Négy ​Kerék Autóklinika (Négy Kerék Autóklinika 1.) 14 csillagozás

Várfalvy Emőke: Négy Kerék Autóklinika

A Négy Kerék Autóklinika egy kis vidéki városban működik, és a szerelőknek köszönhetően a legjobb a környéken. A három Zoli, azaz Hozi, Lezo és Nemzoli rajong a régi autókért, hiszen azokat sokkal izgalmasabb javítani, mint az új modelleket.
A kötet öt meséjében egy-egy öreg autót gyógyítanak meg. Katica, az öreg bogárhátú, a köhögős Tóbiás, a kis rózsaszín Mini, a családi autó, Zaffi és az Autómentős Pityu által bevontatott tűzoltó-rohamkocsi legalább annyira különleges és szeretnivaló, mint a gazdáik.
A Zolik pedig fantasztikusan ügyesek!
A kötetet minden meseszerető kisgyereknek ajánljuk, de járműrajongóknak kötelező!

Cerkabella, Szentendre, 2019
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808227 · Illusztrálta: Orosz Annabella

Nikolett0907 P>!

Bővebb értékelés a blogomon:

Várfalvy Emőke: Négy kerék autóklinika című mesekönyve már a borító alapján is megtetszett, hiszen egy komikus jelenetet ábrázol, ahol négy szerelő parádézik egy kis piros autóban. A négy legény nem más, mint a címet is viselő Négy kerék autóklinika szerelői: Horváth Zoli, Lengyel Zoli és Cseh Gabi, de mint megtudtam senki nem hívja őket így, csupán Zolik néven ismertek. És nem feledkezhetek meg Misáról sem, hiszen övé a szerelőműhely. Sok visszatérő „vendég” fordul meg a műhelyben, mindenki szívén viseli kis kedvence sorsát. A kötet öt történetet mesél el.

Az első, mely az Öreg autó nem vén autó címet viseli, egy kedves öregúrról szól, aki nagy becsben tartja a „bogárkáját”. Nagyon kedves és aranyos történet, én biztos nagyon boldog lennék a kis autó helyében, hogy valaki ilyen nagy odafigyeléssel törődik velem…

csucsorka IP>!
Várfalvy Emőke: Négy Kerék Autóklinika

Azt hittem, igazi fiús mesékre számíthatok majd, és megvallom, kicsit tartottam is attól, hogy nem csúsznak majd ezek a történetek. De engem lepett meg legjobban, hogy odabent igazi családi mesék fogadtak, amit a felnőttek, kislányok és nagyfiúk is élvezettel hallgathatnak.

A Zolik már önmagukban elég szórakoztatóak voltak, tetszett, hogy mindenki kedves volt egymással de nem mézes-mázosan; hogy a történetek megmutatták, milyen fontos tuljdonság a megbízhatóság; de ami végképp és teljesen levett a lábamról, az mégiscsak Orosz Annabella illusztrációja. Egyszerűen képtelen vagyok betelni a munkáival, innen is magával vitte a szívem.

dianna76 P>!
Várfalvy Emőke: Négy Kerék Autóklinika

Ahány autó, annyi féle tulajdonos. Nekem kicsit unalmasak voltak ezek a mesék. Csak arról szóltak, hogy történt valami egy autóval, bevitték a műhelybe, megjavították s mehetett haza. A szereplőkről, tulajdonosokról akad némi információ, de jó lett volna valami bővebb összekötő történet, cselekményszál. De ugye nem én vagyok a célkorosztály. Óvodás kisfiúk biztosan szeretni tudják az autók miatt. S némi műszaki, szerelési ismeretet is nyerhetnek belőle. A képi világ tetszett, van, ami kimondottan szemet gyönyörködtető. Fel is lapozom még egyszer.

Cerkabella, Szentendre, 2019
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808227 · Illusztrálta: Orosz Annabella
Rózsabogár78>!
Várfalvy Emőke: Négy Kerék Autóklinika

Érdekes kis történetek, de azért olykor elgondolkodom, hogy ennek a korosztálynak az utolsó történet ami konkrétan egy zsarolás, vajon mit mondhat (egy majdnem nyolcévesnek azért el kellett magyarázni, bocs nem néz filmeket) vagy a nepperek mint olyanok vajon hogyan jelennek meg a világukban. Tévedés ne essék, nem gondolom, hogy burok kell a gyerekeknek, de ha 4+ a célközönség, akkor ez még azért kicsit korai. Amúgy jópofa könyv, a rajzok pedig kifejezetten viccesre sikerültek.

belladonnatook>!
Várfalvy Emőke: Négy Kerék Autóklinika

nagyon vicces, nagyon menő, szellemes, nem erőltetett. szeretem a Zolikat

Nikolett0907 P>!

Kora reggel, ha szép volt az idő, Misa előszeretettel ült ki a Négy Kerék Autóklinika kissé poros udvarára.

Négy Kerék Autóklinika sorozat · Összehasonlítás