Akrojóga 1 csillagozás

Elméleti és gyakorlati útmutató az alapokhoz
Vajnai Melinda – Ujhelyi Péter: Akrojóga

– ​Akrojóga? Az mi?
– Nézd, itt egy kép…
– Ez?! Jaj, ez nekem biztosan sosem menne!

Az első fotókat látva a legtöbben így reagálnak. Nem is sejtik, mekkorát tévednek. Az akrojóga ugyanis szerelem. Ha beleszerettél, képes vagy rá.

Persze nem azonnal és nem mindenre. Nem ugyanúgy, ahogy a másik. Ne is őt nézd, figyeld csak önmagadat, és örülj a saját sikereidnek! Könyvünk lépésről lépésre mutatja be a világ egyik legmókásabb, leg – kreatívabb, legjátékosabb, leghatékonyabb mozgásrendszerét, amely a mélyizomzat felébresztésével és megmozgatásával hatékony tartásjavító és személyiségfejlesztő hatással bír. Használd egészséggel és szabadon!

Az akrojógához három dolog kell: kíváncsiság, bátorság és bizalom. Emlékezz vissza, mikor voltál utoljára kíváncsi vagy bátor? Mikor bíztál magadban és másokban?

Az akrojógával visszaépítheted az életedbe ezeket a veled született, de talán már régen elvesztett képességeidet. A gyakorlatokat végrehajtva a… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2020

virezma>!
Vajnai Melinda – Ujhelyi Péter: Akrojóga

Vajnai Melinda – Ujhelyi Péter: Akrojóga Elméleti és gyakorlati útmutató az alapokhoz

Az a fajta ember vagyok, aki bárminek képes utánaolvasni, legyen az akár olyan gyakorlati dolog, mint a favágás vagy a gyereknevelés. Ennek ellenére nem gondolom, hogy egy mozgásformát egy könyv alapján kellene elkezdeni. Más kérdés, hogy ha már megvannak az alapok, akkor jó kiegészítés lehet, hogy kontextusba helyezzük, amit eddig tanultunk, vagy később is bármikor elő tudjuk venni egyfajta útmutatóként, hogy mire kell figyelni a helyes kivitelezéshez.
Az akrojógával szerencsés vagyok, mert volt lehetőségem élő tanfolyamon elsajátítani az alapokat, ráadásul éppen e könyv szerzőpárosától. Éppen ezért egy kicsit elfogult vagyok, előre tudtam, hogy nagyon jó lesz. Na, de mi az, amitől jó ez a könyv? Egyrészt vicces, az sosem árt, másrészt kellően alapos ahhoz, hogy tudatosabbá váljunk általa. Személy szerint szeretem tudni, hogy mit, miért csinálok, miért éppen úgy, ahogy. Nem egy szakbarbár könyv, hanem tágabban körüljárja, hogy mi a szerepe a mozgásnak az életünkben, hogyan hat a közérzetünkre, önértékelésünkre, milyen a helyes testtartás, mi az a fascia stb. Egészen olyan apró részletekig lemennek, hogy nyújtás közben miért ne feszítsünk rá az arcizmainkra.
Öröm volt olvasni, és nagyon várom, hogy újra akrojógázhassak. Aki pedig még nem próbálta ezt a műfajt, annak csak ajánlani tudom, hogy vágjon bele!