Fehérjemítosz 12 csillagozás

Varga Balázs: Fehérjemítosz

Növényi sporttáplálkozás a gyakorlatban. Tudományos alapokon, fikciótól mentesen!
Miért tud egy sportolónak több energiát biztosítani egy megfelelően beállított növényi alapú étrend? Valóban lehetséges masszív izomzatot építeni csak növényi étrenden? Tényleg lehet fogyni kalóriaszámolás nélkül?
A Fehérjemítosz átfogóan, tudományos alapokon foglalkozik a növényi alapú sporttáplálkozással. Világosan és közérthetően mutatja be, milyen élettani összefüggés van az étrend és a sportteljesítmény között. Nem csak sportolóknak szól, hanem minden olyan embernek, aki szeretne szálkás és egyben izmos testet elérni megkötések nélkül. Végre egy könyv, ami utat mutat a sok táplálkozási étrend útvesztőjében és ismerteti, hogy az egészséges étkezés nem a kalóriaszámolásról szól.
Ez a könyv nem csak sporttáplálkozással foglalkozik, számtalan étkezéssel kapcsolatos tévhitet és mítoszt oszlat el, megannyi hasznos és szükséges tanáccsal szolgál.

Imaginative, 2017

Varga Balázs: Fehérjemítosz

Varga Balázs: Fehérjemítosz Fedezd fel a tápanyagdús növényi étkezést, és érd el a maximális sportteljesítményt!

Haveromtól kaptam a könyvet kölcsönbe (kösz, Krisz!), aki már gimis korunk óta odafigyel a táplálkozásra és a mozgásra, most személyi edzőként dolgozik és lassan négy hónapja nem evett húst. (Az állati fehérjéről azonban nem teljesen mondott le, pl. a tojással nem hagyott fel) Még gimis korunkban meg volt róla győződve, hogy kell a fehérjeturmix és a csirke+rizs, ha tömeget szeretnénk növelni, más különben mi a jóistentől tudnánk izmosodni, miből nyerhetnénk fehérjét?!

Nos, azóta pálfordulás történt, és ezt a változást velem is meg akarta osztani. Úgy gondolom, változatosan eszem, azért akkora húsfaló nem vagyok, disznót nem is eszem, de egy jó szaftos marhahúsos hamburgert sosem vetnék meg. Legalábbis gondoltam eddig, hiszen a szerző rengeteg hivatkozással alátámasztva elmagyarázza, hogy miért káros a hús, és miért is olyan egészséges a növényi étkezés. Valóban tudományos alapú, fikciótól mentes, nincs humbug, kizárólag a tény.

Érdemes elolvasni annak, akinek néha már elege van a sok csirkéből és rántott húsból (én néha úgy érzem), és változatosabban akarna étkezni, plusz sok-sok táplálkozási infóval gazdagodni, mert ~230 oldalban minden benne van, amit a vegán étkezésről tudni kell. Hasznos könyv, intelligens szerzővel, én is csak ajánlani tudom!

Dorothy_Gray P>!
Varga Balázs: Fehérjemítosz

Tényekkel alátámasztott, tudományos írás, nem ideológiáktól hemzsegő katyvasz. Aki kacsintgat a növényi táplálkozás irányába és akár profi sportoló akár a „csirkerizzsel meg sok fehérje mer' az a jó” beállítottságú testépítő akár csak az érdeklődési körét tágító emberke, szóval mindenkinek érdemes elolvasnia. Vesztenivaló nincs. Nyerni viszont sokat lehet ;)

marcopsycho>!
Varga Balázs: Fehérjemítosz

Remek könyv, nagyon hasznos információkkal, hiteles forrásokkal alátámasztva.

markiboi>!

Nem azon múlik, hogy sportoltál-e, vagy egészségesen étkeztél-e azelőtt. Csakis a jelen számít és a most. Azok az emberek, akik hátránnyal indulnak, nagyobb sikereket szoktak elérni, mint azok, akiknek már van pozitív múltjuk. Mert sokkal erősebben hajtja őket a vágy a változásra. A változásra, amely először egy pillangó szárnyai által keltett hullámhoz hasonlít, majd egy év múlva egy sárkány üvöltése lesz.

222. oldal, 15. rész - Zárszó (Imaginative Bt., 2017)

markiboi>!

Vegyünk egy evőkanál kókuszolajat, mérjük meg, és mi magunk is rájöhetünk arra, hogy egy teljes evőkanál kókuszolaj 120 kalóriát tartalmaz. Ami nagyon sok! Ez a mennyiség 10 dkg főtt basmati rizsnek felel meg. Gondoljunk csak bele. Ennyi rizstől egész jól lehet lakni. Egy evőkanál kókuszolajtól? A válasz magától értetődő. Több kalória van grammjában, mint bármelyik más ételben, és közben nincs benne semmilyen hasznos tápanyag. Miért gondoljuk azt, hogy egy magasan koncentrált zsír egészséges lehet?

40. oldal - 3. rész, Az étel (Imaginative Bt., 2017)

Kapcsolódó szócikkek: kókuszolaj
markiboi>!

A cukorbetegséget nem a szénhidrátok okozzák. Sőt! A cukorbetegség gyógyszeres kezelés nélkül gyógyítható, megfelelően beállított táplálkozási étrenddel.
Az elhízást nem a szénhidrátok okozzák! Ezt a régi bevett sztereotípiát el kell felejteni. A titok abban rejlik, hogy az étrendet nem az egyes makronutriensekre kell külön-külön lebontani és az egyes elemeket megvonni, hanem az arányokban rejlő lehetőségeket a természetadta bölcsességgel kiaknázni. Éppen ezért étrendünk körülbelül 80%-a legyen teljes értékű, feldolgozhatatlan szénhidrát! A finomított lisztes, feldolgozott szénhidrátok továbbra is tiltólistán vannak.

39. oldal, 3. rész - Az étel (Imaginative Bt., 2017)

markiboi>!

A kókuszolajnak közepes láncú zsírsavai vannak, amelyeknek hatása van az LDL koleszterinre. A kaprinsav és a laurinsav vírusellenes tulajdonságai viszont jók. De csak ezért ne fogyasszunk kókuszolajat. Ezzel az érveléssel a dohányzás is teljesen egészséges, mert a dohánynak antioxidáns tulajdonsága van, vagy akár az alkoholfogyasztás, mert az megöl néhány mikrobát.

41. oldal - 3. rész, Az étel (Imaginative Bt., 2017)

Kapcsolódó szócikkek: dohányzás · kókuszolaj