Artúr ​király fesztiválja 16 csillagozás

Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Artúr királyt kerek asztaláról ismerik. Pedig egyszer fesztivált is rendezett, ahol a vitézek sok-sok állat közül választották ki hivatalos hátasukat. Csöppenj bele egy középkori fesztivál világába, és válogass te is az állatok közül! Vajon melyik lesz a győztes?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 2022
32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636030537 · Illusztrálta: Tuza Edit

Tarja_Kauppinen IP>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Megfelelő mértékben modern mese, melyből leginkább az állatok tulajdonságait ismerhetjük meg. Van benne humor, és egy csöppet még az érzelmi intelligenciát is fejleszti. A kezdő olvasók számára a végén lévő feladatok és a matricák további vonzerőt jelenthetnek.

nicosia P>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Modern köntösbe bújtatott középkori történet az elsősöknek. A szerző sorozatban megszokott módon szótagolja a nehezebb szavakat. Az illusztrációk illenek a meséhez, kedvesek, humorosak. A történet tulajdonképpen egy állatvásár bemutatása, az egyes állatok egy-egy tulajdonságának kiemelésével. Szegény ökör felhasználási módja nem túl állatbarát, de a történet vicces, és érdekes.

Nikolett0907 P>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

„Aki szegény, gyalog megyen, aki gazdag, hátast vegyen!”

Számomra eddig Várfalvy Emőke szerző neve egyet jelentett a jó humorú, kicsit kalandos történetekkel. Több kötetét is volt szerencsém kézbe venni, hiszen nagy kedvencem a mai napig Várfalvy Emőke: Négy Kerék Autóklinika című kötete vagy ennek folytatását, a Várfalvy Emőke: Még húsz kerék című meséjét is szerettem.

Az írónő mostani írása a Móra Kiadó – Már tudok olvasni sajátos sorozatának egyik könyveként jelent meg, amely a még éppen csak olvasni tudó, illetve tanuló gyermekeknek szól.

A történet alapjai Artúr király legendáját veszik górcső alá, egy bizonyos sajátos felhanggal, amelyben megtudhatunk olyan plusz információkat is, hogy mi az eltérés a ló és a szamár között, vagy, hogy hogyan kapták az emberek hőstetteikért a lovagi címeket.

A már megszokott szótagolás segíti az olvasni vágyó gyermeket, ellenben a mese lapos és őszintén szólva cseppet bugyuta is. Az illusztációkat Tuza Edit álmodta meg a számunkra, amelyek határozottan vidámságot kölcsönöznek a mesének. A kötet végén található feladatok is segítik az olvasási készség fejlődését.

Úgy gondolom, hogy egy olvasásnak még megfelel, de többszöri kézbevételre már kevésbé alkalmas.

Móra, Budapest, 2022
32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636030537 · Illusztrálta: Tuza Edit
Katalin_V_Tóth>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Humoros, aranyos történet kezdő olvasóknak. Kevés szöveg, nagy képek vannak a könyvben, és a hosszabb szavak szótagolva is olvashatók. A történet végén kis feladatok is segítik a szöveg feldolgozását, megértését. A sikeres olvasásért pedig oklevél is jár.

PTJulia P>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Mókás olvasmány a kezdő olvasók számára, a fiam jókat kacarászott olvasás közben. Micsoda kérdések foglalkoztatják Artúr király lovagjait, s micsoda castingot rendeznek! :-))

pveronika>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Várfalvy Emőke első könyve a Már tudok olvasni sorozatban, az Artúr király fesztiválja egy nagyon-nagyon aranyos és vicces történet, amely azt meséli el, hogy hogyan választották végül a lovagok a lovat hátasnak a strucc, az elefánt, a zsiráf, az ökör, a szamár vagy éppen a teve helyett. Mindegyik választási lehetőségnek volt előnye és hátránya is, de végül arra jutottak, hogy mégiscsak a ló a legalkalmasabb állat erre a célra.

Ez a kötet a sorozat első szintjét képviseli sok illusztrációval, kevés szöveggel és egyszerű, könnyen követhető történetvezetéssel. Ebben a könyvben a betűk mérete kissé nagyobb és a bonyolultabb szavak segítségképpen szótagolva is feltüntetésre kerültek az oldalakon. Tuza Edit rajzai nagyon tetszettek és véleményem szerint igazán sikerült eltalálniuk a mese hangulatát.

Végig nagyon ötletes és szórakoztató volt ez a történet, sőt egy kis csattanó is helyet kapott a mese végén. Bencének is nagyon tetszett, többször is el kellett mesélni neki és úgy gondolom, hogy ha elkezdünk mi is ismerkedni az olvasással, akkor valószínűleg ezzel a kötettel fogjuk kezdeni.

Összességében én bátran ajánlom ezt a kötetet első osztályosoknak, de akár már lelkesebb óvodások számára is.

krlany I>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Artúr király fesztiválja nem elégé fesztivál, és nem elégé Artúr királyos. A hátas mustra mókás. A végén a feladatok jók, de a színezett betűkből megkapott megfejtésről szó sincs, pedig spoiler. Akiről meg egy szó nincs sem a sztoriban, sem a feladatoknál, csak egyszer csak ott van. De azt sem tudják meg a gyerkőcök, hogy ki ő. Ez szerintem hiány.

Ancsúr>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Ez volt az első könyv, amit a Móra kiadó Már tudok olvasni sorozatából olvastam, de remélem, hogy nem az utolsó. Ugyanis ez a könyv közel sem Artúr királyról szólt, hanem inkább arról, hogy „ha ló nincs, akkor jó a szamár is". És mindezt egy roppant mulatságos kivitelezésben.
Nagyon tetszett a könyv felépítése, összeszedettsége. Annyira logikus volt, és annyira szépen felépítette az írónő a történetet az utolsó mondatig, ahol végre lecsaphattuk a poént, hogy én csak pislogtam. De vigyorogva pislogtam. Egyszerűen nem lehetett nem szeretni ezt a könyvecskét.

Juca P>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Nagyon jól sikerült. A Már tudok olvasni sorozat 1. szintje, kellőképpen rövid a fiatal olvasóknak, és elég humoros ahhoz, hogy fenntartsa az érdeklődést. Az 1. szint könyvei közül már olvastam néhányat, de eddig ez tetszett a legjobban.

Aurora_>!
Várfalvy Emőke: Artúr király fesztiválja

Aranyos könyvecske, egy kedves tanárom illusztrálta, így mindenképp be szerettem volna szerezni. A történet szórakoztató, a rajzok gyönyörűek, bár az illusztrátor munkáját személyesen is ismerve nem is vártam mást. Véleményem szerint a gyerekek számára is könnyen érthető, a szótagolt szavakkal még könnyebben tanulhatnak új, nehezebb szavakat. A könyv végén játékos feladatokkal elevenítik fel a gyerekek tudását, ezért pedig még matricákat is gyűjthetnek, ami külön motiváló lehet számukra.