A ​tündekirály utazása (A tündekirály 2.) 9 csillagozás

Vanessa Walder: A tündekirály utazása

„Erik a mobiltelefonra pillantott. Kételkedett benne, hogy a rendőrség bármit kideríthet az esetről. Csak egyvalaki tud ebben segíteni. Eriknek Ariennre volt szüksége, hogy elérje ezt a valakit. A Varázserdőben nincs telefon. Még a Tündekirály palotájában sem.”
Hogy kerülnek a koboldok a múzeumba? Erik alig hisz a szemének. Mégis minden világossá válik, amikor segélyhívás érkezik: A Varázserdő és Emberfölde közötti határ megnyílt! Leandro, a tündekirály azonnal cselekszik, hogy megakadályozza a katasztrófát. Obligo, a sárkány hátán Arienn és Erik is a Varázserdőbe indulnak, ahol új kaland veszi kezdetét.

Eredeti cím: Der Feuerflug des Elfenkönigs

Eredeti megjelenés éve: 2009

Pongrác, Budapest, 2010
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638901361 · Fordította: Gémes Szilvia · Illusztrálta: Almud Kunert

krlany I>!
Vanessa Walder: A tündekirály utazása

Kalandok, titkok, boszorkányok és némi galiba a kíváncsiság körül, ami az emberek világát és a Varázserdőt összeköti. Még mindig érdekes és izgalmas és legfőképpen mesés. Új szereplőink pedig újabb titkokkal érkeznek. Borz pedig, hát na… fröcskölésügyi miniszter.

Habók P>!
Vanessa Walder: A tündekirály utazása

Megint egy második kötet akadt a kezembe a könyvtárban. De nem bánom. Kicsit hiányzott az első, de a történet így is kerek, Kedves mese a szokásos meselényekkel, (boszorkák, sárkányok, sellők). Meg néhány érdekes újjal (felhőlények, sziklaszörnyek). És egy régi-új kérdéssel: maradni vagy menni, ha elfog a kíváncsiság, a kalandvágy. És mindez csak egy picit érzelgősebb, mint amilyent szeretek.

Szörnyii >!
Vanessa Walder: A tündekirály utazása

Folytatom a sorozat újraolvasását és ez továbbra is egy gyönyörű történet.
Ami nagyon pofán csapott most, hogy idősebb fejjel újra olvastam, hogy a borz szabályai, ami ellen lázadnak az emberi világban lévő szabályok. Amikor az első újításokat vezette be, borzalmasan mérges lettem és hihetetlen módon irritált. Aztán fokozatosan esett le, hogy ezek a szabályok valamiért nagyon ismerősek.
Ez nem vesz el a könyv értékéből és aranyosságból, de nagyon nem szeretem a hasonló csavarokat. spoiler

bronzvilag>!
Vanessa Walder: A tündekirály utazása

A főhős gárdában marad Arienn, de kiegészül egy bűbájos kisboszorkánnyal, aki ismeri a boszorkányok titkát. Árnyalódik a világ, persze megmarad gyermekirodalomnak, de a legjobb fajtából. Szívmelengetően szép a felhőlények és a sziklaszörnyek kapcsolata, ami a regény egyik fő pontja: szimbolikusan ez a párkapcsolati krízis szerintem. Vagy leválás. Az ember menne is, maradna is. Szabadságra vágyna, hajtja a kíváncsiság, közben maradna az ismertnél, szeretettnél. Szerintem az író nagyon jól ért ahhoz, hogy többrétűen értelmezhetőek legyenek a könyvei. Ha innen nézem, kalandregény. Ha onnan, Arienn szimbolikus utazása az emberi kapcsolatok szövevényében.

Cheril>!

A tündekirály elgondolkodva nézte a víz felszínét.
– Az édesanyám elmagyarázta nekem, amikor fiatal voltam és király lettem. Azt mondta, kell, hogy legyen határ a valóság és a fantázia között. Senki sem élhet egy olyan világban, amelyben minden lehetséges. Hogyan álmodhatnánk, ha minden teljesülne? Mivé lenne a csoda, ha minden lehetséges volna? Mi lenne az igazi, ha minden álomszerű?

Cheril>!

Minden hegynél van egy magasabb, minden élvezetnél akad egy még jobb, és minden célnál van egy még távolabbi.

Cheril>!

Ha benned álmok s vágyak élnek,
Légy bár lakója földnek, égnek,
Legyen ruhád toll vagy pikkely,
Hazád lesz e rejtélyes hely.
Élhetsz sötét barlang mélyén,
Magas sziklák meredélyén,
Az otthonod e meseország.

Sziilvia>!

-És hogy magyarázzam meg ezt Obligónak?
Irmelin megvonta a vállát.
-Mondja meg neki felséged az igazat! Úgy hallottam, ez a legjobb módszer, hogy ne keveredjünk fölösleges hazugságokba.

A tündekirály sorozat · Összehasonlítás