kedvencemre, a „Ki vitte el a piros almát” című mesére, amiből szállóige is lett otthon. (Én nem! – mondta a borz.)
A rajzokra viszont mind emlékeztem, néha egészen részletesen, néha csak a színkombinációkra, hangulatokra, de mind kedves ismerősként köszöntöttem őket.
A mesék aranyosak, rövidek, és a most kisiskolás unokahúgaimon látom, hogy még mindig képesek lekötni egy gyerkőc figyelmét, és észrevétlenül a helyesírásban is segítenek.
Mosó Masát minden gyerekes házba!

Annemary
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Erre a könyvre is nagyon jól emlékszem gyerekkoromból. Meg arra is, hogy a gyerekeimmel is sokat gyakoroltuk az olvasást! Nagyszerű, örök klasszikus könyv!

Lahara ISP
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Nosztalgiából is remekmű, Szemfüles, a róka, természetesen ő a nagy kedvenc. Zseniálisan ötvözve a modern kor a mesékkel.

bonnie9 +SP
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

A történetekből csak kevésre emlékeztem pontosan (Mosó Masa mosodája és A kesztyű), de a rajzok egytől egyig megmaradtak az emlékezetemben, méghozzá magam is meglepődtem, milyen részletességgel :)
Ma a 2 és fél évesnek tartottam belőle mesemaratont és magam sem hittem el, hogy bár 4-5 részletben, de az egészet figyelemmel végighallgatta. Közben persze oldalanként 10 kérdést közbeékelt – ebből 6 „Miért” és 4 egyéb kérdőszóval kezdődött :)
Felnőtt fejjel nagyon megkedveltem Sempely Sompoly történeteit, és a kabátba és a csizmába beköltözős versikét – összeillenek a kesztyűvel!
A másfél éves közölte a címlapra, hogy bóz (értsd: borz), és miután nem hagyta magát meggyőzni a mosómedve kilétéről, továbbált!

abstractelf
Varga Katalin: Mosó Masa mosodája

Két példányban is megvan, mert az elsőt annyira szétolvastam, hogy kellett még egy.

Maria_pillowbook P

Talán bizony Sempely-sompoly nagy Sompolygó házat épít?

Sempely-sompoly nagy Sompolygó utazása

Maria_pillowbook P

A hajóra csupa j-t ír. Az uszályra csupa ly-t fest. Sempely-sompoly nagy Sompolygó, milyen újabb tréfa készül?

Sempely-sompoly nagy Sompolygó utazása