A ​Szépség és a Szörnyeteg 33 csillagozás

Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

A szépséges fiatal lány és a csúf szörnyeteg történetét már sokan sokféleképpen feldolgozták. Most francia filmesek készítettek belőle regényt és mesefilmet. A történet hőse egy elszegényedett kereskedő legkisebb lánya, Belle. Az ő szemén keresztül ismerjük meg a Szörnyeteg félelmetes és varázslatokkal teli kastélyát, Belle érzelmeit követve bocsátunk meg a hajdani büszke hercegnek, és fogadjuk őt mi is a szívünkbe.
A meseirodalom egyik legszebb szerelmi története a mindannyiunkat foglalkoztató kérdésekre keresi a választ: Hogyan válhat a rút széppé? Létezik-e még szerelem a csalódás és az árulás után?

Móra, Budapest, 2014
126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631196566 · Fordította: Balla Katalin

Belle · Szörnyeteg · Beauffremont úr

Kitti_Kinczer
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Más mint a klasszikus mese, de nekem tetszett, bár Belle-t nem szerettem meg annyira, mégis ez az elgondolás is tetszik.
Főleg a legvégén, mikor az elképzelésem beigazolódik :)

Masni3
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Egyszer, ezer éve láttam a filmet és kíváncsi lettem, hogy milyen lesz könyvben. Egyszerű kis történet, nem lesz kedvencem, de kikapcsolódni pont jó volt.
Imádom a meséket, és remélem ez sosem fog megváltozni.
Egy dolog zavart nagyon, az pedig a könyv közepére rakott képek. De most komolyan, olyan nehéz lett volna a végére rakni őker?

zsuzana P
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Örök kedvenc. Mindegy milyen formában dolgozzák át, nekem olvasnom kell. :)

Alexa18
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Már láttam a filmet, szóval semmi meglepetést nem okozott. Mindig is ez a mese volt a kedvenceim között, szóval nem bántam meg hogy elolvastam, mert így újra elveszhettem egy kicsit ebben a csodálatos világban. Nagyon tetszettek viszont a könyv közepe táján elhelyezett filmből kiragadott képek. Igazán egyedi ötlet volt, nem emlékszem, hogy láttam-e valaha ilyet egy könyvnél. :)

Kriana
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Imádom a filmet, talán mind közül ez a kedvenc Szépség és a Szörnyeteg feldolgozásom, mert szerintem ez a változat áll legközelebb az eredeti francia népmeséhez. Ezért tényleg nagyon örülök, hogy könyv formában is olvashattam.
Sok film alapján készült regénnyel ellentétben ez összeszedett, olvasmányos formában lett megírva.

Nem sok az egész, száz egynéhány oldal csak az is nagybetűkkel, óriási térközökkel, mégis egy kedves, kerek egész történetet kap az olvasó.
Voltak részek, amik még jobban is tetszettek, mint a filmben, ellenben volt, ahol még szívesen olvastam volna bővebben is, mert így kicsit kurta-furcsa volt.
A Szörnyeget tragikus múltja pedig igazán megindító.

alexa19900726
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Furcsa volt hogy más mint amit a meséből megismertünk megszerettünk, de ettől függetlenűl ugyanúgy imádtam.

DeathQueen
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

"– Belle… ha nem jön vissza…
– Tudom, megöli az egész családomat – csattant fel keményen a lány.
– Nem, én halok bele – fordította el a fejét a Szörnyeteg."

Érdekes volt könyv formájában is elolvasni a már látott filmet. Alapból az egyik kedvenc mesém, úgyhogy már szinte kívülről fújom az egészet. Ez a verzió jobban tetszett. Belle – t már az elejétől fogva szerettem. Bár voltak olyan pillanatok, amikor meg tudtam volna fojtani :D A Szörnyeteget is sikerült megkedvelnem.

Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

A Szépség és a Szörnyeteggel, mint filmmel, már tavaly találkoztam, hiszen nehéz lett volna nem észrevenni a „nagy hírverés” záporában. Tudtam, hogy létezik, de egészen eddig nem láttam. Eljött a nyár, és a film felkerült az HBO GO oldalára, így eldöntöttük, hogy megnézzük.

Bevallom, első reakcióként meglepődtem. A naivitásom természetesen nem határtalan, tudtam, hogy a Disney-rajzfilmtől nagyon el fog térni. Ami azonban meglepő, hogy a legismertebb mesétől, Jeanne-Marie Le Prince de Beaumont változatától is sok dologban eltér: ez a történet leginkább egy felturbózott változat.

