Írd ​füllel! 1 csillagozás

Ványi Ágnes – Schwalmné Navratil Katalin: Írd füllel!

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Műszaki, Budapest, 1999

Trudiz >!
Ványi Ágnes – Schwalmné Navratil Katalin: Írd füllel!

Ványi Ágnes – Schwalmné Navratil Katalin: Írd füllel! Beszédhanghallás-fejlesztésen alapuló helyesírási gyakorló anyag 3-8. osztályos gyermekek számára

Számokban kifejezve: 241 feladat, 12 melléklet, mely szógyűjteményeket tartalmaz, s végül a feladatok megoldásai. Mindez 160 oldalon olvasható. Kiváló feladatok segítik a segíteni vágyó felnőttet, legyen az tanító vagy szülő.
3-8. osztályos gyerekek számára ajánlják a szerzők. Kiegészítendő mondatok, szópárok, kiejtést segítő, gyakorló feladatok, szóalkotások, szétválogatások, mondatba helyezés, rejtvény és még számos ösztönző, ötletes megoldásra váró „kihívás” vár a gyerekekre.

Trudiz >!

Hazánkban a nyelvtan tanítása túlnyomó részben szabályismertetésen alapszik. Pedig a 6 tipikus helyesírási hiba közül az első három csak akkor javítható, ha fejlesztjük a gyermekek fonéma-kategorizációs készségét.

Trudiz >!

Dicsérjük sokat a gyereket, hogy a motiváltságot minél tovább fönn lehessen tartani. Kisebb gyerekek esetében bevezethetünk jutalmazási rendszert is.

PÁROSAN PÁRBA (p-b)

Púpja van a tevének
Búbja a kemencének.

Nyáron a fa lombos
Róka farka lompos.

Mennykő csapjon bele Pálba,
Hogyha nem visz el a bálba!

A vad a ligeten átrobog,
Dobog a föld, az ág ropog.

Trudiz >!

A tanulók 5%-a diszlexiás, másoknál csak kisebb nehézségek jelentkeznek.
Jellegzetes diszlexiás tünetek:
– betűcserék,
– betűkihagyások,
– betűbetoldások,
– szótagkihagyások,
– szótagbetoldások,
– az olvasás-írás irányának megváltoztatása,
– lassú ütem.

MESEVILÁG

Ez a falu de szép falu!
Itt minden ház fehér falú.
A boltokban sok az áru,
És majd minden olcsó árú.
Itt nem hallik soha szitok,
Háborút hát én se szítok.
Itt nem számít az öregkor,
Elkerül a betegség, kór.
Itt a béke örök.