Klikk! 15 csillagozás

Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek
Vámosi-Nagy Nóra: Klikk!

Az ​első magyar nyelven megjelent klikkeres művet is Vámosi-Nagy Nóra fordította, de most egy saját könyvvel állt elénk. Egy a világ élvonalában tevékenykedő szakember gyakorlati tanácsaival találkozhatunk a „Klikk!”-ben. A Népszigeti Bemutatócsoport vezetőjének eredményei magukért beszélnek, szerepléseivel azt hirdeti, hogy bármely fajtával lehet erőszakmentesen foglalkozni, együtt élni. Saját példája is jól mutatja, hogy a kutya bármire megtanítható, amire fizikailag képes, csak a mi tudásunktól, motiváltságunktól függ az eredmény. Régóta hiánycikk egy olyan könyv, ami a klikkeres tanítást elég átfogóan és gyakorlatiasan adja át ahhoz, hogy a gazdi otthon, egyedül is megtanulhassa és alkalmazhassa ezt a módszert. A szerző a teljesen kezdő gazdáknak is könnyedén értelmezhetően írja le a feladatokat lépésről lépésre. Felkészít minket a várható fordulatokra, és több tippet is ad, hogy biztos legyen a sikerélmény. Elegendő naponta csak tíz percet szánni a gyakorlásra – kutyánk rövid… (tovább)

Kutyasuli, 2009

h_orsi P>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

A kutyám szinte önkívületi állapotba került, amikor meghallotta a klikker hangját, mert tudta, hogy egy felejthetetlen tanulás és jó sok kaja következik. :) Nálunk már nem újdonság a klikker és Nóra könyve. Úgy tűnhet már ezer éve ott porosodik a könyvespolcomon, viszont csak 4 éve volt, hogy Pamacs és én belevágtunk a nagy kalandba :) Hasonlóan, mint amikor Korom Gábor könyvét olvastam, az én drágám most is állandóan azt akarta, hogy rá figyeljek. Így egy kicsit lassan haladtunk, de fél év után újra sikerült átvennünk a legalapabb gyakorlatokat együtt. Igen, ő már tudta, hogy mi az a pacsi, mit kell csinálni akkor, amikor azt mondom, hogy ülj vagy ha csak simán felemelem a kezemet a magasba. Valamilyen csoda folytán kutyuskám a bóját sem tévesztette el annyiszor, mint ahogyan azt először feltételeztem ilyen nagy kihagyás után. Talán tavasszal még az engedelmességi versenyen is indulunk! :D
Azért jó molyhoz híven, szépen áttanulmányoztam minden oldalt, akkor is, ha kívülről fújtam már hogy mit miért kell csinálni. Félreértés ne essék, másodjára tarthatom a kezemben a könyvet, mióta megvettem, a legtöbb dolgot a kutyasuliban tanultuk (mi, így ketten a kutyámmal) még valamikor a „múltszázadban” :DD

Barby2005>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

2 hete van nálunk Madzag (egy mostmár 11 hetes Golden Retriever), emiatt lett aktuális ez a kis könyv. Ezelőtt nem sok tudomásom volt a klikkerről illetve klikkerezésről, de ahogy jobban elmélyedtem bele, egyre inkább megtetszett. Madzag még pici, de az első héttől kezdve klikkerezünk, napjában többször is 3-4-5 perceket. Először az ismerkedés a klikkerrel, utána a dobozos feladat, majd jött az ül és most megy éppen a fekszik. Nagyon érdekes és nagyon jó dolognak tartom. Madzag is már leül akár az ül-re akár a mutatóujjamra, mindegy melyiket használom. Szóval úgy néz ki, működik. Sok türelem kell hozzá, ahogy alapvetően egy kutyához is, főleg ha ekkora, de minden időt megér. Kíváncsi leszek a későbbiekre. Ha véletlen eljutunk egy bang-hez, vagy valami extrémhez, még jelentkezem :D mert egyelőre kb hihetetlennek tűnik, hogy legyen egy kutyám, akinél működik a „bang!” :D

Citadella>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Érdekes volt. Holnaptól gyakorolni fogunk :)

Lorien_Crow>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Nagyon jó volt, sokat tanultam belőle, és most már újabb trükkjeink is vannak! :)

Hajnalcsillag>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Mi is klikkerezünk, szerencsére Alíz vevő a dologra… szerintem jó, ha tanítással is fárasszuk a kutyát, az első dolog amit klikkerrel tanult már meg az a Kukucs! volt, ami nagyon cuki és igen hasznos parancs.. :) Kezdő és nem kezdő kutyásoknak is ajánlom a könyvet, megkönnyíti a tanítást szerintem.

bevi>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Már nem először olvasom, de mindig találok benne valami hasznos információt. Érdemes időközönként levenni a polcról és átlapozni.

Nellicke>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Tetszett! Nagyon hasznos kis könyv, praktikus tanácsokkal, tippekkel ellátva :)

Ottrok_Balázs>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Nagyon hasznos! Kiváló könyv!

figgol>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Nagyon hasznos könyv. Jól összefoglalja a klikkerezés alapjait, de haladóknak is szolgál ötletekkel. Alap olvasmány a klikkerezést kipróbálóknak!

Lèna>!

Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni – kezdőknek

Jó könyv, nagyon sokat segített gazdivá válni. Tetszett, hogy részletesen, szájbarágósan leír mindent. Sokkal többet ér ez a könyv és jó adag türelem és idő bármilyen kutyaiskolánál.