Tippi ​Afrikában 11 csillagozás

A kislány, aki ért az állatok nyelvén
Valérie Peronnet – Sylvie Degré – Alain Degré: Tippi Afrikában

Tippi igazán különleges világban él: testvérének számít Abu az elefánt, a legöregebb barátja egy kaméleon, név szerint Leon, sőt maga Jimbeam, a veszedelmes párduc is a pajtásául szegődött. Tippi egész gyerekkorát afrikai állatok között töltötte: oroszlánok, elefántok, gazellák, zebrák, páviánok és kígyók voltak a játszótársai, és ő hamar megtanulta, miként érthet szót velük. Szülei, akik mindketten hivatásos fotográfusok, legszebb fényképeiket válogatták ki ebbe a könyvbe. Tippi mindegyik képről mesél nekünk egy kicsit: a maga gyermekien naiv, mégis megejtően bölcs módján elmondja, miféle izgalmas kalandokat élt át a vadállatok birodalmában.

National Geographic, Budapest, 2005
100 oldal · ISBN: 9639547409 · Fordította: Székely András

Bo_Ri P
Valérie Peronnet – Sylvie Degré – Alain Degré: Tippi Afrikában

Amikor még gyerekként megláttam ezt a könyvet a könyvesboltban, tudtam, hogy nagyon szeretném, és azon az éven, Szenteste ott volt a fa alatt. Kedvenc állatom a zsiráf, s ezért Afrikáét is rajongok, remélem egyszer eljutok oda.
A könyv szövege izgalmas, érdekes, bájos, akárcsak Tippi és az állatok a képeken. Hihetetlen ez az egész nem? :)
A fotók igényesek és bámulatosak!

Thelonious I
Valérie Peronnet – Sylvie Degré – Alain Degré: Tippi Afrikában

Végre. Elvakult rajongóként ideje volt már átlapoznom / elolvasnom az albumot is. Fele ilyen jó gyerekkora legyen mindenkinek, mint neki.

Fleur_Rouge_Cerise
Valérie Peronnet – Sylvie Degré – Alain Degré: Tippi Afrikában

Kíváncsi lennék, hogy vajon most is úgy látja-e a dolgokat, ahogy a könyvben. :)

hepi1122
Valérie Peronnet – Sylvie Degré – Alain Degré: Tippi Afrikában

Nagyon aranyos.Érdekes Tippi és az állatok közti kapcsolat.

Bo_Ri P

„Abu az én elefánttestvérem. Akkora, mint egy elefánt, ráadásul felnőtt is. Összesen harmincéves is lehet már. És micsoda életrajza van!”