Vágyom ​rád 23 csillagozás

Az érzékiség művészete!

Egy bársonyhangú utcazenész, aki dalaival nemcsak a lelkedet, a testedet ismegbizsergeti…

Egy titokzatos tetoválóművész, aki csókjaival hagy perzselő jelet a bőrödön…

Egy elképesztően vonzó escortfiú, akitől nemcsak életed legemlékezetesebb éjszakáját kapod, hanem annál sokkal többet is…

Egy sikeres japán üzletember, aki csak a karjaidban engedi szabadjára saját vágyait…

Egy vak virágkötőfiú, aki megtanít az érintés nyelvére…

Tizenkét pikáns történet, ami elcsábít,

és megmutatja az érzékiség megannyi arcát. Tizenkét szenvedélyes alkalom, ami megdobogtatja a szíved, elakasztja a lélegzeted, és megtanít élvezni az életet.

Az antológiában helyet kapott a Vágyom rád pályázat nyolc nyertes írása, illetve a kötetet tovább gazdagítják

Róbert Katalin, Rácz-Stefán Tibor, Eszes Rita és V. K. Bellone novellái.

Éld át az élet áradását!

A művek szerzői: Róbert Katalin, Rácz-Stefán Tibor, Eszes Rita, V. K. Bellone, L. K. Patrícia, Tóth Valéria, Sereg Gitta, Nagy Roxána, Agnes Epstein, Ludacsek Noémi, P. Molnár Petra, Vittorio Verossi

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek

408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577539 · Illusztrálta: László Maya

Tóth_Orsolya_3 P
Vágyom rád

Ó, hogy én ezt mennyire szerettem.
Jó pár történetet úgy olvasnék regényként is, annyira különlegesek voltak.
Az egyik legjobb antológia a KMK-tól.

Ancsúr P
Vágyom rád

Ez volt az első antológiás könyvem, de nem az utolsó.
Mindig is úgy hittem, hogy nem az én műfajom ezek a rövid történetek, de úgy tűnik, hogy van az a téma, ami miatt ezt a gondolatot sutba tudom vágni.
A történetek változatossága, a párok sokszínűsége miatt nagy kedvencem lett ez a könyv. Volt, ahol meghatódva olvastam a végszavakat, de volt ahol sikítva követeltem volna a bővebb verziót, vagy épp a folytatást. A könyv borítója nem fejezi ki azt a temérdek élethelyzetet, amibe belekukkanthatunk eme könyv olvasása közben.
A történetek azonban egyben egyetértettek: mindenkinek van legalább egy igaz párja itt, a Földön, és ha nyitott szemmel jársz, akkor talán a szomszédos virágüzletben is rátalálhatsz a boldogságodra.

skyguard P
Vágyom rád

Kár, hogy nincs novellánként külön adatlap, mert voltak olyan jók, amik bőven többet érdemelnének, mint a 3 csillag, ami az átlaga a novellánkénti értékelésemnek. Összességében viszont annyira hullámzó volt ez az antológia, és a mélypontjai annyira mélyek, hogy jogosnak érzem a 3 csillagot.

Ezek a novellák voltak átlagon felüliek:

P. Molnár Petra: Mire a rododendron elvirágzik
Nekem ez volt a kötet legjobb novellája. Humoros, hangulatos, és a főhős férfi még az én romantikát nem kedvelő szívemet is megnyerte magának.

Ludacsek Noémi: Múzsa a buszon
Nagyon szerettem, a kedvenc történetem volt, egészen a novellát lezáró szexig, ami elég laposra sikerült. Eredeti, szintén jó humorú, minden szereplőjét megkedveltem (még Bénit is).

Epstein Ágnes: Beköltözött a szerelem
A legéletszagúbb novella az összes közül, cukormáz, melodráma és felesleges vergődés nélkül. Én ezt várnám egy erotikus-romantikustól.

V.K. Bellone: Simogató neszek
A téma illett a túlcizellált részletekhez, néha giccsbe csúszott, de gyorsan vissza is rángatta magát mindig. Ha a hobbiszakács fiú olyan bort hoz, ami nem illik az ételhez, de mégis azt vette, mert tudja, hogy a kedvenced, na az már igaz szerelem.

