A ​kőkor élő nyelve 4 csillagozás

Varga Csaba: A kőkor élő nyelve

„A KŐKOR SZAVA: KÉP”. A kőkor nyelvének beszélői ugyanis mindig „képet mondtak” egymásnak, maguk az ősi szavak is „mondott képek”, látványok.A könyv részletesen igazolja, hogy Európában a magyar nyelv őrzi legtisztábban – lényegét tekintve csaknem változatlanul – a kőkor nyelvét, gondolkodásmódját; valóságos élő kövület. Egy teljes fejezet igazolja, hogy – többek között – az ókori latin nyelv is mennyire jelentős tárháza a kőkori nyelvnek.Külön érdekessége e könyvnek, hogy a kőkori pont-pont-vesszőcske számírást szemlélve felfedezhetjük: számneveink jó része nem is az ókori, hanem egyenest az őskori számírás emléke. 15.000 évvel ezelőtti arcképcsarnokban is gyönyörködhetünk.

Eredeti megjelenés éve: 2003

>!
Fríg, Pilisszentiván, 2003
458 oldal · ISBN: 963210191X

Várólistára tette 5

Kívánságlistára tette 5


Kiemelt értékelések

mohapapa I>!
Varga Csaba: A kőkor élő nyelve

Nem olvastam még Varga Csaba egyik könyvét sem, logiusan ez volt az első.

A szerző a vaskos, de szellősen szedett kötetben gyakorlatilag egyetlen dolgot igyekszik bebizonyítani: a magyar nyelv belső redszere okán az egyik legősibb, legösszetettebb, leglogikusabb nyelv a világon. S amely nyelv írásbelisége gyakrolatilag az egyik, ha nem a legrégebbi írás. Természetesen itt nem a latin betűs, hanem a rovásírásos írásbeliségre utal.

Mivel sajnos elítélhetőn kevés ismeretem van a más nyelvekkel való összehasonlításhoz, ezt megítélni nem vagyok hivatott. Amit azonban Varga Csaba a magyar nyelv gyökrendszeréről kifejt, s amit a gyökcsaládok felfoghatóan megfogalmazott bemutatásával bizonyít, az meglepő és hihető. Pedig majd' ötven éve magyarul beszélek, de a nyelvünk belső logikájára ebből a szempontból még soha nem csudálkoztam rá. Mindeképpen keresgélek még ebben a témában írásokat: egyelre Kiss Dénes könyvét szereztem be, illetve szintén tőle itt áll még a polcomon a Magyarságtudományi Füzetek 6. kötete.

Azért is van bennem kíváncsiság, mert Varga Csaba könyve nem elégítette ki teljesen, azt amit felkeltetett bennem, valami, nem tudom mi, még hiányzott belőle.De alapnak, kiindulási pontnak mindenképpen megfelelő.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Varga_Csaba_%28filmrendez%…
http://www.varga.hu/A%20MULT%20NAGY%20TITKAI/MIRE%20LEH…

Arianrhod P>!
Varga Csaba: A kőkor élő nyelve

A legjobb könyve. Itt még bizonyít, érvel, meggyőz. És nagyon sok igazsága vagyon.


Hasonló könyvek címkék alapján

Sudár Balázs (szerk.): A honfoglalók műveltsége
Tóth Béla: Szájról szájra
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai
Yuval Noah Harari: Sapiens
Zaicz Gábor (szerk.): Etimológiai szótár
Benkő Loránd (szerk.): A magyar nyelv történeti-etimológiai szótára I-IV.
Michael Roaf: A mezopotámiai világ atlasza
Sándor Klára: Nyelvrokonság és hunhagyomány
Zelliger Erzsébet: A Tihanyi Alapítólevél
Hajdu Endre (szerk.): Anthologia Hungarica