Némi csavarként szolgál, hogy a lány álmában különös, múltbéli emlékeket lát, méghozzá egy másik lányét, aki egy jóképű herceg oldalán tűnik fel. Sejthetitek, hogy ebből derül ki a herceg múltja, s az is, hogy miért lett azzá, ami. Nincs új a Nap alatt, nem kell aggódnunk a végkifejletről, azonban egészen meglepő, újfajta megközelítést kapunk a múltat illetően. Ez az, amitől különlegessé válik ez a feldolgozás, hiszen ebben próbálták meg kreativitásukat kiélni a készítők.

Csak a könyvre fókuszálva kiemelendő, hogy szépen kerültek megfogalmazásra az adott jelenetek, egész rendes „körítést” kaptak a párbeszédek. A könyv közepén még néhány színes oldalt is kapunk, ahol a filmekből kivágott képeket szemlélhetjük meg, hogy annak előzetes megtekintése nélkül is legyen egy kis kapaszkodónk arra nézve, hogyan is néznek ki a karakterek. (Igaz, nincsenek sorrendben, ami kicsit megnehezíti az ember dolgát.) Amit viszont sajnálok, hogy a filmben kicsit keveselltem a múltbéli események feltárását, bővítését, ami a könyvben nemhogy több, de inkább még kevesebb helyet kapott. Jó lett volna, ha erre jobban ügyelnek, de hát nem lehet minden filmregény tökéletes, és ha már itt tartunk, talán ez az eddigi leghűebb filmregény, amit olvastam.

Összességében ugyanazoknak az embereknek ajánlom, akiket a film is érdekelne: Ha nem unod egy mese újragondolt változatát, szereted a fantasyt és akad egy-két szabad órád, egy olvasást mindenképpen megér. Én a könyvtárból vettem ki, de tervezem a beszerzését, mert az elolvasása rövidebb időt vesz igénybe, mint a film megnézése, így ha bármikor szeretném újragondolni a történetet, ez tökéletes lesz.

LyliaBloom I
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

Na, ez is megvolt… Nem is tudom, mire számítottam. Ez csak egy száraz leírás, semmi érzelmi töltet.
Lehet, hogy megnézem a filmet, mert ez így nagyon kevés volt.

RoseMarry
Vanessa Rubio-Barreau: A Szépség és a Szörnyeteg

A Szépség és a szörnyeteg az egyik legkedvencebb mesém és bár szerintem a Walt Disney-féle sikerült a legjobban, és az az igazi, azért ez az elgondolása is tetszett a történetnek. A tadumok nagyon aranyosak voltak :) Az egyetlen problémám az volt, hogy itt a szereplőket annyira nem tudtam megszeretni.

– Duzzogsz?
– Ugyan! – morogta Belle. – Ha egy lány szomorú, rögtön azt mondják, hogy duzzog. Ha vidám, akkor meg bolondnak nézik!

20. oldal, 2. fejezet (Móra, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Beauffremont úr · Belle
nykyriana

– Nyújtsa a kezét! – utasította.
Belle mindkét kezét meglengette a levegőben.
– Melyiket?
– Nem tudom, nem számít. A balt…
– Csak nem gyűrűt akar adni? – lepődött meg Belle.
– Jaj, hallgasson már egy kicsit, könyörgöm!

Kapcsolódó szócikkek: Belle · Szörnyeteg
nykyriana

– Belle… ha nem jön vissza…
– Tudom, megöli az egész családomat – csattant fel keményen a lány.
– Nem, én halok bele – fordította el a fejét a Szörnyeteg.
– Hétre itt leszek – ígérte Belle.

Kapcsolódó szócikkek: Belle · Szörnyeteg
K_Maria P

– Kinek szántad a rózsát?
– Az én szépséges Belle-emnek… A legkisebb lányomnak.

Kapcsolódó szócikkek: Beauffremont úr · Belle · Szörnyeteg
Mentavirág

Belle megsarkantyúzta a lovat, és a fülébe súgta:
– Vigyél a kastélyba! Vigyél el ahhoz a szörnyeteghez, hogy megmenthessem apám életét. Ezt kívánom… jobban, mint bármit a világon.

45. oldal, 5. fejezet (Móra, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Belle
Anna1999Gitta

– Ne nézz! – morogta a Szörnyeteg, és gyorsan elfordult. – Egyél!
– Maga nem eszik?
– Előtted nem. Nem szép látvány.

Mentavirág

– Csak súgd a lovad fülébe: „Jobban, mint bármit a világon”, és visszahoz ide – folytatta.

40. oldal, 4. fejezet (Móra, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Szörnyeteg