Metszés ​a szőlőben és a díszkertben 0 csillagozás

Valló László: Metszés a szőlőben és a díszkertben

Két, ​egymástól igen különböző növénykultúra metszési tudnivalói találhatók egy kötetben az Olvasó. A szőlőét, amely finom gyümölcsével és jó borával fizet a gazda törődéséért, valamint a díszkert fái, bokrai metszési fogásait, amelyek pedig formás szépségükkel hálálják meg a kertész munkáját. A közös bennük, hogy valamennyien az ember értő gondoskodására szoruló fás növények, elhanyagolásuk, szakszerűtlen kezelésük előbb-utóbb a kert gazdájára is visszaüt; csalódottság, bosszúság lesz a „jutalom”. És óhatatlanul fölmerül a kérdés: ha már van kertem és benne növényeim, miért nem szépek, miért nem gyümölcsözőek? Miért nincs bennük öröm?

A metszés nem ördöngösség. Kell hozzá ismeret, tapasztalat és a szándék, hogy hogy a kertünkbe ültetett (fogadott) növényünk igényéről, jó közérzetéről tőlünk telhetően gondoskodjunk. Mert így lesz jó mindannyiunknak; így lesznek növényeink társaink a kertben.

A metszés, a formálás csak az igények egyike, ami a szőlő esetében például… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Geomédia, 2007
146 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Imre Katalin

Holb Imre (szerk.): A gyümölcsösök és a szőlő ökológiai növényvédelme
Kiss Ervin: Az egyesfüggöny tőkeművelésmód kialakítása
Kriszten György: Szőlőlugas
Csepregi Pál: A szőlő metszése
Bényei Ferenc – Lőrincz András (szerk.): Borszőlőfajták, csemegeszőlő-fajták és alanyok
Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor
Müller Róbert – Villányi Éva – Töreky András: Fejezetek a balatongyöröki szőlő- és borkultúra történetéből
Czapáry Bertalan: Szőlőlugas
Halász Zoltán: Könyv a magyar borról