Róbert Katalin: Szemed virága
A túl sok részlet és a kétséges hitelességű körítés (Szandra karaktere, Áron múltja) fojtogatta ugyan a történetet, de a romantika szép volt.

A nem kiemelkedő novellákról az egyenkénti véleményemet az olvasások link alatt megtalálhatók, ezekről inkább összességében szeretnék írni.

Biztos van valami erotikus sablon, ami alapján a szexjelenetek készülnek, mert én ennyi egy kaptafára készült szeretkezést azóta nem olvastam, hogy 13 éves koromban egy nyaraláson más olvasnivaló híján átrágtam magam nagynéném jelentős darabszámú Romana-gyűjteményén. Ugyanazok a szavak, ugyanazok a mozdulatok, ugyanazok a klisék mindenhol. Néhány helyen röhögésbe fulladt nálam az olvasás, és nem a humor, hanem az ábrázolás elképesztő kínossága miatt. Mindenki az ajkába harap, lesüti a szemét, ráng a farka mint valami szeizmográf. Kevesen merték ezek nélkül a kötelező elemek nélkül bevállalni a szexet, én már annak örültem, ahol nem mindegyik ilyen, csak egy-egy fordult elő. Mondjuk az sem segített, hogy én Hannibalon, Hemlock Grove-on és mindenféle Dracula-interpretációkon edződve a falni szót erotikus környezetben is a szó szoros értelmében képzeltem el, kicsit véresebb jelenetek lettek a fejemben, mint aminek a szerzők szánták, szerintem. :D
Nem tudom eldönteni, hogy mindenki ugyanabból a szabásmintából dolgozik, vagy a szerkesztés során lettek ezek mind ugyanarra a sormintára vágva.

Süskind Parfümje volt még annyira a szagokra kihegyezve, mint ez a kötet. Értem én, hogy a látás-hallás snassz, de ott van még az ízlelés és a tapintás is, miért kell mindig csak szaglászni? Túl lett tolva rettenetesen. A kevesebb több. Untam. Meg a tőmondatokat is. Ezt. Esetleg. Említettem. Már?

Azt szintén nem értettem, hogy a fülszöveg miért van e/2-ben, mintha ez valami imagine fanfic vagy reader self-insert lenne. Aztán a jobb alsó sarokban még azt is ígérte nekem a borító, hogy megbizserget.

Hát, az a jobb alsó sarok, az csúnyán átvert engem.

Dóra_Pethő P
Vágyom rád

Volt amelyik tetszett, és volt amelyik novella sajnos nem.
Amik nekem megfogták a szívem jobban:
Nagy Roxána: Násztánc
Ludacsek Noémi: Múzsa a buszon
P. Molnár Petra: Mire a rododendron elvirágzik
Epstein Ágnes: Beköltözött szerelem

Emese_2
Vágyom rád

Mindegyik novella kellemes olvasni való, az első néhányat nagyon hamar „befaltam”, majd egyre lassabban ment az olvasás. Kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy azért, mert 12 nagyon hasonló novellát tartalmaz a kötet. Az rendben van, hogy a címe is „Vágyom rád”, de így már kissé egyhangú lett az olvasási élmény a végére. Ennek ellenére 4.5 csillag jár.

Pandaland
Vágyom rád

Ez a kötet kicsit hullámzó volt számomra. Volt olyan novella ami képes volt beszippantani és tetszett, míg akadt olyan is, amit nagyon nem szerettem és egyszerűen untam, alig vártam azt, hogy a végére érjek. Ennek köszönhetően nem is éreztem azt a vágyat, hogy folyamatosan olvasni szeretném és képtelen vagyok letenni ezt a könyvet. Sőt, néha picit már vártam, hogy vége legyen. Szerencsére akadtak olyan történetek is, amiket nagyon megszerettem és ezek között van olyan is, amit szívesen olvastam volna akár regényként is, mert annyira jól megírt történet volt. Ezeknél érdekelt volna részletesebben a karakterek egymásra találása és az is, hogy utána mi lesz velük. Illetve jó volt újra visszacsöppenni Rókatündér történetébe, mivel nagyon szerettem azt a könyvet. Az illusztrációk tetszettek, sajnálom, hogy nem valami hasonlóan szép került a borítóra is.

