A ​kígyó ölelése I-II. (Féregszív 2-3.) 2 csillagozás

Varga Csaba Béla: A kígyó ölelése I-II. Varga Csaba Béla: A kígyó ölelése I-II.

Szülőbolygónk ​az idegenek uralma alá került.

A jólétért cserébe lemondtunk a szabadságunkról. Elképzelhetetlen gazdagság vár azokra, akik hajlandóak lelkifurdalás nélkül kiszolgálni a gazdáinkat.

Az ismerősnek tűnő közép-európai országban azonban ott rejtőzködnek egy vesztes csillagbirodalom gyermekei is. Vezetőjük, Kevin nehéz döntés előtt áll. Maradjanak-e a Földön, miközben szeretteiket elnyelte a világűr, vagy inkább őseik sosem látott szülőbolygóján volna a helyük?

Döntenie kell Kevin szép kedvesének, a bosszú Fehér Angyalának is. Mi a fontosabb, a szerelem vagy a megtorlás?

Közben egy idős tudós rájön, milyen összefüggés van Atlantisz, az egyiptomi piramisok és az angol királynő koronája között. A mélységből a rémálmok szörnyetegei bukkannak elő, hogy befejezzék egy tízezer évvel ezelőtti háború utolsó csatáját.

Halál vár az emberiségre.

Kevin csak akkor mentheti meg a Földet és az itt élő férgeket, ha sikerül maga mellé… (tovább)

Delta Vision, 2016
Delta Vision, 2016
Delta Vision, Budapest, 2016

ftamas>!
Varga Csaba Béla: A kígyó ölelése I-II.

A könyvtár segítségével csak az első kötetet olvastam el, így a második bizonytalan ideig félbehagyva, míg nem jutok hozzá.

A kötet nyilván az első rész folytatása és precíz módon nem csak a jót, hanem a rosszat is folytatni akarja az író. Van egy főszál, ami viszonylag izgalmas, de időnként ellaposodik és vannak szösszenetek amikkel megszakítja a főszálat. Ezekkel a kis oldalágakkal nem annyira törődik és a többsége egyáltalán nem is érdekes. Van amikor akár érdekes is lehetett volna, de el van kapkodva és nincs meg a hangulata. Rengetegszer csak elharapja azt amit gondol és nem írja le, így néhol zavarossá válik. Van egy rész amikor azt mondja olyan mint valami a Godzillából. Mégis honnan kéne tudnom, hogy mi a francra gondol. Aztán leírja, hogy bokszolt egyet, így legalább Godzillát kizártam, bár ezzel még mindig nem jutottam közelebb a megoldáshoz.

Mindezen hibák ellenére mégis van benne izgalom és ötlet. Az az igazság, hogy egy véres kezű szerkesztőre lenne szüksége, aki megmondja, hogy ez itt kevés, ez pedig unalmas. Itt pedig úgy látszik mintha egy haver szerkesztette volna, ami nem lehetetlen, mivel munkatársakról van szó.

Ha könyvtár is úgy akarja folytatom, de többet vártam.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Varga Csaba Béla: A kígyó ölelése I-II.

remek folytatás lett.izgalmas ,egy percre sem áll meg a cselekmény .van minden ami kel harc,árulás ,veszteség.