Erdei ​esztendő 9 csillagozás

Varga Domokos: Erdei esztendő

Milyen az erdő élete, mit hoz a tizenkét hónap januártól decemberig, amíg betelik az esztendő? Vaddisznó csörtet a téli éjszakában, fácán gubbaszt a faágon. Kidugják fejüket a hó alól az első virágok, a még csupasz ágakon megszólal a cinke: „kicsit ér”. A kikelet hírét hozzák a szép szavú erdei pacsirták, pelyhesedik a fűzbokrok barkája, munkához látnak a méhek. A buzgó bóklászok meg az erdei vadak örömére bőségesen megterül a nyár asztala bogyóval, gyümölccsel, gombával. Az ősz közeledtével agancsukat köszörülik, majd összemérik erejüket a szarvasbikák, lombját hullatja a tölgy, a bükk, s begubódzik, téli álomra tér az erdő. Berki Viola színes illusztrációi díszítik ezt a kis könyvet, amely a természet szeretetére tanítja olvasóit.

Eredeti megjelenés éve: 1973

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1979
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631114031 · Illusztrálta: Berki Viola
Móra, Budapest, 1973
34 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Berki Viola

krlany I>!
Varga Domokos: Erdei esztendő

Ez amolyan békebeli ismeretterjesztő könyv, ahol rengeteg információt kapunk, ámde itt vannak nekünk a pár soros évszakhoz, hónaphoz kapcsolódó versek is. Az illusztrációk szépek és élethűek, és egész sok madarat is meg lehet tanulni a könyvből.

eeszter>!
Varga Domokos: Erdei esztendő

Ahogy a címe ígéri, bemutatja a könyv, hogy hogy telik el az év az erdőben, szépen lebontva az eseményeket hónapokra. Nagyon hangulatos kötet.

ÁrnyékVirág>!
Varga Domokos: Erdei esztendő

„Kerek egy ég alatt kerek egy istenfa, Kerek istenfának szép tizenkét ága, Szép tizenkét ágán ötvenkét virága, Ötvenkét virágán három aranyalma”.
Ez a bájos, csodaszép rajzokkal gazdagon díszített könyv a tizenkét ágat, avagy hónapot veszi sorra, a jeges-havas januártól a didergős decemberig, mert az erdő mindig él, a havas ágon ücsörgő cinke, a csíkos vadmalac, a fürge mókus, a tarka virágok mind-mind egy nagy, végtelenül bölcs törvényt követnek.
Tetszett, megtartom :)

Genovéva_Évi>!
Varga Domokos: Erdei esztendő

Imádtam, ma akadtam rá a könyvtárban. Olyan igazi régi hangulatú mesés könyv. Erdő, növények és állatvilág, minden amit én is annyira szeretek. Csodás illusztrációkkal ellátva, hasznos információkkal, nem csak gyerekeknek. Még nekem is „mondott” újat a könyv . Hangulatos :) szerettem :)