n_zsebi
Vágyom rád

Szerintem ez a kötet olyan, mint a sampite, vagy bármi nagyon édes. Ajánlatosabb kisebb adagokban fogyasztani, akkor élvezetesebb. Igazán izgalmasnak tartottam ezt az összeállítást, habár a színvonalat hullámzónak éreztem. Így tetszési sorrendben szólnék mindegyik történetről néhány szót.
1. Ludacsek Noémi: Múzsa a buszon, amiben remek a humor, többször is felnevettem olvasás közben. Imádtam a főhős viszonyát a barátnőjével, és a kiszemeltjével is. Kidolgozott szereplőket kaptam, és egy remek történetet. Gratulálok az írónak, nagyon élveztem az olvasást!
2. P. Molnár Petra: Mire a rododendron elvirágzik, amiben a főpasi nyami volt, távolságtartó és szexi, a kedvencem! A főhősnő talpraesett, és érzékeny. Itt is bejött a felbukkanó humor, és a vége különösen romantikusra sikerült.
3. Epstein Ágnes: Beköltözött a szerelem. Oké, az elején az ember rendesen bemelegszik, hogy azután izgulhasson a végig. A szereplők valódiak, a helyzet sem túl elrugaszkodott, könnyen beleéltem magam, és élveztem!
4. V. K. Bellone: Simogató neszek, izgalmas téma, amiről eddig még nem olvastam, de szívesen tanulnék még róla. A szereplők ugyanolyan hétköznapiak, mégis különlegesek, mint az előző történetben.
5. Róbert Katalin: Szemed virága, amivel kapcsolatban kevert érzéseim vannak, mert az alapötlet tetszett, és a kivitelezés is… csak. Csak néha úgy éreztem, hogy teljesen elveszünk a részletekben, nekem ez túl sok, már zavaróan az. Attól még nagyon szép történet.
6. Nagy Roxána: Násztánc Volt benne komolyabb téma is, de mégsem vált melodramatikussá, a szereplőket tisztelem az önismeretükért, az irót pedig, amiért ezt ilyen kifejezően ábrázolta, miközben tudott szórakoztató maradni. Talán ennek kéne az 5-nek lenni? Mindenesetre, tetszett.
7. Vittorio Verossi: Üvegkalicka. Itt be kell vallanom, tőlem távolinak érzem a japán kultúrát (ezzel nem árulok el sokat, a fülszövegben is szerepel), de ez a novella egy érdekes témát boncolgatott, szépen, kifejezően megírva.
8. L. K. Patrícia: Imágó. Kellően szikrázott a levegő a szereplők között, de akadt egy mozzanat a novellában, amit nehezményezek. A slutshaming, vagyis mikor egy nőt lenéznek, megszólnak a ruházatáért, viselkedéséért, ráadásul azért, hogy egy férfit mentegessenek vele.
9. Tóth Valéria: Az utcazenész. Ez a novella cuki volt. Azt nem tudom, hogy ez mennyire jó egy erotikus novellánál, de így tudnám összefoglalni, amit éreztem olvasás közben.
10.Rácz-Stefán Tibor: Egyszerűen vörös, amiben úgy érzem, hogy két klisés szereplő találkozott, és volt tanulság is, de annyira nyilvánvaló, ami számomra zavaró.
11. Eszes Rita: Egy alkalom, egy találkozás. A főhős egy nagyon kanos fiú, és kb ez volt a személyisége. Ez egy kiegészítő novella, talán, aki olvasta a regényt, annak többet jelent majd ez az egész, bennem semmit sem mozdított meg.
12. Sereg Gitta: Szívbotlás. Én még sosem akadtam ki egy karakter nevén. Soha! Egészen eddig. Sajnos a novella hangulata egyáltalán nem ragadott meg.
Mindent összevetve, talán úgy tűnik, túlzás a csillagozásom, de összességében mégis tetszett a kötet, és tudom, hogy a szerzők nagy részének ez az első megjelenése, tehát ez ad rá egy extra csillagot.

