A ​mi süteményes könyvünk 20 csillagozás

Váncza József: A mi süteményes könyvünk Váncza József: A mi süteményes könyvünk Váncza József: A mi süteményes könyvünk Váncza József: A mi süteményes könyvünk Váncza József: A mi süteményes könyvünk Váncza József: A mi süteményes könyvünk

A Heted7világ Kiadó megőrizve „A mi süteményeskönyvünk” patinás és a régi kor hangulatát idéző küllemét, a sokadik reprint kiadás után, a kötetet e jubileumi kiadás alkalmából új, átdolgozott formában jelenteti meg. Ezzel emlékezve a száz éve született szerzőre, Váncza Józsefre is. A kiadó a recepteket a kornak megfelelően javította. A zsiradékokat az egészségesebb RAMA margarinra cserélték, természetesen ennek megfelelően az adott süteménynél a szükséges mennyiségre javítva. Az eredeti, kipróbált süteményrecepteknek megőrizték a Váncza szellemiségét és nyelvezetét.

Holnap, Budapest, 2020
Holnap, Budapest, 2010

Light_House>!
Váncza József: A mi süteményes könyvünk

Most már az én birtokomban van nagymamám süteményeskönyve. 1941-es kiadású könyv, megbarnult lapokkal. Mamám mindig az asztalon tartotta, míg a sütit készítette, így tele van pöttyökkel, kávéfolttal… élettel… Ebből készült a család nagy kedvence, a krémes. Mindig nagy veszekedés volt a tesómmal, hogy a krém maradékát ki kanalazhatja ki…
A könyvben nagymamám régies, szívemnek oly kedves betűivel hozzáfűzéseket írt egy-egy recepthez, vagy a végére másik recepteket írt, sőt találtam benne családtagok születési és halálozási dátumát is… Számomra eszmei értéke van ennek a könyvnek.

Jenis>!
Váncza József: A mi süteményes könyvünk

Nem gondolnánk, hogy a Váncza süteményes könyv még ma is korszerű. Pedig az.
Persze nem árt kicsit átalakítani a könyv receptjeit, mert ma már nem használunk Váncza termékeket.
Rengeteg ötletet találtam benne. Az eddig kipróbált receptek többsége bevált.
Azért vigyázni kell, mert nem mindent lehet úgy megcsinálni, ahogy az le van írva a könyvben.
Én ezt a könyvet inkább haladóknak ajánlom. Olyanoknak, akik már rutinosak és tudják/érzik mit kell módosítani az eredeti recepten, ahhoz, hogy nem legyen gond.
Van itt egy oldal, ahol a szerző megsüti az összes (!) receptet a könyvből.
Leírja a véleményét, tapasztalatait és a javasolt módosításokat is.
Ez alapján bármelyik receptet el tudja készíteni akár egy kezdő háziasszony is: http://vanczaproject.blogspot.hu/

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 5

Szakmailag és műfaját tekintve kifogástalan könyv. Mellesleg a világ legjobb sütiszakácskönyve! A görög teasütemény nálunk egyértelmű családi kedvenc, természetesen az ebben a könyvben található recept alapján készítve. Süssön mindenki Váncza sütőporral!

langimari>!
Váncza József: A mi süteményes könyvünk

Van egy remek régi süteményes könyvünk (van több is, de ez a Váncza), nagylányommal a téli szünetben egyik este végre volt kis időnk, végigolvastuk és végigröhögtük. Már a sütemények nevei is fantasztikusak, de az egyes készítmények melletti rajzos süteményábrák még ennél is jobbak. Sokszor sütöttünk már belőle, vannak kedvenceink is. Nemrégiben olvastam, hogy valaki, – nyilván cukrász – vette a fáradságot és végigsütötte a könyvben található összes receptet, azután végigfotózta. Érdemes ránézni a blogra, receptekkel, képekkel, az is egészen fantasztikus! Mindezek után biztosan mindenkinek kedve támad gyorsan valami édességet gyártani… Nekem igen!

Aemitta>!
Váncza József: A mi süteményes könyvünk

Anyum kedvenc, és egyetlen szakácskönyve, melyből mindig csak jól sikerült a sütemény. Ő egyébként nem kifejezetten szeret sütni-főzni, a szakácskönyvekről pedig általánosságban lesújtó véleménye van, így azt hiszem, hogy mindent elmondtam ezzel. Én ebben a témában az ellenkezője vagyok nála, de én is megbízhatónak tartom ezt a kuriózum szakácskönyvet. A régies nyelvezet pedig lehengerlően bűbájos. Önmagában olvasni is jó.

oscarmániás>!

„A mi süteményeskönyvünk”-ben leírt eredeti kipróbált sütemények sikeresen csakis Váncza-sütőporral készíthetők el. Saját érdekében kérjük tehát a vásárlásnál határozottan a valódi Váncza gyártmányokat s utasítsunk vissza minden másnevű árut.

Salgó_Oszkár>!

De nagy baj történik a kezdő házikisasszony süteményével akkor is, ha a receptben “szép pirosra sütjük” van jelezve s ezt a házi kisasszony szószerint veszi. Mi már igen sokat sütöttünk, de még “szép pirosra” egyik sem sikerült s bizony, ha azt várnánk, hogy szép pirosra süljön a sütemény, a nagy várakozásban minden jóság megégne.