43. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján

Gőgös ​Gúnár Gedeon 426 csillagozás

Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

A bravúros írói teljesítménnyel létrehozott Gőgös Gúnár Gedeon című kötetünket szülők és kisiskolások nemzedékei ismerték meg. A mesék, versek zöme szándékosan hiányos betűkészlettel íródott, azért, hogy már azok az első osztályosok is önállóan olvashassák, akik még nem ismerik az egész ábécét. A tartalomjegyzékben a mesék, versek címe mellett megjelöltük, melyik hangzó tanításában és gyakoroltatásában segít az adott szöveg. Ott, ahol külön hangzót nem tüntettünk fel, az eddig megismerteket kívánjuk ismételtetni. Reméljük, hogy a kis- és nagybetűket együttesen tanuló első osztályosok ugyanolyan örömmel forgatják majd a Gőgös Gúnár Gedeonnak ezt a változatát, mint a korábbi kiadások olvasói. A kötetet K. Lukáts Kató eredeti, színes rajzai díszítik.

Eredeti megjelenés éve: 1962

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2017
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157700 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Móra, Budapest, 2016
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634152675 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató
Móra, Budapest, 2014
96 oldal · ISBN: 9789631197457 · Illusztrálta: K. Lukáts Kató

Deziréé
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Nekem ez a könyv kimaradt általános iskolából, de most bepótoltam.
Aranyos ki mondókák és mesék vannak benne.

Ibanez MP
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Hah, de jó volt :-D Mivel nincs gyerekem, ezért én felnőttként ritkán – inkább csak kihívások miatt, mint most is – olvasok meséket, így 30 év távlatából újraolvasni a gyerekkori könyvet meglehetősen újszerű élményt ad :-D Nem is emlékeztem rá, hogy ez voltaképpen iskolai olvasókönyv volt :-D De arra igen, hogy ezt és a Mosó Masát is imádtam, rongyosra forgattam.

Most olvasás közben újra előjöttek az élmények, rengeteg történetnél csodálkoztam el, hogy jééé, ez is ebben volt? Jót vidultam a heggyé dagadt tevén, azon, hogy a mackó kuckójába menekült állatokat bizony a róka is megehette volna (sőt, a mackó is) :-D
A nyúl és a káposzta, hát mekkora már, hogy „mennyire sajnállak, itt árválkodsz magányosan” :-D (egyébként meg nem is tesz jót a nyuszkóknak a káposzta, felfújja őket, úgyhogy inkább ne engedjük a közelbe a füleseket :-D) :-D Aztán a kakas, ahogy borsólevest eszik :-D És a hold ruhája!

A kedvenceim, amelyek a rajz alapján egyből beugrottak: a Körbe-körbe, aztán a bárányhoz ragadás története, az O-betűűűű, hát az nagyon jó :-D a gombóc a fazékbul (ahogy nagyanyám is mondaná), és a Kesztyűűű, az volt a legkedvesebb gyerekkoromban, és ma már tudom, én a nagyujjba mennék a pocokhoz (a bableves miatt :-D). :-D

A legeredetibb rajz szerintem a cérna és a cirmos volt (még a kilométerkövek is :-D).

Vidám, szórakoztató, néha picit véres (reális :-D), remélem, a mai gyerekek is szeretik.

„szoha életemben nem láttam még ennél osztobább kakaszt” :-D

Lang_Tünde IP
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Abból a példányból olvastam (olvasok, mert elő-előkerül) a gyerekeimnek, amiből anyukám nekem. Emlékszem, a „Kiugrott a gombóc…” volt a kedvencem. Gyerekként nagyon szerettem ezt a könyvet.
A mondókák zöme tetszett, ahogyan a tanulságos mesék is. Értékelem, hogy a versikék más-más betűre vannak kihegyezve, mindegyik mást gyakoroltat – felismerni és kimondani is. Jópofa, hogy egyes helyeken rajzokkal helyettesítenek egy nehezebb szót, így a betűkkel ismerkedő, épp csak olvasni tanuló gyerekek is könnyen boldogulnak azokkal a történetekkel. Volt azonban néhány bugyuta vers és amolyan „se füle, se farka” mese, amelyekkel nem bírtam megbarátkozni.
Összességében a könyv aranyos, a képeket az ovisok is szívesen elnézegetik, a történetek rövidségük miatt esti mesének is megfelelőek.

Algernon +SP
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Először második ált. iskolás koromban találkoztam vele – mikor a tanítónéni feladta, hogy piros csillagért (!) lehet olvasónaplót csinálni hozzá.
Én pedig minden történetet elolvastam, írtam róla 2 egész mondatot, és illusztráltam is :) A tanítónéni meggyanúsított azzal, nem is én csináltam, hanem édesanyám, de mikor megkérdezett a történetekről, rájött, hogy végigrágtam magam rajta.
Azt mondta, „szorgalmas kislány vagyok” :)

Annemary
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Időnként előveszem és újra olvasom. Szinte beleivódott az agyamba. Nagyon sok mindenre emlékszem belőle, mindig szerettem olvasni.

Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Gyerekként is nagyon szertettem olvasni , most is nagyszerű élmény volt. A legtöbb mesére és mondókára emlékeztem még most is.
Kedves , aranyos szépen illusztrált könyv.

Paulina_Sándorné
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Úgy örülök neki, hogy a kezembe került. Imádtam gyerekként és felnőttként is egyaránt. Tetszenek a mesék, a versek. Imádom a rajzokat. Eszembe hozza, mikor gyakoroltuk az olvasást a gyermekeimmel. Ez egy örök klasszikus.

Georginanéven P
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Kisiskolás korom egyik kiemelkedő emléke, a Mosó Masa mosodája mellett. :-)

abstractelf
Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon

Őt is gyakran forgattam kicsiként, de a Mosó Masa mosodájánál kicsit kevésbé szerettem.

Sárikának,

s Zakariás
evett tizenkettőt.

Kapcsolódó szócikkek: mákos rétes

Cica-mica, cirmos cica!
Merre ment el Cirok Vica?
Vácra ment,
Tácra ment,
cimbalmozni ment.

12. oldal, Cica-mica...

Kapcsolódó szócikkek: cimbalom · Vác

Ezt a könyvet itt említik