Tímea_Tamás
Vágyom rád

Szeretem az antológiákat, többet is olvastam már. Ez most a szenvedélyről, szerelemről(némelyik) és az érzékiségről szólt.
Mint minden novellás kötetben, ebben is volt ami jobban tetszett, volt amelyik kevésbé.
Van benne régi szerelem, gyerekkori barátságból szerelem beteljesülése. Van új megismerkedés, barátság ami elmélyűl és van olyan is, ami több ezer kilóméterre repíti az embert.
Négy volt az abszolút kedvenc, öt amelyik tetszett és három ami nem nyert nálam.
Mindenkinek nagyon ajánlom.

Lyna

Érdekes kötet volt.
Jó volt több történetet egy köteten belül olvasni, volt néhány ami szerintem bőven megérne egy teljes kötetet is.
Azonban a rövidségükben van a hiba is, mert túlságosan hamar lép át a főszereplők kapcsolata a testi kapcsolatba, a vágyak megélésében.
Számomra ez a része a történeteknek életidegen volt. Hiszen elég ritka a valóságban, hogy az első csók után gyakorlatilag perceken belül ágyban vannak a szereplők.
Ettől eltekintve szerettem a történeteket, sok világba láthattunk bele és ez nagyon jó volt.
Itt is voltak történetek, ahol megvolt a bonyodalom és aztán a kibékülés pillanata is, illetve volt olyan történet, ami komolyabb mondanivalóval is rendelkezett.

Könyvmolyképző KU

Lángol az arcom, még mindig a nyelvemen érzem a bőre ízét. Elfordulok tőle, és legyezni kezdem magam.
– Baromi meleg van… – nyúlok az angol módszerhez, azaz csevegjünk az időjárásról.

Nagy Roxána novellája

Könyvmolyképző KU

Akartam, hogy vágyjon rám, legalább annyira, mint én őrá. Meg akartam nyílni neki, kapuról kapura, csupasz lélekkel állni előtte, és magamba fogadni.

V. K. Bellone novellája

Könyvmolyképző KU

– Ugye nagykorú vagy már? – ugratta a férfit.
Erre Balázs jóízűen felnevetett, majd – mintha mindig ezt csinálta volna – lehajolt, és könnyed csókot nyomott Izabella égő ajkára.
– A jó szex arcsimító hatású, nem tudtad?

Epstein Ágnes novellája

Könyvmolyképző KU

Ez a csók alig hasonlított az első vad, szenvedélyes, hormonoktól tomboló csókunkhoz. Ebben ellentmondásos érzelmek keveredtek a szememből kicsorduló könny sós és a sör keserű ízével, na meg a csokoládé édes zamatával. Egyszóval, szerelemíze volt.

P. Molnár Petra novellája

– Neki mi a témája?
– A Laaksonen-féle vizuális… – kezdtem bele gépiesen, de félúton feladtam, mert sajnos még mindig nem sikerült memorizálnom a teljes címet. – Tulajdonképpen színes fütyiket rajzol félfamentes rajzlapra. De izé, művészi fütyiket.

Ludacsek Noémi novellája

Könyvmolyképző KU

Már nem táncoltak. Csak álltak egy helyben, az ajtó fölé szerelt lámpa percegve vibrált körülöttük, és ahogy Maja görcsösen kapaszkodott a srác pólójába, azt kívánta magában, bár csókolná meg.
Őrült egy gondolat volt.

L.K. Patrícia novellája

Könyvmolyképző KU

Ő az a srác, akibe az ember könnyen bele tudna szeretni, mert azt mondja, amit hallani akarsz, mert úgy ér hozzád, hogy még a neved is elfelejted tőle…

Rácz-Stefán Tibor novellája

Könyvmolyképző KU

– Nyugi, nem a pontos címedet kérem – nevetett, és komolyan mondom, mit nekem pillangók? Szárnyas dínók csapkodtak a gyomromban.

Tóth Valéria novellája

Könyvmolyképző KU

A vágy ott maradt azután is, hogy Dávid kiszállt, hogy Mikolt hazavezetett, és akkor is a bőrére simult, mint a selyem, amikor kulcsra zárta a lakását, és beállt a zuhany alá.

Sereg Gitta novellája

Könyvmolyképző KU

– De ha a bérbarátnő mindent csinál, amit egy igazi, akkor miért bérbarátnő?
– Mert üzlet az egész. Plusz nem csinál mindent. Sosem hisztizik, és nem akar gyűrűt.
– Hát… Én robotikában utazom, szóval inkább az android.

Vittorio Verossi novellája