1989 6 csillagozás

Tűzijáték
Vágvölgyi B. András: 1989 Vágvölgyi B. András: 1989

Sokan, sokféleképpen írtak már 1989-nek a magyar politikára és a világtörténelemre gyakorolt hatásáról. Vágvölgyi az események akkor ifjú mellékszereplője és tanúja másfelől támad: a hidegháború végéből közelít a magyar rendszerváltás felé. Műfajt teremt és műfaji határokat ír újra. Naplóregény és ponyvalektűr, kém- és rémregény telis-tele értékvezérelt és hedonista fiatalokkal, politikusokkal és ügynökökkel, ideológiák párharcával és eszmetörténeti vitákkal, konkrét fejlődéssel és hamisreménnyel, nagyszerűséggel és pitiánerséggel: egyszóval élettel.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Cser, Budapest, 2019
Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2009

kovtomi>!
Vágvölgyi B. András: 1989

Vágvölgyi nagyjából az első 10 oldal után eloszlatta kételyeimet, és az általában 3 fő szálon futó történetet végig lekötött. „Dániel könyve” és a titkosszolgálati részek különösen szórakoztatóak és érdekesek voltak.
Ezen kívül az 1989-es napi sajtóhírek, írások sajátos, humoros és fiatalos véleményezése különösen jót tett a műnek. Emberközelibbé, laikusoknak talán megérthetőbbé teszi a rendszerváltás eseményeit, miértjeit és betekintést nyerhetünk az akkori fiatalság életébe.

Nekem nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit is érdeklődik a történelem iránt, és humorosan, egy egészen új szemszögből kíváncsi az 1989-es évre.