Varázslatos ​utazás 14 csillagozás

Esti mesék a világ minden tájáról

„Mondasz egy mesét?”

A világon nincs olyan gyerek, akinek ne hagyná el ajkát ez a kérdés, amikor közeledik a lefekvés ideje. Mindegy, hogy tündérekről vagy manókról, zebrákról vagy pintyekről szól majd a mese, a kicsiknek kizárólag egyetlen dolog számít: a varázslatos fantázia!

A Varázslatos utazás a világ minden tájáról származó tündérmeséket gyűjti egy csokorba. A történetek egyszerre szívmelengetőek és kalandosak, nincs bennük semmi félelmetes, ami nyugtalanítaná vagy megijesztené a gyerekeket elalvás előtt. Segítenek álomba ringatni őket, hogy éjszakánként zavartalanul pihenhessenek Álomországban.

Eredeti cím: Good Night from All Over the World

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Móra, Budapest, 2020
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634864905 · Fordította: Puszta Szilvia · Illusztrálta: Láng Anna

pveronika>!

Varázslatos utazás Esti mesék a világ minden tájáról

A Varázslatos utazás egy kívül-belül csodálatos mesegyűjtemény. Ez szépséges illusztrációkkal gazdagított kötet arra vállalkozott, hogy a világ minden tájáról csokorba gyűjtse a legszebb, legaranyosabb, legtanulságosabb történeteket.

Ez a könyv valóban olyan, mint egy varázslatos utazás, amely nem csak Európa országaiba, de egy szempillantás alatt Brazíliába, Indiába, Pakisztánba, Kongóba vagy éppen Kanadába repít bennünket. A történetek hossza pont tökéletes egy esti meséhez, többnyire nem hosszabbak pár oldalnál, így a kisebb gyerekek figyelmét is fenn tudja tartani. A kötet 60 ország meséit gyűjtötte össze, és amennyire különbözőek a világ kultúrai, olyannyira csodálatosan sokszínűek maguk a történetek is. Nagyon tetszik, hogy mindegyik mesében van valami különleges, és rengeteg helyen megcsillan az adott népre jellemző furfangos észjárás, egy-egy ismert motívum vagy egy a területre jellemző állat.

Talán azért is került annyira közel a szívemhez ez a kötet, mert számomra a Minden napra egy mese című könyvet idézte fel, csak egy sokkal szebb és varázslatosabb kiadásban. Az a könyv annak idején szintén a Móra Kiadónál jelent meg, és bár évtizedek teltek el az első kiadás óta, azóta is az egyik kedvenc meséskönyvem. Az a kötet szintén számos nemzet egy-egy rövid meséjét tartalmazta, és emlékszem rá, hogy milyen izgatottan vártam mindig, hogy esténként milyen izgalmas történet vár majd rám, vagy milyen világába csöppenhetek majd bele. A Varázslatos utazás annyival ad többet, hogy mivel kevesebb a történet, úgy érzem, hogy gondosabban tudták válogatni őket, és bár itt sem nyerte el maradéktalanul minden mese a tetszésemet, úgy érzem, hogy a kötetben szereplő minden egyes történetnek megvan a maga értéke.

Személy szerint nekem nagyon tetszenek Láng Anna illusztrációi. Több, hazánkban is megjelent könyvet illusztrált már, így talán neve nem ismeretlen az olvasók számára. Nagyon egyedi, és felismerhető stílusa van, és a kötetben is sok-sok olyan alkotása van, amit még a falamra is szívesen kitennék.

Ahogy haladtam a történetekkel elgondolkoztam rajta, hogy vajon hogyan választották ki őket. El sem tudom képzelni, hogy vajon mi ennek a menete, de egyszer megpróbálok majd utánajárni. Összességében bár nem mindegyik mese lett a kedvencem, de azt kell, hogy mondjam, hogy határozottan ez az egyik legszebb és legigényesebb mesekönyv, amit eddig a kezembe fogtam. Egyszerűen csodaszép és őszintén ajánlom!

Utószó>!

Varázslatos utazás Esti mesék a világ minden tájáról

Láng Anna gyönyörűen illusztrált mesekönyve már az első pillanatban megfogott, én ugyanis sosem növök fel, és még mindig imádom a tündérmeséket, különösen ha egy ilyen szép és masszív könyvből olvashatom őket. A kötet koncepciója is nagyon szimpatikusnak tűnt, a könyv ugyanis különböző országok meséiből válogat, és szerencsére minden történet címe alatt megtalálhatjuk, hogy pontosan melyik országból származik, így nemcsak esti meseként funkcionálhatnak a mesék, de a kultúrák közötti különbségeket is vizsgálhatjuk rajtuk keresztül. Alaposan megfigyelve ugyanis, hogy melyik mese honnan származik, kirajzolódnak különbségek a különböző kultúrák között, bár az is igaz, hogy a történetek alapja és a mondanivalók nagyjából mindenhol azonosak, így a kötet általános emberi értékekre is felhívja a figyelmet.
Ami az illusztrációkon kívül még azonnal feltűnt, az a mesék viszonylag rövid terjedelme, hiszen egyik történet sem hosszabb három-négy oldalnál. Ez ideálissá teszi a kötetet olyan szülők számára, akiknek nincs sok idejük vagy türelmük mesét olvasni, de az olyan gyerekeket is megfoghatja a könyv, akik még csak most tanulnak olvasni. Ugyanakkor ez a rövidség véleményem szerint nem mindig vált a történetek javára. Különösen az egy oldalas meséknél éreztem, hogy elkapkodottak, nincs elég idő rá, hogy a kis olvasók vagy hallgatók izguljanak, megismerjék a kort vagy a főszereplő életkörülményeit, és a tanulságok is csak nagyon röviden jelennek meg.

Bővebb értékelés a blogomon: https://www.utoszo.hu/2020/05/11/lang-anna-varazslatos-…

LadyM>!

Varázslatos utazás Esti mesék a világ minden tájáról

Imádtam, még felnőtt fejjel is. Simán befaltam egy ültő helyemben. Most kezdem újra a gyerkőcökkel. :D

Zalkodi_Erna>!

Varázslatos utazás Esti mesék a világ minden tájáról

Régóta szemezgettem már a könyvvel, de valamiért féltem megvenni. Úgy gondoltam, a szokásos átlagos mesék gyűjteménye lesz. Szerencsére ki tudtam hozni a könyvtárból. Néhány oldal után meg is rendeltem, kell egy ilyen itthonra is. Tele van csupa érdekes, rövidke mesével, ami nem csak a gyermeknek élmény, hanem a felolvasónak is. Izgalom van benne, de agresszió nincs, így nem okozhat gondot az érzékeny lelkű gyerkőcöknek sem. Ebben a könyvben nemcsak a mesék, de az illusztrációk is csodálatosak. Ez a könyv megéri a pénzét.