Vádirat 1 csillagozás

Tanúnak idéztük az USA Szenátusi Bizottságát, az ENSZ Emberi Jogok Bizottságát
Vádirat

Az Egyesült Államok Szenátusi Bizottságának jelentése az 1963 és 1973 közt Chilében végzett titkos tevékenységről (az ún. „Church-jelentés)
Az ENSZ Emberi Jogok Bizottságának Chiléről szóló jelentése.

”…kínzásom legelső perceiben közöltem velük, hogy brit állampolgár vagyok, és eljárásuk nemzetközi bonyodalmakhoz vezethet, mire ők azt felelték: ´Mi olyan rossz hírben állunk külföldön, hogy ez már semmit se számít."

Eredeti cím: Covert Action in Chile, 1963–1973 Staff Report of the Select Committee to study governmental operations…

Eredeti megjelenés éve: 1976

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tények és tanúk Magvető

Magvető, Budapest, 1979
364 oldal · ISBN: 9632709350 · Fordította: Lajos Mária, Szénási Ferenc

Tési_Vass_Gergelyné>!
Vádirat

Vádirat Tanúnak idéztük az USA Szenátusi Bizottságát, az ENSZ Emberi Jogok Bizottságát

Ötven esztendőt utazunk vissza az időben, ugyanakkor térben pedig Dél-Amerika egyik országába, Chilébe kerülünk. Megdöbbentő és hihetetlennek tűnik a történet, olyan dolgokról olvashatunk, amelyeknek soha nem lett volna szabad megtörténniük. Különböző, tárgyilagos forrásokból informálnak bennünket, mégis szinte érezhetővé válik az a légkör, ami akkor és ott lehetett. Kívülállóként is nehéz olvasmány, nem árt, ha az olvasó felnőttkorú és erős idegzetű.